Publicita

KRAJSKÉ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY 9. ROČNÍKU

21. 4. 2019

V úterý 19. 3. 2019 se na Gymnáziu v Jihlavě konalo krajské kolo Matematické olympiády 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová a Adam Stejskal. V silné konkurenci nejlepších specialistů této věkové kategorie se neztratili. Tereza obsadila 7. místo a Adam 16. místo v kraji. Oběma reprezentantům blahopřejme ke skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci  školy.   

 

Jiří Sedlák


Žáci 2.C třídy luští MAKOVICI

13. 4. 2019

Od začátku školního roku jsme se rozhodli rozšířit si své znalosti luštěním osmisměrek, popletených synonym a rčení, doplňovaček s čísly, popletených textů, sudoku, řetězovek a dalších luštěnin. Zapojili jsme se také do soutěží tohoto časopisu a posílali jsme správná řešení Rosteme s knihou a Velkou filmovou soutěž. V Makovici z čísla 189 jsme slavili úspěch-naše spolužačka Terezka byla vylosována ve Velké filmové soutěži a dostala od časopisu krásné ceny. V luštění s časopisem budeme pokračovat a věřit, že opět někteří z nás vyhrají. Věrní luštitelé časopisu MAKOVICE.  Žáci 2.C třídy


Hudební vystoupení

7. 4. 2019

Dne 29. března 2019 nás navštívili muzikanti pan Drahotský a paní Smékalová. Připravili pro naše prvňáčky krásné hudební vystoupení. Žáci si nejen zazpívali, ale viděli i slyšeli spoustu hudebních nástrojů, něco nového se o nich dověděli a naučili se novou písničku. Mnoho prvňáčků se těší, že taky jednou budou navštěvovat ZUŠ ve Žďáře, na které oba kantoři působí.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Republikové finále ve florbalu

30. 3. 2019

Ve čtvrtek 21.3.2019 se vydaly starší žákyně ZŠ Švermova do dalekých Otrokovic, aby se zde utkaly o co nejlepší umístění v republikovém finále ve florbalu. Do tohoto turnaje se probojovalo 6 nejlepších školních týmů z celé republiky. Po soubojích ve skupině děvčata postoupila do bojů o medaile. V zápase o finále sehrály vyrovnané utkání s pozdějšími vítězkami ZŠ Campanus Praha.Poté je čekal boj o bronzové medaile. Po zranění dvou hráček jim na medaili chyběly síly. Čtvrté místo je přesto skvělým úspěchem pro naši školu.
Velké poděkování patří všem děvčatům i oběma pedagogům – paní učitelce J.Holemářové a panu učiteli M.Prokopovi.


Matematický klokan 2019

30. 3. 2019

Kategorie Benjamín
1. GRODLOVÁ JANA    97 b.
2. HRDINA JAKUB        94 b.
3. MAREK PETR            93 B.

Kategorie Kadet

1. STEJSKAL ADAM  120 B.
2. BUDÍK ONDŘEJ    116 b.
3. ŠTORKOVÁ JANA  103 b.
Z ostatních tříd – nejlepší Zuzana Danihelková  81 b.  nejlepší Sebastián Kusý  77 b.


Úspěchy - chemická olympiáda

22. 3. 2019

Jeden z úspěchů našich deváťáků., kteří byli opět velmi kvalitně připraveni. Podrobnější informace přineseme brzy!  Blahopřejeme.
Příloha 1
Příloha 2


Masopust ve školní družině

16. 3. 2019

V pátek 1. 3. 2019 bylo ve školní družině veselo. Chlapci i děvčata si dali záležet a připravili si různé masky, do kterých se převlékli. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a utvořily masopustní průvod školou, který se na chvíli proměnil v dlouhý „vláček“. Páteční odpoledne se opravdu vydařilo.


