Publicita

MATEMATICKÝ KLOKAN – 1. STUPEŇ

24. 4. 2021

V této soutěži byli v rámci školy nejlepší tito žáci:
KATEGORIE KLOKÁNEK (4. a 5. ročník)
    1. Michaela Řetická 4.r. – 115 bodů
    1. Tomáš Cicálek 5.r. -115 bodů
    2. Daniel Vince 4.r. – 110 bodů
    3. Hana Bukáčková 5.r. – 109 bodů
KATEGORIE CVRČEK (2. a 3. ročník)
    1. Milan Prokop 3.r. – 90 bodů
    2. Martin Šandera 3.r. – 86 bodů
    2. Michal Šandera, Barbora Bystřická 3.r. – 86 bodů
    3. David Straka 3.r. – 85 bodů


Úspěchy žáků 2.stupně v  době covidové

15. 4. 2021

V dnešní složité době, kdy z oblasti školství neslýcháme příliš příznivé zprávy a žáci školu příliš nenavštěvují, se přesto stále učí a zároveň soutěží v různých vědomostních soutěžích. Proto bychom se rádi podělili o radost z úspěchů našich žáků v těchto soutěžích.

Naši žáci se po absolvování školních kol dostali i do kol okresních a krajských, kde nás skvěle reprezentovali . Podotýkáme, že vše probíhá on-line formou.

V lednu nás v Olympiádě z českého jazyka skvěle reprezentovali Jana Grodlová a Rodan Radovan Beneš, kteří obsadili v okresním kole 9. a 11.

V březnu se naše žákyně zúčastnily okresního kola Olympiády v cizích jazycích. Olympiáda letos poprvé ve své historii probíhala distanční formou, kdy se zúčastnění připojili prostřednictvím počítače a hovořili s porotou na zadané téma. Konverzovat tímto způsobem vyžaduje mnohem větší soustředěnost i připravenost. Hodnocena přitom nebyla jen gramatická správnost a korektní výslovnost, ale i pohotovost reakcí. Proto si velice vážíme, že se žákyně naší školy nenechaly odradit.

Lucie Cempírková obsadila v Olympiádě v AJ v kategorii I.A nádherné 2. místo, v kategorii II.A se umístila Magdaléna Fiksová na 3.-4. místě. A pozadu nezůstala ani děvčata soutěžící v Olympiádě v NJ, kde získala 3. místo Aneta Neterdová, kterou následovala na 4. místě Kateřina Trávníčková.

Ve Fyzikální olympiádě v kategorii E nás výborným 2. místem v okresním kole reprezentoval Tomáš Vejlupek. Díky tomuto výsledku Tomáš postupuje do krajského kola.

Mnozí žáci 2. stupně se také zapojili do matematických soutěží probíhajících samozřejmě online.

Na podzim 40 dětí řešilo LOGICKOU OLYMPIÁDU

Nejlepšími řešiteli a zároveň postupujícími do krajského finále byli

1. Přibylová Veronika 2. Kobylková Kateřina 3. Mahel Ondřej

V krajském kole obsadila Veronika krásné 27. místo a Ondra 35. místo.

V mezinárodní soutěži MATEMATICKÝ KLOKAN soutěžili všichni žáci matematických tříd.

V kategorii Benjamín ( 6.-7. r) se umístili – 1. místo Lukeš Dominik 91 b.

2. místo Hrubá Nella 90 b.

3. místo Šerejchová Aneta 87 b.

V kategorii Kadet ( 8.-9.r.) se umístili - 1. místo Marek Petr 94 b.

2. místo Mokříšová Anna 89 b.

3. místo Mazánková Klára 84 b.

Školní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY opět řešili všichni žáci matematických tříd. Někteří výborně uspěli i v okresním kole.

V kategorii Z6 osadila Kobylková Agáta 5.-6. místo, Jelínková Karolína 12. – 13. místo a Minárik Filip 20. – 21. místo.

V kategorii Z7 obsadil nádherné 3. místo Cichra Milan

V kategorii Z9 osadil 11. místo Vejlupek Tomáš. Ten byl také krajským finalistou, zde obsadil vynikající 9. místo

Na 14.-15. místě byla v okresním kole Kobylková Kateřina , na 16.-17. místě Mokříšová Anna.

