Publicita

Malá návštěva z Malého Tibetu

29. 2. 2020

Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováDo školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováOrganizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana Olšiaková


Partnerská základní škola

29. 2. 2020


Superstar 2020

28. 2. 2020

I letos proběhla na naší škole již tradiční hudební soutěž žáků prvního stupně.
Žáci soutěží ve dvou kategoriích. Na první poslech zaujaly výborně vybrané a zazpívané písně žáků 4. a 5. tříd. U mladších žáků se sólisté také velmi líbili a s pěkným programem na úrovni vystoupily i hudební skupiny. Obě poroty, odborná i divácká, to neměly vůbec lehké.
Poděkování patří mimo jiné školnímu sboru, který diváky v doprovodném programu pobavil úvodní písní, rozhýbal publikum k tanci písní „Umět mít rád“ a také inspiroval k rytmické hře tzv. cupsongem.
Protože tuto soutěž každoročně podporuje Rada rodičů a zástupců školy, byly děti opět odměněny pěknými cenami, což jenom prohloubilo pěknou atmosféru, která se letos při hudebním programu vytvořila.
Dovětek hlavní organizátorky soutěže Kláry Bergerové:“ Myslím si, že je velmi důležité podporovat aktivitu dětí v těchto dovednostech, kde musí překonat pohodlnost a někdy i trému. Dříve bylo běžné, že se děti učily vystupovat před třídou - ať už při recitaci nebo třeba při předvádění kotoulu. Dnes je to pro mnohé náročný výkon a o to víc je dobré citlivě podpořit zrání dětí i v tomto směru. Jistě to budou v životě potřebovat.“

Výsledky


Olympiáda v AJ a NJ

8. 2. 2020

Olympiáda v anglickém jazyce

Ve středu 29.1.2020 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili žáci šestých až devátých tříd. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. V kategorii starších žáků zvítězila Zuzana Limlová a v kategorii mladších žáků vyhrála Magdaléna Fiksová . Obě postupují do okresního kola. Všem zúčastněným děkujeme a vítězkám blahopřejeme.

Kabinet AJ


 

Olympiáda v německém jazyce

Ve středu 29.1.2020 se konalo školní kolo Olympiády v německém jazyce určené pro žáky devátých tříd. Vzorně připravení žáci Eliška Formánková a Jakub Doležal postupují do okresního kola, ve kterém jim budeme držet palce.

Kabinet NJ


Přebor školních družstev v šachu – okres Žďár n.Sáz.

26. 1. 2020

Ve středu 15. ledna 2020 uspořádal šachový oddíl TJ Žďár v prostorách střediska volného času Active pod záštitou AŠSK okresní kolo přeboru škol.

Celkem 12 čtyřčlenných týmů se ve třech kategorií utkalo v sedmikolovém turnaji švýcarským systémem.
Celé klání se obešlo bez problémů, pořadatelé tímto znovu děkují hráčům i jejich doprovodům.
Vyhodnocení proběhlo dle kategorií – s diplomy pro všechny účastníky a cenami pro první tři týmy.
Výsledky, včetně výkonů jednotlivců, jsou k dispozici na adrese:
http://chess-results.com/tnr507169.aspx?lan=5&art=1
První dvě místa, s právem postupu do krajského kola, si vybojovala tato družstva:
1. stupeň – ZŠ Komenského 6 Žďár a ZŠ Křižánky
2. stupeň – ZŠ Švermova 4 Žďár a Biskupské Gymnázium Žďár

střední školy – Gymnázium Žďár a SPŠ Žďár

Vítězům gratulujeme, přejeme úspěšnou reprezentaci našeho okresu v krajském kole a

Josefu Fišarovi ml. i dalším jeho trenérským kolegům děkujeme za připravenou prezentaci a především za motivaci našeho týmu. 


Přebor školních družstev v šachu – okres Žďár n.Sáz.

15. 1. 2020

 Ve středu 15. ledna 2020 uspořádal šachový oddíl TJ Žďár v prostorách střediska volného času Active pod záštitou AŠSK okresní kolo přeboru škol.

Celkem 12 čtyřčlenných týmů se ve třech kategorií utkalo v sedmikolovém turnaji švýcarským systémem.
Celé klání se obešlo bez problémů, pořadatelé tímto znovu děkují hráčům i jejich doprovodům.

Vyhodnocení proběhlo dle kategorií – s diplomy pro všechny účastníky a cenami pro první tři týmy.

Výsledky, včetně výkonů jednotlivců, jsou k dispozici na adrese:
http://chess-results.com/tnr507169.aspx?lan=5&art=1       


ZŠ Švermova a Den s Basketbalem

11. 1. 2020

Svého prvního turnaje mezi basketbalovými přípravkami se zúčastnily děti z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova. V Třebíči si zahrály v rámci turnaje ČBF - Den s Basketbalem. A byla to účast nadmíru povedená. Ve svém prvním turnaji dokázali kluci a holky zvítězit ve všech třech utkáních. Ukázali tak, že i když se na kroužku věnují všem různým sportům a aktivitám, mohou díky nabytým dovednostem uspět třeba v basketbalových utkáních přípravek.  

