Okénko ředitele školy

Milí žáci a kolegové,
krásné a teplé léto skončilo, je 2. září 2019, a proto bych vás chtěl v novém školním roce za sebe i za vedení přivítat opět ve škole a popřát hodně úspěchů.
Tak tato slova se ozvala z reproduktoru v naší škole 2. září. Všichni byli ještě v mysli někde na prázdninách, ale čas běží a dnes pro vás máme nové hlášení, které oznamuje, že nastal poslední týden září a s ním přichází rekapitulace všeho, co jsme ve škole za tu dobu stihli.
Prvňáčci i šesťáci se začali seznamovat nejen se svými spolužáky, ale i se svými učiteli.
6.ročník vyrazil hned od 3.9. na Harmonizační dny na Kuklík a všichni si pochvalují, jak to krásně zvládli : vylezli na skálu, zahráli si různé hry, zjistili, jakou mají kondici, i když mnohé po tom výkonu bolely nohy.
Stejně tak těžké to měli jejich mladší i starší spolužáci, kteří zůstali ve škole a pokoušeli se si vzpomenout na vše, co se naučili v loňském roce. Je to ale dřina.
Kromě klasické výuky stihli naši žáci už navštívit dopravní hřiště, začít s návštěvami knihovny, provést naše druháky ze Zámku školou Švermova a naopak naše druháky ze Švermovy provést po zámecké škole, obojí bylo skvělé! V dalším týdnu se zúčastnit soutěže Jeřabinka, kterou naše škola pořádá, podívat se do Preventivního vlaku – bezpečí na železnici, prohlédnout si novou techniku v Novém Městě na Moravě na akci Zetor show, popovídat si s panem Josefem Chromým, který byl pro naše deváťáky určitě velkou inspirací. Tím vším byla proložena výuka v naší škole první tři týdny v září.
A ten čtvrtý týden? Ten bude ve znamení oslav 45. výročí založení naší školy, což si budeme určitě připomínat ve výuce, ale především Svatováclavským vícebojem, který proběhne 27.9. na naše nově zrekonstruovaném školním hřišti. Tady budou probíhat hlavně sportovní klání, kterých se během pátečního odpoledne zúčastní žáci naší školy, sousední školky i 15 polských žáků, kteří přijedou na výměnný pobyt do rodin našich žáků. A proto chceme pozvat i vás milí rodiče, prarodiči i ostatní přátelé naší školy, abyste se za námi přišli 27.9. od třinácti hodin podívat, protože kromě hřiště vám také otevřeme naši školu. Jaroslav Ptáček


22. 9. 2019


Zpět