Publicita

Bobřík INFORMATIKY

17. 11. 2017

V rámci výuky informatiky psali žáci testy BOBŘÍK INFORMATIKY. Nejúspěšnější řešitel ze zámecké školy z žáků čtvrté a páté třídy byl Natan Dobrovolný. Natan získal za odměnu USB, kterou určitě využije při práci na počítači.


Čistý kraj Vysočina

4. 11. 2017
V pondělí 30.10. přijeli za žáky 3. a 4. třídy zástupci kraje a spolku KUŠ s eko-enviro programem Čistý kraj Vysočina. Na úvod se děti naučily písničku Recyklační lidová a připomněly si, jak správně třídit odpad.
Ve skupinách pak žáci plnili hmatem, pohybem i čichem různé aktivity, na kterých si procvičovali nejen třídění odpadu, ale uvědomili si i nebezpečí, které přináší špatně roztříděný odpad.

Na závěr si vyrobili plně recyklovatelný strunný hudební nástroj indických Baulů z PET láhve.


Záhadná Namibie

4. 11. 2017

Žáci 4. a 5. třídy byli na přednášce o Namibii – pobřeží koster, diamantů a černochů. Děti byly seznámeny s pobřežním městem Swakopmund proslulé koňským hřbitovem, pavouky, gekony, chameleony, písečnýou zmijí a rostlinou starou 2000 let tykví nara.

Přístavem Walwis Bay, kde se těží sůl a jsou zde velká hejna plameňáků ,pobřeží koster plné lodních vraků a kolonií lachtanů. Dále viděli město Luderitz, kde se těžili diamanty a žijí zde divocí koně. Kromě toho také viděli národní park Waterberg plný zajímavých zvířat jako nosorožci,opice, barevní brouci a mangusty. Druhýn známým parkem je Etosha, kde zase žijí sloni,levharti, žirafy, zebry a antilopy. V Namibii žijí křováci – kmen San a Herero. A k nejkrásnějším místům patří i vodopády Epupa. Beseda byla moc hezká a děti se tak mohly podívat na krásy jiných kontinentů.


Projekt Vlaštovkiáda

25. 10. 2017

V měsíci říjnu se uskutečnil projekt Vlaštovkiáda .V rámci projektu si děti v hodinách českého jazyka četly texty o podzimu, např. Vláďův drak, pracovaly s texty o podzimním počasí, přírodě a zvířátkách. V matematice počítaly různé příklady zaměřené zase na podzim. Zpívaly písničky o vlaštovkách a dracích. A nakonec si každý vyrobil papírovou vlaštovku, kterou si vyzkoušel na závodech v pouštění vlaštovek. Hodnotil se nejdelší let a komu vlaštovka doletí nejdále. Dětem se den líbil a počasí se docela vydařilo.


SPORT pro všechny

24. 10. 2017

Atletický čtyřboj se konal na ZŠ Palachova. Vybraní žáci 4. Z a 5. Z se účastnili soutěže. V kategorii dívky ročník 2008 a mladší byla nejúspěšnější Isabel Yaretzi Morale, která získala 2. místo. V kategorii chlapci ročník 2007- 2006 získal Jonáš Soukal 4. místo. Oba žáci postupuji do krajského kola, které se uskuteční v Havlíčkově Brodě 11. listopadu. Vítězům blahopřejeme.


Vikingové

24. 10. 2017

Dýňový svět

24. 10. 2017

Pasování na čtenáře

17. 6. 2017

Na konci školního roku pozvala knihovna žáčky 1. třídy na akci Pasování na čtenáře. Děti formou her a povídá se skřítkem Knihomolkou pohádkovou si povídaly o knížkách, hádaly hádanky, skládaly puzzle a nakonec byly pasovány na čtenáře. Dostaly Vandrovní knížu, ve které byla přihláška do knihovny na celý rok zdarma, záložku a informační letáčky o knihovně. Pro tuto pří-ležitost se vydávají knihy pro děti. Tentokrát jsme dostali knihuod Martina Šinkovského Lapálie v Lampálii.


Návštěva ZUŠ

17. 6. 2017

Zážitkový kurz první pomoci

9. 6. 2017

Firma IFA EDU nám nabídla kurz první pomoci, který je zaměřen na řešení situací ohrožující zdraví či život dítěte, které mohou vzniknout během výuky v interiéru i exteriéru základní školy. Kurz byl rozdělen na dvě části – teoretickou a praktickou. Obě části se vzájemně prolínaly. Děti si vyslechly základní informace o PP a potom si prakticky nacvičily ošetření nejčastějších úrazů – zlomeniny akrvácení na namaskovaných zraněních. Kurz by velkým přínosem pro nás všechny.


Dovedné ručky

4. 6. 2017

Poslední hodinu v kroužku dovedné ruce jsme soutěžili jako v televizním programu PROSTŘENO.

Děti dostaly různé inkredience, ze kterých vytvářely ochutnávkové talíře. Paní školnice vyhodnotila jako porotkyně celou soutěž. Za odměnu si děti snědly své výrobky a dostaly i malou odměnu.


¨Tříkrálové hrátky na sněhu

10. 1. 2017

V pátek 6.1. jsme využili sněhové nadílky. Pro děti byly připraveny hry ve sněhu, bobování na Zelené hoře a běžkaři využili areál M. Koukala. Děti si mohly vybrat, do které činnosti se zapojí. I přes celodenní mráz a sněžení se děti vyřádily a den si parádně užily.


Archiv