Publicita

MEZINÁRODNÍ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ - KLOKAN 2018

8. 4. 2018

Ve druhém březnovém  týdnu se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní matematické soutěže KLOKAN. Náročné úkoly řešilo 185 žáků z 1. stupně a více než 100 žáků 2. stupně.


Česká televize v našich dílnách

17. 3. 2018

Zajímavou reportáž o jedné z našich činností přijel natočit reportér Radovan Daněk. Doporučuji ke zhlednutí. Odkaz a několik fotografií přikládáme.

Odkaz


Další vítězství florbalistek

25. 2. 2018

Naše mladší florbalistky (6.-7.tř.) se 22. února zúčastnily kvalifikace do republikového finále. Do této soutěže se probojovaly jako vítězky kraje Vysočina a utkaly se s vítězkami Pardubického a Jihomoravského kraje. Naše dívky se ani po týdenním tréninkovém výpadku (lyžařský kurz) soupeřek nezalekly. Porazily soupeřky ze ZŠ Sokolnice 4:1 a ze ZŠ Skuteč 5:2.

Vítězstvím se děvčata kvalifikovala mezi 6 nejlepších škol České republiky. Závěrečná soutěž se bude konat 5. - 6. dubna v Uherském Brodě. Držte nám palce!!


Lyžařský kurz 7. ročníku

20. 2. 2018

V prvních čtrnácti únorových dnech odjeli žáci 7.ročníku na lyžařský a snowboardový kurz.
Již tradičním místem se stal Ski areál Svratka, kde na nás čekala skvěle upravená sjezdovka, na které jsme se naučili základy lyžování a snowboardingu, ti zdatnější si své dovednosti zdokonalili. Na konci obou kurzů proběhl slalomový závod, se kterým jsme se všichni úspěšně poprali.


Skvělý úspěch

20. 2. 2018

Dne 14.2.2018 se konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovaly Barbora Lelkesová z 9.B a Zuzana Limlová ze 7.B. Obě byly ve velké konkurenci velmi úspěšné.
Zuzka obsadila v kategorii sedmých tříd vynikající 5. místo.
Barbora získala v kategorii osmých a devátých tříd fantastické 1. místo a  postupuje do krajského kola.Oběma dívkám gratulujeme a děkujeme za přípravu do soutěže a skvělou reprezentaci školy. Kabinet AJ.


Vídeň

23. 12. 2017

Vídeň je krásná vždycky, ale obzvlášť úchvatná je před Vánocemi. Všude plno adventních trhů, bohatá výzdoba, vůně punčů všeho druhu, grilovaných klobás i pečených kaštanů. Letos měli možnost tuto romantickou atmosféru zažít naši osmáci, kteří se jako druhý jazyk učí němčinu.
Do hlavního rakouského města vycestovali autobusem 7.12. 2017 s paní učitelkou Bajerovou a Chlubnovou. Cestou tam si zahráli na průvodce a řekli ostatním zajímavé informace o místech, kudy jsme projížděli i o historii a současnosti Rakouska. Ve Vídni si společně prohlédli přírodovědné muzeum, Hofburg s komnatami císařské rodiny a v nich výstavu o Sisi, navštívili centrum města, prošli se po Graben až ke kostelu sv. Štefana, nahlédli i dovnitř a samozřejmě nasáli vánoční atmosféru na tradičním vánočním trhu před radnicí.
Podívejte se, jak Vídeň zachytil svým fotoaparátem Dominik Lhotský z 8.C.


Velký úspěch florbalistek ZŠ Švermova 4 – vítězství v krajském kole.

4. 12. 2017

Každým rokem je sportem listopadu florbal. Naše mladší děvčata 30. listopadu zazářila v krajském kole. V Pelhřimově děvčata postupně porazila soupeřky z Pelhřimova, Jihlavy a Havlíčkova Brodu, pouze s děvčaty z Moravských Budějovic remizovala. Nikola Sekničková ze 7.C byla nejlepší hráčkou turnaje, nastřílela 10 gólů. Tímto vítězstvím si naše družstvo zajistilo účast v kvalifikaci do republikového finále, které se uskuteční příští rok v únoru.


Sběr papíru

3. 12. 2017

Minulý týden proběhl tradiční podzimní sběr papíru. Jsme rádi, že se do akce hojně zapojili žáci prvního i druhého stupně. Absolutním vítězem se stala třída 4. A, které se podařilo nasbírat 2 587kg.
Moc gratulujeme!!!
Děkujeme všem rodičům, prarodičům i ostatním , kteří se k naší akce připojili!