Ohlédnutí za Superstar 2019

9. 3. 2019

Tato hudební soutěž proběhla s podobným programem jako každoročně, navíc jsme se zaposlouchali do nástrojových doprovodů. Žáci soutěžili ve třech věkových kategoriích.
Děti se ve třídách i doma připravovaly na sólový zpěv. Za každou třídu byli vybráni 2 nejlepší zpěváci. Některé třídy se vrhly i na oblíbenou soutěž skupin, při které někteří soutěžící instrumentálně i pohybově doprovodili svoje vystoupení. A ti, kteří nemohli být na pódiu, se účastnili diváckého hlasování a ohodnotili výkon svých spolužáků.
K pěkné atmosféře soutěže přispěl školní pěvecký sbor se svými písněmi a také vystoupení dvou hudebně nadaných žáků 2. stupně A. Březiny a D. Musiola.
Děkujeme všem zúčastněným za přípravu a vzorné chování během soutěže, gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník SUPERSTAR.
Za organizátory K. Bergerová


Děvčata ZŠ Švermova slaví florbalový úspěch

1. 3. 2019

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhla v Brně kvalifikace o postup do republikového finále ve florbalu starších žákyň. Naši školu reprezentoval tým ve složení : Lenča Vejvodová, Kája Slámová, Niki Sekničková, Marťa Přibylová, Áďa Ptáčková, Kája Bílková, Terka Pavlišová, Lucka Sobotková, Káťa Dvořáková, Naty Kubíková a Terka Večeřová.
Po úvodní prohře s mikulovskými soupeřkami musely naše holky vyhrát se ZŠ Jablonné o 4 branky. V hektickém závěru to naše děvčata po bojovném a fyzicky náročném výkonu dokázala a vybojovala si po roce opět účast mezi 6 nejlepšími žákovskými družstvy z celé republiky. Celému družstvu patří obrovské poděkování za předvedený výkon a skvělou reprezentaci naší školy.
Držte nám palce za 3 týdny, kdy budeme obhajovat loňské bronzové medaile na přeboru České republiky v Otrokovicích.


Lyžařský kurz 7. ročníku

23. 2. 2019

Lyžařské kurzy pro žáky 7. ročníku proběhly v termínech 4.2.-8.2. (pro žáky 7.AB) a 11.-15.2. 2019 (7.C)na známém místě: skiareál Svratka a stejnojmenný hotel . Žáci mají na výběr mezi výukou pro sjezdaře a snowboardisty. Lyžařů bylo tentokrát v obou kurzech přibližně třikrát víc než snowborďáků.

V letošní zimě bohaté na sníh se nám podařilo v dobrých podmínkách uskutečnit kurzy, provést výuku podle plánu, hodně se toho naučit a užít si kamarády a spoustu legrace na svahu, v chatkách, ale i v hotelovém bazénu, který jsme navštívili dokonce dvakrát.

 


Matematická olympiáda

22. 2. 2019

Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo Matematické olympiády žáků 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová, Adam Stejskal, Petr Sklář a Martin Petr .

V silné konkurenci základních škol a víceletých gymnázií se na krásném  děleném 2.-3. místě umístila Tereza Doležalová , Adam Stejskal byl čtvrtý. 

Všem reprezentantům děkujeme a Tereze a Adamovi blahopřejeme ke skvělému výsledku.


Vítězství v okresním kole Olympiády v německém jazyce

17. 2. 2019

Dne 14.2.2019 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce,  kterého se zúčastnily tři žákyně naší školy.
T.  Doležalová  z 9.ročníku se umístila  na pátém  místě, E. Formánková z 8.ročníku obsadila krásné třetí místo a v soutěži zvítězila P.  Musílková z 9.ročníku, která postupuje do krajského kola.
Všem třem děvčatům blahopřejeme  a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  P. Musílkové přejeme mnoho štěstí v krajském kole.


Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

12. 2. 2019

Dne 5. února 2019 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy.
V kategorii mladších žáků se A. Krobová z 5. třídy umístila na pěkném 3. místě. Soutěžila s žáky 6. a 7. tříd.
V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Z 26 žáků z celého okresu byla nejlepší.
Soutěž vyhrála a postupuje do krajského kola.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.


Párkové lyžařské závody.

12. 1. 2019

Škoda, že vás nepřišlo více, stálo to opravdu za to!
Ve středu 9. ledna 2019 se uskutečnily lyžařské závody pro žáky 1. stupně. Tentokrát netradičně v prostoru u „Rákosníčkova hřiště“ z důvodu rekonstrukce školního hřiště. Na start se dostavilo necelých 50 závodníků.  Soutěžilo se po ročnících, zvlášť v kategorii dívek a chlapců. Ti nejlepší obdrželi diplomy, medaile a ceny.
Nikdo z účastníků neodcházel zklamaný, protože každý dostal v cíli pamětní odznak s logem závodu a především párek v rohlíku a teplý čaj.