Velký dík patří i všem vyučujícím, kteří žáky na soutěže připravovali.

I ve školním roce 2021/2022 bude v 6. ročníku otevřena MATEMATICKÁ TŘÍDA. Do této třídy se mohou přihlásit žáci 5. ročníku základních škol. Při přijímací zkoušce budou plnit úkoly z matematiky a českého jazyka.

Datum přijímací zkoušky : 13.5.2021 ( čas bude upřesněn vzhledem k epidemiologickým opatřením).

Přihlášku najdete na našich webových stránkách v rubrice RODIČE – DOKUMENTY KE STAŽENÍ. Přihlášky můžete zasílat do 11.5.2021 na e-mail kocianova@4zszdar.cz.


Fyzika distančně – hydraulická zařízení

14. 4. 2021

Fyzika distančně – hydraulická zařízení
Podívejte se, jak naši žáci dokázali sestavit v domácím prostředí opravdu zajímavá hydraulická zařízení. Pokud se někteří z vás těmito zařízeními budete inspirovat, doporučujeme alespoň v začátcích vodu nebarvit.  V případě nehody je jednodušší sušit než čistit barevné skvrny na koberci.

  • Hydraulika: Lukáš H. - YouTube
  • Hydraulický zvedák: Petr S. - YouTube
  • Hydraulický zvedák: Denisa G. - YouTube
  • Hydraulické ovládání: Matěj G. - YouTube

ZDE ODKAZ NA YOUTUBE KANÁL ŠKOLY


Matematická olympiáda

10. 4. 2021

Blahopřání našim skvělým žákům.
Dnes nám přišel potěšující dopis:
Vážení páni ředitelé, paní ředitelky, v příloze posílám výsledkovou listinu 70.ročníku krajského kola Matematické olympiády, které se uskutečnilo distančně.
Prosím o předání Vašim učitelům, kterým děkujeme za přípravu a zúčastněným blahopřejeme. S pozdravem Mgr. Jitka Korbelová, garant.
Náš žák, Tomáš Vejlupek, získal vynikající 9. místo na krajském kole, hájil úspěšně čest i kvalitní přípravu zástupců ze základních škol.
Další naši matematikáři zabodovali v okresní olympiádě. Milan Cichra byl třetí, Agáta Kobylková pátá, Karolína Jelínková dvanáctá a na dvacátém místě byl Filip Minárik. O ostatních úspěších v češtině, jazycích i přírodovědných předmětech jsme již psali.
Připojuji za sebe velkou gratulaci k úspěchům a poděkování za všechny pozitivní aktivity, které jsou v dnešní těžké době mimořádně potřebné.

Jaroslav Ptáček, ředitel

 


Informace pro rodiče - změny MHD

10. 4. 2021

Upravený jízdní řád MHD posílený o spoje s ohledem na znovuzavedenou školní výuku. Prosím o pomoc při distribuci těchto informací k rodičům. 


Virtuální výstava obrazů a fotografií

10. 4. 2021

Srdečně Vás zveme na on-line prohlídku virtuální výstavy obrazů a fotografií. Vznikla z vybraných děl našich šikovných žáků 2. stupně, v rámci současné distanční výtvarné výchovy. Výstavou se můžete procházet téměř jako v reálu. Obrazy či grafiky jsou vystaveny především v interiéru galerie, která má 2 sály. Expozice fotografií se nachází na 8 venkovních panelech v zahradě. Další výtvory najdete také na venkovních zdech budovy, když ji obejdete kolem dokola. K pohybu po výstavě Vám poslouží šipky klávesnice, pomocí kliknutí levého tlačítka myši se otevírají a zavírají dveře budovy. Tímto tlačítkem můžete také naklánět pohledy nebo se rozhlížet kolem dokola. Spolu se všemi autory Vám přejeme příjemnou prohlídku. Výstava je otevřena nonstop a za každého počasí. Odkaz:

https://www.artsteps.com/view/6061759d255ab352b84cac06?fbclid=IwAR1dKpVojNEQ5JE3VmB7Yq2-FNsghODmGHbfovc6XXgZs-EoSZTIjk-P3uA  
 


Archiv