Listopad - jako každý rok v naší škole měsíc florbalu

3. 12. 2017

V minulém týdnu se  uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu starších dívek. Naše děvčata tentokrát obsadila 3. místo.


Pokusy / prvouka ve 3.C

1. 12. 2017

Co se stane s olejem ve vodě? Rozpustí se mouka stejně jako cukr? Co zůstane ve skleničce, když se vypaří slaná voda? Proč mícháme cukr v čaji? ... na tyto a další otázky už víme odpověď.
M. Trojánková


Keramická dílna / pracovní činnosti 3. C

1. 12. 2017

Nejprve krátké poučení o tom, jak pracovat s keramickou hlínou. Rozdělit se do skupin, vybrat si tvoření anděla nebo vyrobení hrnečku, ... no a pustit se s chutí do práce. Po hodině plné tvoření a zdobení máme hotovo. Naše výrobky budou schnout, vypalovat se v peci a na nás ještě čeká závěrečné glazurování. M.Trojánková


Florbal 2017

1. 12. 2017

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

STARŠÍ ŽÁCI – 23.11.2017 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU


Florbal 2017 okresní kolo

1. 12. 2017

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

MLADŠÍ ŽÁCI – 24.11.2017 VELKÉ MEZIŘÍČÍ


Podzimní sběr papíru

1. 12. 2017

Minulý týden proběhl tradiční podzimní sběr papíru. Jsme rádi, že se do akce hojně zapojili žáci prvního i druhého stupně. Absolutním vítězem se stala třída 4. A, které se podařilo nasbírat 2 587kg.
Moc gratulujeme!!!
Děkujeme všem rodičům, prarodičům i ostatním , kteří se k naší akce připojili!


Krajské kolo – stolní tenis

26. 11. 2017

Ve středu 8. 11. 2017 proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské finále ve stolním tenisu.
Naši školu reprezentovala družstva mladších žáků a žákyň a starších žáků. Žáci v mladší kategorii jeli na tento turnaj hlavně sbírat zkušenosti. Mladší chlapci obsadili ve skupině 4. místo, dívky 5. místo.
Starší žáci si vedli výborně. Ve skupině prohráli pouze s celkovými vítězi ze ZŠ Hradecká Humpolec a v kraji tak obsadili skvělé 2. místo.
Velké díky patří Anetě Freyové a Petru Čechovi ze 7. A, Evě Řezníčkové ze 7. C , Štěpánu Daďourkovi a Sebastiánu Kusému ze 7. B, Radku Fňukalovi a Martinu Štolovi z 9. B a Štěpánu Sukupovi z 9. A.   Mgr. Jiří Sedlák


Okrskové kolo ve florbalu

17. 11. 2017

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU


Návštěva historického jádra města a kláštera

10. 11. 2017

V rámci projektu o našem městě navštívili žáci 3. A a 3. D dne 19. 10. Historické jádro města a klášter. P. uč. Bergerová děti seznámila s historií a některými pověstmi vztahujícími se k městu. Děti si prohlédly kostel Nanebevzetí panny Marie také vyslechly poutavé vyprávění pana faráře Záleského o vzniku studniční kaple, kterou si též prohlédly. Na závěr putování ještě odpověděly na několik otázek kvízu a za své vzorné chování obdržely malou sladkou odměnu. K.Bergerová


Dýňový svět

10. 11. 2017

Žáci třetích a čtvrtých ročníků vyjeli uprostřed měsíce října na celodenní exkurzi na statek u Pipků,
který je známý svým pěstováním dýní. Po příchodu na statek jsme užasli - všude, kam jsme se podívali byly dýně - méně známé i ty obvyklé, velké i malé, různých barev i tvarů. To nejlepší ale byly činnosti, spojené (nejen) s dýněmi - bloudění v dýňových cestičkách, stavění z dýní, honičky mezi dýňovými pyramidami, skákání do slámového bazénu, ... a mnoho dalších aktivit. Nechyběla ani ochutnávka dýňových hranolků a nákup dýní domů - maminkám pro radost, dětem pro vzpomínku.
M. Trojánková


V úterý 17. 10. Navštívili žáci 3. D služebnu Policie v rámci svého projektu Naše město.

