Publicita

ZŠ Švermova a Den s Basketbalem

11. 1. 2020

Svého prvního turnaje mezi basketbalovými přípravkami se zúčastnily děti z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova. V Třebíči si zahrály v rámci turnaje ČBF - Den s Basketbalem. A byla to účast nadmíru povedená. Ve svém prvním turnaji dokázali kluci a holky zvítězit ve všech třech utkáních. Ukázali tak, že i když se na kroužku věnují všem různým sportům a aktivitám, mohou díky nabytým dovednostem uspět třeba v basketbalových utkáních přípravek.  

Ani včasné nedělní vstávání nebylo překážkou a 15 dětí z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova se vydalo na svůj první basketbalový turnaj do Třebíče. V místní basketbalové hale sehráli kluci a holky tři utkání proti přípravce domácí TJ Třebíč, dále pak proti basketbalovým přípravkám Lions Jindřichův Hradec a SaM Brno. 

Za tým Vlčata ZŠ Švermova v turnaji nastoupili:

O. Polívka, M. Pešák, J. Kreutzer, J. Pavlík, A. Cuplová, A. Ležal, Z. Marková, M. Trnka, Š. Socha, M. Vilímek, V. Šrámek, T. Růžička, T. Střecha, J. Hrnčíř, O. Popela (jako nejmladší člen týmu) 


OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU


Před branami celorepublikového Finále Jr. NBA

22. 11. 2019

Až před branami celorepublikového finále skončilo působení žáků ZŠ Švermova v letošním Jr. NBA, ve kterém hráli v dresech Chicago Bulls. Z divizních turnajů postoupili do finále východní konference (Morava, Východní Čechy, Vysočina) a zde ukončil jejich pouť tým Boston Celtics (ZŠ Komenského Nymburk). Kluci a holky tak byli jedno vítězství od celorepublikového finále v Praze. I tak, po slzavém loučení s letošní Junior NBA, můžou kluci a holky chodit hrdě s hlavou nahoře. Skvěle reprezentovali naši školu při všech turnajích a utkáních a celkově obsadili 5.-6. místo, mezi všemi ZŠ v republice!!!! Bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit našemu přemožiteli - týmu z Nymburka, protože jeho šance na celkové vítězství jsou velké.


ÚSPĚCH SVATOVÁCLAVSKÉHO VÍCEBOJE

11. 10. 2019

Už dopředu jsme avízovali, že pořádáme tuto akci a zvali na ní, po žácích jsme posílali zvací lístečky. V různých novinách, časopisech i kabelové televizi jsme se objevili, ale to není to nejpodstatnější, výsledek překonal všechna naše optimistická očekávání i počasíčko nám přálo.
Čeho si ceníme nejvíce? Že všichni přiložili ruku k dílu a výsledek stál za to - stovky spokojených dětí, žáků, rodičů, dospěláků i našich polských přátel.
Všechny běhy jsme zvládli, štafety, hody, skoky vysoké i daleké také, medailí a cen a bylo mnoho, dorty, trička a kšiltovky s logem, baťohy, frisbee talíře, míčky a další. Vyhodnocování probíhalo průběžně, tudíž se z jedné strany ozýval povzbuzující řev a na druhé straně potlesk pro oceněné na stupních vítězů. Zvládnout se to dalo především díky skvělé organizaci a také výkonu moderátora pana Davida, který kupodivu i po čtyřech hodinách moderování stále srozumitelně mluvil.
Disciplíny byly opravdu pro všechny - tím myslím jak pro malé, tak velké, ale i hendikepované, tradiční i netradiční - neobvyklý prak a hod olympijskými kruhy jako připomínka naší zlaté Martiny.
Velkolepý byl výkon učitelského týmu ve štafetě, kdy všech deset sportovkyň a sportovců  za ohlušujícího fandění našich žáků podalo nadlidské výkony, ale vždy s úsměvem. Fantastičtí byli rodiče, kteří dokonce dali dohromady 4 běžecké štafety, v jedné se externě objevil i náš pan starosta. Strhující byly i štafety žďárských škol, kdy si to mezi sebou rozdaly týmy z 3.ZŠ , 4.ZŠ a 5. ZŠ. Díky za skvělé výkony a hlavně za hojnou účast.
Protože jsme si zároveň připomínali 45 let od založení školy,  tak škola měla celé odpoledne otevřenou náruč, panely byly plné retrofotek a ve vestibulu si trůnil několikapatrový dort s pětačtyřicítkou.
Ve třídách byly ukázky výuky, ale i soutěží ve znalostech, obratnosti, ohebnosti, logice,  o přírodě a další. Na tabulích se dalo také leccos vyzkoušet.
Dospěláčtí hosté byli vítáni v kavárničce, kde naše učitelky servírovaly kávu, čaj, buchtičky a další dobroty, všichni návštěvníci oceňovali bohatou nabídku školního bufetu i nevadnoucí úsměvy jeho obsluhy. Celého odpoledne s účastnilo i 15 našich polských kamarádů, kteří byli v 15 českých rodinách, sportovní výkony podali obdivuhodné, stejně jako jejich doprovod v čele s  ředitelem družební školy panem Zbyškem.
Krásné odpoledne to bylo, děkujeme všem, ještě dlouho  v nás pohoda, radost a spokojenost z naší společné akce zůstává.
Jaroslav Ptáček


Přespolní běh

9. 10. 2019

2.10.2019 – PILSKÁ NÁDRŽ


Postup do Junior NBA a Draft

28. 9. 2019

V loňském roce si náš basketbalový tým vybojoval postup ze Školní Basketbalové Ligy do basketbalové Junior NBA. O tom, který z týmů té opravdové NBA budou reprezentovat v průběhu podzimních turnajů, rozhodne slavnostní Draft Jr. NBA. Ten proběhne ve středu 25. září v Praze, ve sportovní hale na Královce.
V basketbalové hale, která běžně hostí zápasy národních basketbalových týmů, nebo utkání mistrovského Nymburka v Lize mistrů proběhne pro 32 škol velká událost. Rozhodovat se bude, v jakých dresech jejich žáci v letošní Jr. NBA nastoupí. Aby mělo slavnostní odpoledne tu pravou atmosféru, vysílá na středeční Draft Jr. NBA, každá škole svoje zástupce – dva hráče z každého týmu, který si na jaře vybojoval postup při turnajích ŠBL. Kapitán a jeho asistent si tak přímo v hale přeberou dresy pro svoji školu a pak…. pod dohledem bývalých hráčů NBA Jirky Welsche a Audieho Norrise absolvují trénink s dětmi z ostatních škol.
Bude to ve středu velká událost, jako vlastně celá NBA ….. a to jsme teprve na začátku. Samotné turnaje Jr. NBA čekají na kluby z 5. a 4. tříd v průběhu podzimu 2019. Třeba se ZŠ Švermova probojuje až do samotného finále.
Roman Bednář


Archiv