Publicita

DALŠÍ SKVĚLÝ ÚSPĚCH ZŠ ŠVERMOVA

20. 10. 2018

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 10.10.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 10.10.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo starších dívek . Po vítězství v okresním kole děvčata obhajovala loňské 1. místo. To se s velkým náskokem v součtu umístění podařilo !!! Tímto si holky vybojovaly postup do republikového finále, které proběhne 18.října 2018 NA STŘÍBRNÉM RYBNÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ .


Divadelní představení One Day in London

2. 10. 2018

Dne 26.9.2018 se žáci osmých a devátých tříd naší školy zúčastnili divadelního představení One Day in London divadelní společnosti The Easy English Theatre. Celá hra měla vysokou profesionální úroveň, kterou ocenili vyučující i žáci.

Mile nás překvapil následný email od pořádající společnosti, jehož znění uvádíme:


OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

2. 10. 2018

26.9.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 26.9.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala okresní kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala 4 družstva mladších i starších dívek a chlapců. Lépe se vedlo děvčatům. Mladší obsadily 8.místo a starší vyhrála. Tímto si vybojovala postup do krajského kola, které proběhne 10.října 2018 opět na Pilské nádržce.
Družstva chlapců vybojovala 11. místo starší a 17. místo mladší .


Návrat legend – vítejte, naši žáci

20. 8. 2018

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. V pátek 10. srpna se na žďárském Zimním stadionu odehrálo hokejové utkání při příležitosti osmdesáti let od chvíle, kdy se v našem městě začal pravidelně hrát lední hokej. V tomto exhibičním utkání hvězd pod názvem „ Návrat legend „ se přestavilo také několik absolventů naší školy. V mužstvu hostů to byli Milan Řehoř, Petr Vampola, Martin a Tomáš Kautovi, Tomáš Havránek a Tomáš Bláha. Za současné družstvo SKLH Žďár nad Sázavou potom nastoupili Jiří Sláma, Petr Marek, Martin Gregar, David Pazourek a Lukáš Jícha. Čestné buly vhodila rovněž žákyně naší školy, rychlobruslařka Martina Sablíková.
Byl to příjemný páteční prázdninový podvečer …….    Milan Prokop


Olympijský den

28. 6. 2018

V pátek 22. června se uskutečnil tradiční Olympijský den pro děti 1. stupně. Učitelé pro žáky připravili sportovní disciplíny. Při organizaci pomáhali žáci 9. A a 9. B a vedli si opravdu skvěle. Vedle tradičních atletických disciplín si mohly děti zasoutěžit ve střelbě na koš, běhu do schodů, točení obručí, hodu šipkami a břemenem, soutěži v kuželkách, slalomu, přeskoku přes švihadlo a v dalších. Každý žák si mohl vybrat čtyři soutěžní disciplíny a po jejich absolvování, si mohl vyzkoušet i ty ostatní bez nároku na umístění. Na nejúspěšnější holky a kluky z jednotlivých ročníků čekalo sladké ledové překvapení a diplom. V tomto olympijském roce, po zimních hrách v Korei, se tak i na školním hřišti mohli všichni na chvíli stát olympioniky a soutěžit v duchu fair play. Přes blížící se prázdniny, se mnozí těší již na další ročník. Děkujeme všem za pomoc, sportovní nasazení a přejeme hezké prázdniny. Sportu zdar!!!