10. 11. 2017

Na kamerovém systému se děti pokusily identifikovat zobrazená místa ve Žďáře. Zajímavá byla ukázka výzbroje a výstroje policistů i možnost „potěžkat si“ a osahat některé její součásti. Děti vyzkoušely na vlastní kůži snímání otisků palce, prohlédly část autoparku i vyzkoušely pohodlnost zadržovací cely. Ivona Veselská


Hele lidi

10. 11. 2017

V úterý 24. října 2017 se naše třída 5. B zúčastnila výchovně vzdělávacího programu o lidech se zdravotním postižením. Z Tasova na Vysočině k nám přijeli dva lektoři. Chlapci pomohli lektorům přinést pomůcky a všichni se těšili, jaké to bude.
Děti se měly seřadit před třídou, kde každý dostal barevný šátek přes oči. Jeden druhého chytil za ruku a všichni se vydali pomalu „naslepo“ do třídy. Na lavici měl každý připravenou keramickou destičku s písmenkem a obrázkem. Žáci měli hmatem poznat, co to je. Když sundali šátek z očí, tak se velice divili, kde jsou. Byli překvapeni. Mysleli si, že jsou úplně jinde. Nevidomý lektor jim potom povídal o svých zážitcích a zkušenostech. Vyprávěl jim o různých typech postižení. Děti si vyzkoušely i jízdu na invalidním vozíku.
V poslední části programu děti modelovaly podle pokynů lektorů-reliéf hlavy člověka Axmanovou technikou. Je to nová řemeslně výtvarná technika práce s hlínou pro zdravotně postižené. Tato technika je určena především nevidomým, mentálně postiženým a všem zdravotně postiženým, kteří nemohou absolvovat klasické vzdělání v modelování. Děti pracovaly zaujatě a s velkou chutí. Práce se jim podařila. Odnášely si svůj výtvor domů. Zároveň také poznatek o tom, že zdravotní postižení může potkat každého z nás.  J.Ohrazdová


Školní sbor / nábor nových členů

10. 11. 2017

Děti druhých a třetích tříd byly pozvány na ukázku z nácviku písní ve školním pěveckém sboru. Ten se schází každé úterý ve 13:30 hodin, a protože řady členů po letních prázdninách prořídly, děti byly vyzvány ke spolupráci. Pokud máte doma zpívajícího školáčka, neváhejte a … těšíme se na vás.
(tel.:736276373 Bergerová) M. Trojánková


Logická olympiáda

10. 11. 2017

V říjnu řešilo 89 žáků 6.,7.,8.  a 9.tříd postupové kolo logické olympiády. Z nich  bylo 75 mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola.
Nejúspěšnější z nich, Dominik Paul, Martin Šikula a Aneta Slavíčková, postoupili do krajského kola. To se konalo 1. listopadu v Havlíčkově Brodě.
Zde se stal Martin Šikula úspěšným řešitelem. Tuto soutěž si poprvé velmi úspěšně vyzkoušel i Otto Polívka z 1.A
Blahopřejeme a všem děkujeme za velkou snahu. L. Trojanová


Okresní kolo ve stolním tenisu

4. 11. 2017

Ve středu 1. 11. 2017 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo ve stolním tenisu základních škol. Naši školu reprezentovala družstva mladších žáků a žákyň a starších žáků. Vedli jsme si znamenitě a ve svých skupinách jsme vyhráli a vybojovali si tak účast v krajském kole, které se uskuteční v Havlíčkově Brodě. Velké díky patří Anetě Freyové a Petru Čechovi ze 7. A, Evě Řezníčkové ze 7. C , Štěpánu Daďourkovi a Sebastiánu Kusému ze 7. B, Radku Fňukalovi a Martinu Štolovi z 9. B a Štěpánu Sukupovi z 9. A.  Mgr. Jiří Sedlák


Halloween v 1.B

4. 11. 2017

My prvňáčci ještě neznáme svátek Halloween, ale domluvili jsme se, že si uděláme „strašidelný den“. Do školy jsme přišli v hrůzostrašných maskách a celé dopoledne plnili různé úkoly plné pavouků, netopýrů, dýní, kostlivců a upírů. Nakonec jsme si poslechli legendu o Jackovi, jak přelstil ďábla, a proč se do vyřezaných dýní zapalují svíčky. Také víme, že u nás vzpomínáme na ty, kteří s námi už nemohou být, právě v tyto dny – na „Dušičky“.


Archiv