Ani včasné nedělní vstávání nebylo překážkou a 15 dětí z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova se vydalo na svůj první basketbalový turnaj do Třebíče. V místní basketbalové hale sehráli kluci a holky tři utkání proti přípravce domácí TJ Třebíč, dále pak proti basketbalovým přípravkám Lions Jindřichův Hradec a SaM Brno. 

Za tým Vlčata ZŠ Švermova v turnaji nastoupili:

O. Polívka, M. Pešák, J. Kreutzer, J. Pavlík, A. Cuplová, A. Ležal, Z. Marková, M. Trnka, Š. Socha, M. Vilímek, V. Šrámek, T. Růžička, T. Střecha, J. Hrnčíř, O. Popela (jako nejmladší člen týmu) 


OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU


Před branami celorepublikového Finále Jr. NBA

22. 11. 2019

Až před branami celorepublikového finále skončilo působení žáků ZŠ Švermova v letošním Jr. NBA, ve kterém hráli v dresech Chicago Bulls. Z divizních turnajů postoupili do finále východní konference (Morava, Východní Čechy, Vysočina) a zde ukončil jejich pouť tým Boston Celtics (ZŠ Komenského Nymburk). Kluci a holky tak byli jedno vítězství od celorepublikového finále v Praze. I tak, po slzavém loučení s letošní Junior NBA, můžou kluci a holky chodit hrdě s hlavou nahoře. Skvěle reprezentovali naši školu při všech turnajích a utkáních a celkově obsadili 5.-6. místo, mezi všemi ZŠ v republice!!!! Bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit našemu přemožiteli - týmu z Nymburka, protože jeho šance na celkové vítězství jsou velké.


ÚSPĚCH SVATOVÁCLAVSKÉHO VÍCEBOJE

11. 10. 2019

Už dopředu jsme avízovali, že pořádáme tuto akci a zvali na ní, po žácích jsme posílali zvací lístečky. V různých novinách, časopisech i kabelové televizi jsme se objevili, ale to není to nejpodstatnější, výsledek překonal všechna naše optimistická očekávání i počasíčko nám přálo.
Čeho si ceníme nejvíce? Že všichni přiložili ruku k dílu a výsledek stál za to - stovky spokojených dětí, žáků, rodičů, dospěláků i našich polských přátel.
Všechny běhy jsme zvládli, štafety, hody, skoky vysoké i daleké také, medailí a cen a bylo mnoho, dorty, trička a kšiltovky s logem, baťohy, frisbee talíře, míčky a další. Vyhodnocování probíhalo průběžně, tudíž se z jedné strany ozýval povzbuzující řev a na druhé straně potlesk pro oceněné na stupních vítězů. Zvládnout se to dalo především díky skvělé organizaci a také výkonu moderátora pana Davida, který kupodivu i po čtyřech hodinách moderování stále srozumitelně mluvil.
Disciplíny byly opravdu pro všechny - tím myslím jak pro malé, tak velké, ale i hendikepované, tradiční i netradiční - neobvyklý prak a hod olympijskými kruhy jako připomínka naší zlaté Martiny.
Velkolepý byl výkon učitelského týmu ve štafetě, kdy všech deset sportovkyň a sportovců  za ohlušujícího fandění našich žáků podalo nadlidské výkony, ale vždy s úsměvem. Fantastičtí byli rodiče, kteří dokonce dali dohromady 4 běžecké štafety, v jedné se externě objevil i náš pan starosta. Strhující byly i štafety žďárských škol, kdy si to mezi sebou rozdaly týmy z 3.ZŠ , 4.ZŠ a 5. ZŠ. Díky za skvělé výkony a hlavně za hojnou účast.
Protože jsme si zároveň připomínali 45 let od založení školy,  tak škola měla celé odpoledne otevřenou náruč, panely byly plné retrofotek a ve vestibulu si trůnil několikapatrový dort s pětačtyřicítkou.
Ve třídách byly ukázky výuky, ale i soutěží ve znalostech, obratnosti, ohebnosti, logice,  o přírodě a další. Na tabulích se dalo také leccos vyzkoušet.
Dospěláčtí hosté byli vítáni v kavárničce, kde naše učitelky servírovaly kávu, čaj, buchtičky a další dobroty, všichni návštěvníci oceňovali bohatou nabídku školního bufetu i nevadnoucí úsměvy jeho obsluhy. Celého odpoledne s účastnilo i 15 našich polských kamarádů, kteří byli v 15 českých rodinách, sportovní výkony podali obdivuhodné, stejně jako jejich doprovod v čele s  ředitelem družební školy panem Zbyškem.
Krásné odpoledne to bylo, děkujeme všem, ještě dlouho  v nás pohoda, radost a spokojenost z naší společné akce zůstává.
Jaroslav Ptáček


Přespolní běh

9. 10. 2019

2.10.2019 – PILSKÁ NÁDRŽ


Archiv

Úřední hodiny ve škole.
Všechny vaše požadavky rádi vyřídíme každé pondělí a středu vždy od 7,00 hodin do 11,00 hodin.