Pohár rozhlasu a atletický čtyřboj mladších žáků a žákyň

17. 6. 2018

Ve čtvrtek 31.5. se konalo odložené okresní kolo atletických přeborů družstev –Pohár rozhlasu-mladších žáků a žákyň na hřišti na Stalingradě. V původním termínu totiž bylo po vydatném dešti hřiště celé pod vodou. Naše děvčata obsadila v silné konkurenci 10.místo, klukům jen o chloupek unikly stupně vítězů a skončili čtvrtí.
V Poháru nás reprezentovali: Terka Vtípilová 6.A, Honza Lacina, Eda Sýkora, Lucka Sobotková a Aneta Freyová všichni ze 7.A, Nikča Sekničková a Marika Kociánová ze 7.C, Marťa Přibylová a Adéla Ptáčková ze 7.D a silná sestava ze 7.B- Kája Slámová, Marek Malenovský, Zbyňďa Strážnický, Matouš Polehla, Teo Müller a Šimon Müller.
O necelý týden později se na stejném hřišti konalo okresní kolo nejvšestrannějších sportovců- Atletický čtyřboj. Každý závodník absolvoval sprint na 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký nebo vysoký a závěrečný vytrvalostní běh-dívky na 600 a kluci na 800 metrů.
Družstvo dívek se umístilo na osmém místě ve složení: Aneta Slavíčková, Eva Rusnáková a Karolína Slámová ze 7.B, Adéla Ptáčková 7.D a Terka Vtípilová 6.A.
Kluky tentokrát stupně vítězů neminuly a stanuli na třetím místě. Postarali se o to: Teo Müller, Marek Malenovský a Ondra Houdek ze 7.B a Eda Sýkora a Honza Lacina ze 7.A. Úspěch korunoval Teo Müller výborným třetím místem mezi jednotlivci.


Ocenění florbalového družstva

13. 6. 2018

14. červa bylo naše úspěšné florbalové družstvo oceněno při příležitosti Dne Žďáru


BRANNÝ KURZ ŽÁKŮ 8.ROČNÍKU

13. 6. 2018

V posledních dvou týdnech probíhal v naší škole projekt s názvem Branný kurz, který je určen pro žáky 8. ročníku. Cílem kurzu je prověřit fyzické schopnosti žáků i jejich znalosti.  Dále   měli prokázat, zdali se umí o sebe postarat – uvařit si jídlo, zajistit ubytování (postavit stan) apod.
Velké poděkování patří všem doprovázejícím učitelům.
A co na to žáci ?
Branný kurz
5. a 6. června jsme absolvovali výlet s názvem „Branný kurz“. Sraz jsme měli na vlakovém nádraží, z kterého jsme jeli do Nového Města na Moravě a odtud jsme vyjeli na  Milovy. Z  Milov jsme šli pěšky asi 13 kilometrů do autokempu Sykovec. Po cestě jsme plnili různé úkoly, za které jsme dostávali kamínky, které sloužily jako peníze na nákup potravin na polévku. V kempu jsme se nejdříve „ubytovali“  - postavili jsme stany. Pak bylo volno a po volnu začalo vaření polévky v kotlíku na ohni. Všechny polévky byly  překvapivě  dobré a jedlé. Navečer jsme šli na procházku, po procházce jsme si povídali u ohně a potom jsme šli spát.
Druhý den jsme sbalili stany, nasnídali jsme se a vyrazili do Žďáru. Po oba dny bylo krásné počasí a nepršelo.
Myslím si, že můžu mluvit za všechny, že jsme si branný kurz strašně moc užili. Příští rok bychom chtěli jet na podobný výlet. Náš dík patří učitelům za přátelský a vlídný přístup, ale já osobně děkuji i svým spolužákům za obrovskou kupu zážitků, legrace a vstřícnosti. Kateřina Meduňová, 8. C


„LETNÍ BIATLON“

6. 6. 2018

Ve středu 30. května 2018 se uskutečnil na školním hřišti pro děti 1. stupně již 3 ročník „Letního biatlonu“, který pro ně zorganizoval školní parlament ve spolupráci s paní učitelkou Ivonou Juhošovou, Lenkou Novákovou, Romanou Chlubnovou a pány učiteli Milanem Prokopem a Jiřím Sedlákem. Na start se postavilo o několik málo závoídníků více než při konání loňského ročníku. Ti mladší absolvovali okruh a hod na cíl, pro starší byly připravené okruhy dva a dvakrát hod. Soutěžilo se po ročnících, zvlášť v kategorii dívek a chlapců. Na každého z účastněných dětí čekala v cíli malá odměna v podobě občerstvení a pamětního odznaku. Ti nejlepší potom obdrželi diplomy, medaile a čokoládovou odměnu a nově také pochoutku ze zdravé výživy.
Věříme, že každý, kdo se přišel na závody podívat či povzbuzovat, si atmosféru sportovního odpoledne příjemně prožil. Počasí přálo a přes velké teplo se mohli jak děti, tak i ostatní občerstvit v našem školním bufetu. Už nyní se těšíme na příští ročník, který bychom rádi opět uspořádali a přivítali více závodníků. Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout společně s fotografiemi v prostorách školy.
Děkujeme všem za účast a přízeň. Jitka Holemářová, Simona Kirchnerová a Parlamenťáci


