Publicita

Vítězství florbalistek v krajském kole

8. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo florbalové soutěže. Naše děvčata z 8. a 9. tříd postupně porazila soupeřky z Moravských Budějovic (3:1), ze ZŠ Rošického Jihlava (2:1), z Pelhřimova (4:1) a remizovala s děvčaty ze Světlé nad Sázavou 2:2.
Náš tým celou soutěž přesvědčivě vyhrál a postoupil do kvalifikačního kola přeboru ČR, který se bude konat příští rok po jarních prázdninách. Nejlepší hráčkou soutěže byla naše Nikola Sekničková, která dala 8 gólů.
Naši školu reprezentovaly:
Nikola Sekničková, Martina Přibylová, Adéla Ptáčková, Natálie Kubíková, Karolína Bílková, Kateřina Dvořáková, Tereza Pavlišová, Karolína Slámová, Tereza Večeřová, Lucie Sobotková. Jitka Holemářová, učitelka a trenérka

Mikuláš

8. 12. 2018

Dobrý den, chtěla jsem vám, ale hlavně dětem moc poděkovat za úžasnou mikulášskou nadílku v naší MŠ. Děti to měly krásně  nachystané, byly velice milé, moc jim ještě jednou poděkujte a pochvalte je. Děkuji.
Jana Culková, Mateřská škola Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace, 4. MŠ Brodská 5

Každá pochvala naší práce a aktivit potěší. Tato přišla v poledne 5.12. 2018, hned po odchodu čertů, Mikulášů a andílků zpět k nám do školy. Ty děti, které to měly krásně nachystané, jak píše paní učitelka, byli naši deváťáci. Ze všech 4 tříd deváťáků vznikly 4 skupiny, které obešly čtyři mateřské školy, první stupeň na zámecké škole i na 4.ZŠ. Děkuji učitelům i žákům za krásné dopoledne, bylo plné dárků, příprav a milých překvapení. Fotografie řeknou mnohé.

Jaroslav Ptáček, ředitel školy

Zprávy z florbalových soutěží

2. 12. 2018

V listopadu se uskutečnila okrsková a okresní kola florbalové soutěže dívek.
Družstvo starších dívek ( 8. – 9.ročník )zvítězilo v okrskovém kole. Dívky postupně porazily družstvo žďárského gymnázia a ZŠ Palachova. Nejvíce gólů nastřílela Nikola Sekničková.
27. listopadu se v hale Na Bouchalkách uskutečnilo okresní kolo. Naše děvčata sehrála utkání s nejlepšími celky z okrskových kol:

28. 11. 2018

Ve dnech 5. - 16.11.  se na ZŠ Švermova konala tradiční soutěž Bobřík informatiky.
Soutěže se zúčastnilo celkem 499 žáků z 4.-9. tříd. Z toho 125  žáků bylo úspěšnými řešiteli a získali diplom.

Soutěž „Vytvoř stavbu ze stavebnice Teifoc“

Žáci základních škol kraje Vysočina, včetně žáků naší školy, se sjeli do Třebíče, aby zde opět předvedli, jak umějí stavět z cihel stavebnice Teifoc. Dvoučlenné týmy nápaditě a precizně vystavěly originální stavby a na všech bylo vidět při práci, s jakým nadšením se do soutěže pouští. Naši školu výborně reprezentovali stavaři David Musiol a Dominik Paul pod vedením stavbyvedoucího pana učitele Miloše Slámy. Z 23 soutěžních týmů se naše družstvo umístilo na krásném 9. místě.

OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU

3. 11. 2018

OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU  1.11.2018 – Žďár nad Sázavou
V CELKOVÉM POŘADÍ NAŠE DRUŽSTVO OBSADILO 2.MÍSTO A POSTOUPILO DO KOLA OKRESNÍHO, KTERÉ SE USKUTEČNÍ V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

28. 10. 2018

V říjnu proběhla soutěž Logická olympiáda, kterou pořádaná společnost Mensa. Mensa je mezinárodní společenská organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. V celé republice se do soutěže zapojilo 11 616 řešitelů.
Z naší školy postupuje 6 žáků do krajského kola, které se koná v Havlíčkově Brodě.
Petra Musílková

Děkujeme všem zúčastněným za snahu a postupujícím soutěžícím přejeme hodně štěstí a bystrou mysl.  Mgr. Lenka Trojanová

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v areálu Stříbrného rybníka u Hradce Králové republikové finále v přespolním běhu. Po vítězství v krajském kole se představila 4 děvčata z naší školy ve složení Káťa Mičková 9.C, Markéta Košetická 9.B, Peťa Musílková 9.B a Markéta Škarková 9.A. Na rovinaté, písčité trati se naše holky neztratily a v celkovém pořadí obsadily nádherné 4.místo z celkových 15 družstev celé republiky.
V jednotlivcích byla nejlepší Káťa na 5.místě, Markéta K. získala 7.místo. Peťa s Markétou Š. obsadily 44. a 45.místo. V tomto závodu startovalo 90 závodnic.
ZA VELKÝ ÚSPĚCH PATŘÍ DĚVČATŮM VELKÉ PODĚKOVÁNÍ A JEŠTĚ VĚTŠÍ GRATULACE

DALŠÍ SKVĚLÝ ÚSPĚCH ZŠ ŠVERMOVA

20. 10. 2018

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 10.10.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 10.10.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo starších dívek . Po vítězství v okresním kole děvčata obhajovala loňské 1. místo. To se s velkým náskokem v součtu umístění podařilo !!! Tímto si holky vybojovaly postup do republikového finále, které proběhne 18.října 2018 NA STŘÍBRNÉM RYBNÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ .

Divadelní představení One Day in London

2. 10. 2018

Dne 26.9.2018 se žáci osmých a devátých tříd naší školy zúčastnili divadelního představení One Day in London divadelní společnosti The Easy English Theatre. Celá hra měla vysokou profesionální úroveň, kterou ocenili vyučující i žáci.

Mile nás překvapil následný email od pořádající společnosti, jehož znění uvádíme:

OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

2. 10. 2018

26.9.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 26.9.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala okresní kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala 4 družstva mladších i starších dívek a chlapců. Lépe se vedlo děvčatům. Mladší obsadily 8.místo a starší vyhrála. Tímto si vybojovala postup do krajského kola, které proběhne 10.října 2018 opět na Pilské nádržce.
Družstva chlapců vybojovala 11. místo starší a 17. místo mladší .

Návrat legend – vítejte, naši žáci

20. 8. 2018

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. V pátek 10. srpna se na žďárském Zimním stadionu odehrálo hokejové utkání při příležitosti osmdesáti let od chvíle, kdy se v našem městě začal pravidelně hrát lední hokej. V tomto exhibičním utkání hvězd pod názvem „ Návrat legend „ se přestavilo také několik absolventů naší školy. V mužstvu hostů to byli Milan Řehoř, Petr Vampola, Martin a Tomáš Kautovi, Tomáš Havránek a Tomáš Bláha. Za současné družstvo SKLH Žďár nad Sázavou potom nastoupili Jiří Sláma, Petr Marek, Martin Gregar, David Pazourek a Lukáš Jícha. Čestné buly vhodila rovněž žákyně naší školy, rychlobruslařka Martina Sablíková.
Byl to příjemný páteční prázdninový podvečer …….    Milan Prokop

Olympijský den

28. 6. 2018

V pátek 22. června se uskutečnil tradiční Olympijský den pro děti 1. stupně. Učitelé pro žáky připravili sportovní disciplíny. Při organizaci pomáhali žáci 9. A a 9. B a vedli si opravdu skvěle. Vedle tradičních atletických disciplín si mohly děti zasoutěžit ve střelbě na koš, běhu do schodů, točení obručí, hodu šipkami a břemenem, soutěži v kuželkách, slalomu, přeskoku přes švihadlo a v dalších. Každý žák si mohl vybrat čtyři soutěžní disciplíny a po jejich absolvování, si mohl vyzkoušet i ty ostatní bez nároku na umístění. Na nejúspěšnější holky a kluky z jednotlivých ročníků čekalo sladké ledové překvapení a diplom. V tomto olympijském roce, po zimních hrách v Korei, se tak i na školním hřišti mohli všichni na chvíli stát olympioniky a soutěžit v duchu fair play. Přes blížící se prázdniny, se mnozí těší již na další ročník. Děkujeme všem za pomoc, sportovní nasazení a přejeme hezké prázdniny. Sportu zdar!!!

Pohár rozhlasu a atletický čtyřboj mladších žáků a žákyň

17. 6. 2018

Ve čtvrtek 31.5. se konalo odložené okresní kolo atletických přeborů družstev –Pohár rozhlasu-mladších žáků a žákyň na hřišti na Stalingradě. V původním termínu totiž bylo po vydatném dešti hřiště celé pod vodou. Naše děvčata obsadila v silné konkurenci 10.místo, klukům jen o chloupek unikly stupně vítězů a skončili čtvrtí.
V Poháru nás reprezentovali: Terka Vtípilová 6.A, Honza Lacina, Eda Sýkora, Lucka Sobotková a Aneta Freyová všichni ze 7.A, Nikča Sekničková a Marika Kociánová ze 7.C, Marťa Přibylová a Adéla Ptáčková ze 7.D a silná sestava ze 7.B- Kája Slámová, Marek Malenovský, Zbyňďa Strážnický, Matouš Polehla, Teo Müller a Šimon Müller.
O necelý týden později se na stejném hřišti konalo okresní kolo nejvšestrannějších sportovců- Atletický čtyřboj. Každý závodník absolvoval sprint na 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký nebo vysoký a závěrečný vytrvalostní běh-dívky na 600 a kluci na 800 metrů.
Družstvo dívek se umístilo na osmém místě ve složení: Aneta Slavíčková, Eva Rusnáková a Karolína Slámová ze 7.B, Adéla Ptáčková 7.D a Terka Vtípilová 6.A.
Kluky tentokrát stupně vítězů neminuly a stanuli na třetím místě. Postarali se o to: Teo Müller, Marek Malenovský a Ondra Houdek ze 7.B a Eda Sýkora a Honza Lacina ze 7.A. Úspěch korunoval Teo Müller výborným třetím místem mezi jednotlivci.