Ze života v družině

Vánoce v družině zámek

15. 12. 2019

Dneska je sice pátek třináctého…to nám ale nezabránilo, udělat si v naší družině vánoční atmosféru, zazpívat si koledy a rozbalit si dárky! Dostali jsme i čtvrtý díl knihy od Ladislava Špačka, Dědečku vyprávěj o světě, na který se moc těšíme. Tak brzy proto, abychom si s novými hrami mohli ještě pohrát. Do vánoc si vyrobíme ještě spoustu přáníček a každý z nás si odnese i malého tučňáka nebo sněhuláčka. Přejeme krásný nový rok!


Domestos

6. 12. 2019

S dětmi jsme vstoupili do soutěže DOMESTOSu, ve které každých 14 dnů plníme společně úkoly. Nejdříve jsme si vyrobili průkaz lovce bakterií, potom jsme se naučili písničku, ve které jsme si zavyli jako opravdoví vlci. Vyrobeným makrofágem jsme splnili třetí úkol a na začátku prosince nás čeká poslední. Fotografie splněných úkolů posíláme firmě Domestos. Těšíme se a věříme, že v lednu VYHRAJEME!!! 


Školní družina zámek v knihovně

6. 12. 2019

V úterý 3.12. jsme měli naplánovanou návštěvu knihovny. Téma bylo…vánoční povídání. První sněhový poprašek nám připravil super náladu, a proto jsme na dětské oddělení vstupovali s písní na rtech…Vánoce, vánoce přicházejí… Knihovnická lekce byla plná hádanek, her a soutěží. Protože máme moc rádi čtení u nás v družině, byli jsme nadšeni i z ukázek z knihy Popletené telátko. Určitě si ji vypůjčíme pro čtení na pokračování. Tentokrát jsme odcházeli s knihou Mikulášovy patálie… 


VUŘTÍKOVÁNÍ s rodiči

28. 9. 2019

V pátek nám přálo počasí a my jsme si mohli užít pěkné odpoledne v areálu Zámku a na školním dvorku. Paní vychovatelka pro nás připravila zajímavé úkoly. Po jejich splnění na nás čekalo razítko na cedulku, kterou jsme si vyrobili v družině, sladká odměna, balonek a možnost opéci si vuřtík. Dvorním kuchařek byl tentokrát tatínek Kryštofa a posilou při fotbalovém zápase tatínek Adama.


Turnaj ve šprtci

28. 9. 2019

Na konci školního roku proběhlo v naší družině dlouho očekávané finále ve šprtci o putovní pohár. Po napínavých soubojích skončil na 3. místě Míša . Ve finálovém boji vybojovala 1. místo Veronika nad Daníkem a odnesla si domů putovní pohár. O cenu útěchy v podobě zmrzliny se postarali rodiče skvělých hráček Aničky a Terezky. Pro zpestření turnaje proběhly i exhibiční zápasy: Malí hráči vyzvali ke hře své maminky a tatínky.


Archiv