Oceňujeme, že dětem přišli fandit nejen rodiče, ale i prarodiče, sourozenci a ostatní kamarádi. Vzhledem k hezké „Ladovské zimě“ si všichni odpoledne příjemně užili. Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout i v prostorách školy. Děkujeme všem za účast a přízeň a příště na našem novém hřišti!
Za tým organizátorů  Mgr.Simona Kirchnerová

výsledky komplet


Předávání robotíků.

7. 1. 2019

V čase předvánočním navštívil pan učitel Miloš Sláma se svými žáky firmu Del. Přinesli vlastnoručně vyrobené dárečky, které byly takovým osobitým poděkováním za dlouhodobou spolupráci a podporu pracovních činností ve škole, ale také  za velkou pomoc při vydávání školního kalendáře.

Kromě firmy Del spolupracujeme i s ostatními firmami, které tímto způsobem pomáhají zatraktivnit nabídku technických oborů.

Z fotografií je vidět oboustranné nadšení z dárečků. Těšíme se na další spolupráci o v roce 2019.


SHREK

23. 12. 2018

Ve středu 19.12. sedmé, osmé a deváté třídy navštívily anglické divadelní představení Shrek, pořádané divadelním spolkem United Artists of Gymzr na Gymnáziu Žďár nad Sázavou. Představení vycházelo z filmového zpracování známé americké animované pohádky a bylo jedním slovem úžasné. Kulisy, živá kapela, scénář, choreografie, kostýmy, režie, kamera, střih, plakáty a v neposlední řadě herci byli profesionální a skvělí. Měli jsme velkou radost, že mnozí z tvůrců a herců pocházeli z řad našich bývalých žáků. A jsme na ně pyšní. Dělají nám radost. Všichni diváci – my učitelé a žáci – byli nadšeni. A my učitelé doufáme, že to všechny bude inspirovat k pilnějšímu studiu angličtiny. Spolku United Artists of Gymzr i vedení školy děkujeme za možnost představení shlédnout. Za kabinet AJ Mgr. Jitka Smažilová


Výroba vánočních přání do domovů pro seniory

16. 12. 2018

Dobrovolníci z řad žáků 2. stupně ZŠ Švermova 4 se připojili k projektu ,,Ježíškova vnoučata“. Vyrobili a zaslali vánoční přání, která budou prostřednictvím Českého rozhlasu předána s drobnými dárky opuštěným dědečkům a babičkám z domovů pro seniory, které jsou v projektu zapojeny.

"Mají srdce na pravém místě a jsem na tyto žáky náležitě pyšná", podotkla jejich paní učitelka Lenka Lidmilová.


Vítězství florbalistek v krajském kole

8. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo florbalové soutěže. Naše děvčata z 8. a 9. tříd postupně porazila soupeřky z Moravských Budějovic (3:1), ze ZŠ Rošického Jihlava (2:1), z Pelhřimova (4:1) a remizovala s děvčaty ze Světlé nad Sázavou 2:2.
Náš tým celou soutěž přesvědčivě vyhrál a postoupil do kvalifikačního kola přeboru ČR, který se bude konat příští rok po jarních prázdninách. Nejlepší hráčkou soutěže byla naše Nikola Sekničková, která dala 8 gólů.
Naši školu reprezentovaly:
Nikola Sekničková, Martina Přibylová, Adéla Ptáčková, Natálie Kubíková, Karolína Bílková, Kateřina Dvořáková, Tereza Pavlišová, Karolína Slámová, Tereza Večeřová, Lucie Sobotková. Jitka Holemářová, učitelka a trenérka


Mikuláš

8. 12. 2018

Dobrý den, chtěla jsem vám, ale hlavně dětem moc poděkovat za úžasnou mikulášskou nadílku v naší MŠ. Děti to měly krásně  nachystané, byly velice milé, moc jim ještě jednou poděkujte a pochvalte je. Děkuji. 
Jana Culková, Mateřská škola Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace, 4. MŠ Brodská 5

Každá pochvala naší práce a aktivit potěší. Tato přišla v poledne 5.12. 2018, hned po odchodu čertů, Mikulášů a andílků zpět k nám do školy. Ty děti, které to měly krásně nachystané, jak píše paní učitelka, byli naši deváťáci. Ze všech 4 tříd deváťáků vznikly 4 skupiny, které obešly čtyři mateřské školy, první stupeň na zámecké škole i na 4.ZŠ. Děkuji učitelům i žákům za krásné dopoledne, bylo plné dárků, příprav a milých překvapení. Fotografie řeknou mnohé.