CYKLISTICKÉ ZÁVODY

25. 5. 2018

CYKLISTICKÉ ZÁVODY MEMORIÁL JUDR.FERDINANDA BUŠTY SUCHDOL NAD LUŽNICÍ – 24.5.2018


Pohár rozhlasu

20. 5. 2018

V květnu se každoročně koná soutěž v atletických disciplínách – Pohár rozhlasu.
15. května se uskutečnilo okresní kolo starších žáků, tentokrát na krásném školním hřišti v Měříně. Naši hoši skončili v silné konkurenci na 6. místě, děvčata byla desátá.
Naši školu reprezentovali: Adéla Škarková, Kateřina Meduňová, Simona Štětková, Kateřina Mičková, Kateřina Chalupová, Markéta Košetická, Iva Vránová. Nikola Neuerová, Josef Dvořák, Jakub Sládek, Lukáš Krejčí, Vojta Juda, Štěpán Sukup, David Vavroušek, Aleš Novák, Jakub Trojan, Pavel Rous, Patrik Doležal, Šimon Valenta.


Exkurze

10. 5. 2018

Ve dnech 24. a 25.4. se všechny tři deváté třídy zúčastnily společné exkurze do Drážďan a Terezína. Tu  pro ně připravili a doprovodili je jejich třídní učitelé Lenka Trojanová, Romana Chlubnová, Jiří Sedlák a vyučující němčiny Jindra Bajerová. Cesta byla završením jejich celoročního učiva o 2.světové válce. Další poznatky čerpali žáci průběžně v hodinách zeměpisu, němčiny, výtvarné výchovy a češtiny. Během prvního dne cesty prezentovali vlastní referáty o místech, kudy jsme projížděli. Vyzkoušeli si tak i roli průvodců. V Drážďanech si prohlédli historické centrum, kochali se pohledem z kupole Frauenkirche a během rozchodu si někteří nakoupili módní výstřelky za výhodné ceny v proslavených drážďanských galeriích. Cesta zpět do Čech vedla podél Labe a nabízela krásné pohledy do okolí. Na závěr nás pohádková krajina Českého Švýcarska přivedla až do areálu penzionu Na Vyhlídce ve Staré Olešce, kde jsme nocovali. Večerní program ozdobily nově pořízené modely během módní přehlídky a završila diskotéka. Ráno po snídani nás čekala cesta do Terezína a prohlídka tamního památníku holokaustu. Byl to smutný, ale pro všechny důležitý zážitek. Snad si i díky této zkušenosti budeme více vážit našeho spokojeného života. Na exkurzi a zpět domů nás příjemně a bezpečně dopravili páni řidiči společnosti Uchytil dvěma pohodlnými autobusy a patří jim za  to naše poděkování. Stejně tak pochvala všem deváťákům za vzorné chování a Lukáši Křižovi za fotodokumentaci.


Okresní kolo soutěže mladých zdravotníků

4. 5. 2018

Ve čtvrtek 3. května 2018 se naši žáci zúčastnili okresního kola soutěže mladých zdravotníků, které pořádal Český červený kříž Oblastní spolek ve Žďáře nad Sázavou. Soutěž ověřovala znalosti a praktické dovednosti v poskytování první pomoci. Naše žáky připravovala na soutěž členka ČČK paní Novotná. Naši soutěžící byli připraveni skvěle – děkujeme!

Starší žáci obsadili výborné 1.místo. Naši školu reprezentovali : Matěj Novotný (8. D), Barbora Nováčková (8.D), Natálie Röhrichová (8. D), Radek Chmelař (8. D), Ester Jalušková (8. C) a Robin Štyl (8. D).

Také družstvo mladších žáků ve složení Lucie Gregorová, Pavel Kvapil, Elisa Řetická, Lucie Dvořáková, Michaela Dolanská a Veronika Gregorová(všichni 5.A) si vedlo skvěle a zvítězilo!!!

Obě družstva postoupila do krajského kola, které se uskuteční koncem května.

Všem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


Archiv