Publicita

Malá návštěva z Malého Tibetu

29. 2. 2020

Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováDo školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováOrganizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana Olšiaková


Partnerská základní škola

29. 2. 2020


Superstar 2020

28. 2. 2020

I letos proběhla na naší škole již tradiční hudební soutěž žáků prvního stupně.
Žáci soutěží ve dvou kategoriích. Na první poslech zaujaly výborně vybrané a zazpívané písně žáků 4. a 5. tříd. U mladších žáků se sólisté také velmi líbili a s pěkným programem na úrovni vystoupily i hudební skupiny. Obě poroty, odborná i divácká, to neměly vůbec lehké.
Poděkování patří mimo jiné školnímu sboru, který diváky v doprovodném programu pobavil úvodní písní, rozhýbal publikum k tanci písní „Umět mít rád“ a také inspiroval k rytmické hře tzv. cupsongem.
Protože tuto soutěž každoročně podporuje Rada rodičů a zástupců školy, byly děti opět odměněny pěknými cenami, což jenom prohloubilo pěknou atmosféru, která se letos při hudebním programu vytvořila.
Dovětek hlavní organizátorky soutěže Kláry Bergerové:“ Myslím si, že je velmi důležité podporovat aktivitu dětí v těchto dovednostech, kde musí překonat pohodlnost a někdy i trému. Dříve bylo běžné, že se děti učily vystupovat před třídou - ať už při recitaci nebo třeba při předvádění kotoulu. Dnes je to pro mnohé náročný výkon a o to víc je dobré citlivě podpořit zrání dětí i v tomto směru. Jistě to budou v životě potřebovat.“

Výsledky


Olympiáda v AJ a NJ

8. 2. 2020

Olympiáda v anglickém jazyce

Ve středu 29.1.2020 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili žáci šestých až devátých tříd. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. V kategorii starších žáků zvítězila Zuzana Limlová a v kategorii mladších žáků vyhrála Magdaléna Fiksová . Obě postupují do okresního kola. Všem zúčastněným děkujeme a vítězkám blahopřejeme.

Kabinet AJ


 

Olympiáda v německém jazyce

Ve středu 29.1.2020 se konalo školní kolo Olympiády v německém jazyce určené pro žáky devátých tříd. Vzorně připravení žáci Eliška Formánková a Jakub Doležal postupují do okresního kola, ve kterém jim budeme držet palce.

Kabinet NJ


Přebor školních družstev v šachu – okres Žďár n.Sáz.

26. 1. 2020

Ve středu 15. ledna 2020 uspořádal šachový oddíl TJ Žďár v prostorách střediska volného času Active pod záštitou AŠSK okresní kolo přeboru škol.

Celkem 12 čtyřčlenných týmů se ve třech kategorií utkalo v sedmikolovém turnaji švýcarským systémem.
Celé klání se obešlo bez problémů, pořadatelé tímto znovu děkují hráčům i jejich doprovodům.
Vyhodnocení proběhlo dle kategorií – s diplomy pro všechny účastníky a cenami pro první tři týmy.
Výsledky, včetně výkonů jednotlivců, jsou k dispozici na adrese:
http://chess-results.com/tnr507169.aspx?lan=5&art=1
První dvě místa, s právem postupu do krajského kola, si vybojovala tato družstva:
1. stupeň – ZŠ Komenského 6 Žďár a ZŠ Křižánky
2. stupeň – ZŠ Švermova 4 Žďár a Biskupské Gymnázium Žďár

střední školy – Gymnázium Žďár a SPŠ Žďár

Vítězům gratulujeme, přejeme úspěšnou reprezentaci našeho okresu v krajském kole a

Josefu Fišarovi ml. i dalším jeho trenérským kolegům děkujeme za připravenou prezentaci a především za motivaci našeho týmu. 


Přebor školních družstev v šachu – okres Žďár n.Sáz.

15. 1. 2020

 Ve středu 15. ledna 2020 uspořádal šachový oddíl TJ Žďár v prostorách střediska volného času Active pod záštitou AŠSK okresní kolo přeboru škol.

Celkem 12 čtyřčlenných týmů se ve třech kategorií utkalo v sedmikolovém turnaji švýcarským systémem.
Celé klání se obešlo bez problémů, pořadatelé tímto znovu děkují hráčům i jejich doprovodům.

Vyhodnocení proběhlo dle kategorií – s diplomy pro všechny účastníky a cenami pro první tři týmy.

Výsledky, včetně výkonů jednotlivců, jsou k dispozici na adrese:
http://chess-results.com/tnr507169.aspx?lan=5&art=1       


ZŠ Švermova a Den s Basketbalem

11. 1. 2020

Svého prvního turnaje mezi basketbalovými přípravkami se zúčastnily děti z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova. V Třebíči si zahrály v rámci turnaje ČBF - Den s Basketbalem. A byla to účast nadmíru povedená. Ve svém prvním turnaji dokázali kluci a holky zvítězit ve všech třech utkáních. Ukázali tak, že i když se na kroužku věnují všem různým sportům a aktivitám, mohou díky nabytým dovednostem uspět třeba v basketbalových utkáních přípravek.  

Ani včasné nedělní vstávání nebylo překážkou a 15 dětí z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova se vydalo na svůj první basketbalový turnaj do Třebíče. V místní basketbalové hale sehráli kluci a holky tři utkání proti přípravce domácí TJ Třebíč, dále pak proti basketbalovým přípravkám Lions Jindřichův Hradec a SaM Brno. 

Za tým Vlčata ZŠ Švermova v turnaji nastoupili:

O. Polívka, M. Pešák, J. Kreutzer, J. Pavlík, A. Cuplová, A. Ležal, Z. Marková, M. Trnka, Š. Socha, M. Vilímek, V. Šrámek, T. Růžička, T. Střecha, J. Hrnčíř, O. Popela (jako nejmladší člen týmu) 


Archiv


Úřední hodiny ve škole.
Všechny vaše požadavky rádi vyřídíme každé pondělí a středu vždy od 7,00 hodin do 11,00 hodin.