Jaroslav Ptáček, ředitel školy


Zprávy z florbalových soutěží

2. 12. 2018

V listopadu se uskutečnila okrsková a okresní kola florbalové soutěže dívek.
Družstvo starších dívek ( 8. – 9.ročník )zvítězilo v okrskovém kole. Dívky postupně porazily družstvo žďárského gymnázia a ZŠ Palachova. Nejvíce gólů nastřílela Nikola Sekničková.
27. listopadu se v hale Na Bouchalkách uskutečnilo okresní kolo. Naše děvčata sehrála utkání s nejlepšími celky z okrskových kol:


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

2. 12. 2018

MLADŠÍ ŽÁCI – 28.11.2018 VELKÉ MEZIŘÍČÍ


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

2. 12. 2018

29.11.2018 - Bystřice nad Pernštejnem , starší žáci


Bobřík informatiky

28. 11. 2018

Ve dnech 5. - 16.11.  se na ZŠ Švermova konala tradiční soutěž Bobřík informatiky.
Soutěže se zúčastnilo celkem 499 žáků z 4.-9. tříd. Z toho 125  žáků bylo úspěšnými řešiteli a získali diplom.


Soutěž „Vytvoř stavbu ze stavebnice Teifoc“

28. 11. 2018

Žáci základních škol kraje Vysočina, včetně žáků naší školy, se sjeli do Třebíče, aby zde opět předvedli, jak umějí stavět z cihel stavebnice Teifoc. Dvoučlenné týmy nápaditě a precizně vystavěly originální stavby a na všech bylo vidět při práci, s jakým nadšením se do soutěže pouští. Naši školu výborně reprezentovali stavaři David Musiol a Dominik Paul pod vedením stavbyvedoucího pana učitele Miloše Slámy. Z 23 soutěžních týmů se naše družstvo umístilo na krásném 9. místě.
 


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU

3. 11. 2018

OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU  1.11.2018 – Žďár nad Sázavou
V CELKOVÉM POŘADÍ NAŠE DRUŽSTVO OBSADILO 2.MÍSTO A POSTOUPILO DO KOLA OKRESNÍHO, KTERÉ SE USKUTEČNÍ V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

28. 10. 2018

V říjnu proběhla soutěž Logická olympiáda, kterou pořádaná společnost Mensa. Mensa je mezinárodní společenská organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. V celé republice se do soutěže zapojilo 11 616 řešitelů.
Z naší školy postupuje 6 žáků do krajského kola, které se koná v Havlíčkově Brodě.
Na prvním stupni to jsou :
Tadeáš Jadrný
Agáta Kobylková
Na druhém stupni to jsou :
Veronika Přikrylová
Eliška Chmelařová
Petra Musílková

Děkujeme všem zúčastněným za snahu a postupujícím soutěžícím přejeme hodně štěstí a bystrou mysl.  Mgr. Lenka Trojanová


REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

28. 10. 2018

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v areálu Stříbrného rybníka u Hradce Králové republikové finále v přespolním běhu. Po vítězství v krajském kole se představila 4 děvčata z naší školy ve složení Káťa Mičková 9.C, Markéta Košetická 9.B, Peťa Musílková 9.B a Markéta Škarková 9.A. Na rovinaté, písčité trati se naše holky neztratily a v celkovém pořadí obsadily nádherné 4.místo z celkových 15 družstev celé republiky.
V jednotlivcích byla nejlepší Káťa na 5.místě, Markéta K. získala 7.místo. Peťa s Markétou Š. obsadily 44. a 45.místo. V tomto závodu startovalo 90 závodnic.
ZA VELKÝ ÚSPĚCH PATŘÍ DĚVČATŮM VELKÉ PODĚKOVÁNÍ A JEŠTĚ VĚTŠÍ GRATULACE


Archiv