Publicita

Atletický čtyřboj

2. 6. 2023

V úterý 23. května proběhlo ve Velkém Meziříčí okresní kolo v atletickém čtyřboji. Naši školu reprezentovalo družstvo starších žákyň ve složení: Veronika Červinková 8.A, Adéla Bezchlebová 8.B, Barbora Košťálová 8.B, Andrea Musiolová 8.B a Nela Hrubá 8.B.
Střípky z návštěvy našich kamarádů z polské družební školy.

10. 5. 2023

Od čtvrtka 4. května do neděle 7. května 2023 u nás pobývalo 16 žáků z polské základní školy z města Krzywiň. Ti přijeli a těšili se na svoje žďárské kamarády, vrstevníky z naší školy, kteří u nich v Polsku strávili krásné 4 dny v říjnu minulého roku.


Nový provozní řád sportovního areálu

29. 3. 2023

Valentárium

3. 3. 2023

Letos již tradičně proběhla v naší škole oblíbená akce školního parlamentu s názvem Valentárium.

Ve vestibulu školy byla umístěna valentýnská schránka, do které mohli žáci celý týden vkládat přáníčka pro své kamarády a učitele. 

Do této akce se zapojila spousta žáků. Na svátek svatého Valentýna doručili žáci školního parlamentu přes 1000 přáníček, která vykouzlila nejeden úsměv na tváři.Den otevřených dveří

24. 1. 2023

Nabízíme ochutnávku obědů v naší školní jídelně během DOD v úterý 28.3.2023.
Je to možnost vyzkoušet si standardní jídlo ze školního jídelního lístku našich žáků. Vyberete si z nabídky jídel na tento den. Oběd pro cizí strávníky stojí 75,- Kč, částku uhradíte před odebráním oběda v kanceláři jídelny. Obědy se vydávají 11,15 - 13,35 hodin, ale počítejte s tím, že v časech 11,30 i v 12,25 i v 13,20 si můžete vyzkoušet i malou frontičku na obědy. Objednat si ale musíte nejdéle ve čtvrtek 23.3.2023 !!! Strava prostá, ale chutná, bez jakýchkoliv dochucovadel, přesvědčte se sami


LOGICKÁ OLYMPIÁDA a PYTHAGORIÁDA

4. 1. 2023

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

V říjnu proběhlo základní kolo Logické olympiády, kterou pořádá společnost Menza. V kraji Vysočina se ho zúčastnilo 1657 žáků 2. stupně a odpovídajících ročníků víceletých gymnáziích. Naši žáci dosáhli velmi dobrých výsledků. Nejlepší Martin STŘECHA se umístil na 31. -32. místě a patří mezi 50 nejlepších řešitelů v našem kraji. Postoupil tak do krajského kola konaného v Jihlavě, kde školu vzorně reprezentoval.

Blahopřejeme a děkujeme za velkou snahu.

PYTHAGORIÁDA

V listopadu 2022 se žáci 6. -9. ročníku zúčastnili školního kola Pythagoriády.

Úspěšní řešitelé postoupili do okresního kola:

6. ročník: Vlada MOVCHAN, Marie MOKŘÍŠOVÁ a Eliška DRLÍČKOVÁ

7. ročník: Kamila VLACHOVÁ a Martin BRÁZDA

8. ročník: Adéla BÁRTOVÁ, Filip MINÁRIK a Matěj KEUTZER

9. ročník: Milan CICHRA, Ondřej ŠTEIDL, Lucie HOUDKOVÁ, Vojtěch KOŇAŘÍK,

Monika MAZÁNKOVÁ, Vojtěch MÚLLER a Tomáš ŘEZNÍČEK

Úspěšnými řešiteli se stali a v silné konkurenci tak podali výborné výsledky Tomáš ŘEZNÍČEK (8. místo), Lucie HOUDKOVÁ (9.-12. místo) a Milan CICHRA (13.-14. místo).

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.


PROJEKTOVÝ DEN – VÁNOCE 2022

4. 1. 2023

Dne 14. prosince 2022 proběhl na naší škole pro žáky 7. tříd PROJEKTOVÝ DEN – VÁNOCE. Děti měly možnost seznámit se s vánočními zvyky u nás i v zahraničí, naučily se připravovat i vánoční pochutiny, vyrobily si betlémy a nazdobily si hrníčky s vánočními motivy…

Chtěli bychom se s vámi podělit o pěkné ohlasy našich žáků a vybrali jsme některé z nich:


Tvoření s rodiči

26. 12. 2022

Ve třídě 3.C proběhlo již tradiční vánoční tvoření společně s rodiči. Tento rok byl ve znamení andělů - děti si vytvořily Andělku, ochránkyni knih, která bude dohlížet na čtenářské dovednosti dětí.


Vystoupení na Staré radnici

26. 12. 2022

15. prosince 2022 ožila v našem městě budova Staré radnice dětskými hlásky a po chvíli se také rozezvučela i jejich zpěvem vánočních písní, koled a recitací básniček.
V rámci Ostrova pohody se toto odpoledne vydali žáčci z 1.A a 2.A naší školy pod vedením paní učitelky Bořilové a Kvapilové s vánočním pásmem potěšit své blízké a širokou veřejnost.
Po vystoupení mohly děti zhlédnout loutkové představení Na Vánoce dlouhé noce v podání divadla Koník.  Mgr. Jitka Kvapilová


Soutěž Bobřík informatiky

19. 12. 2022

Žáci prvního i druhého stupně se zúčastnili soutěže Bobřík informatiky, kde plnili a vypracovávali logické a grafické úkoly a úlohy z programování. Vítězi v kategorii Mini se stali s 192 body N. Fňukal z 5.B, V. Dvořák a Š. Novotná z 5.Z. V kategorii Benjamin Byli nejúspěšnější P. Dobiášová a L. Slámová ze 7.B. Získaly 164 bodů. V kategorii Kadet se stal se 160 body vítězem F. Minárik z 8.B. Všem jmenovaným byla předána cena a diplom.

 


Soutěž Zimní čtyřboj

19. 12. 2022

Naši žáci 5. ročníku se i letos zúčastnili sportovní soutěže Zimní čtyřboj. Až do krajského kola postoupili Jan Holemář a Natálie Kramárová. A právě Natálie se v krajském kole umístila na pěkném pátém místě. Gratulujeme.


Florbal – starší dívky

11. 12. 2022

Ve středu 23. listopadu se na naší škole uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu dívek z 8. a 9. tříd. Děvčata se na zápasy těšila, ale na většinu svých soupeřek nestačila, prohrála s družstvy z gymnázia, z 2. ZŠ a z Radostína nad Oslavou. Výkon děvčat se postupně zlepšoval, tak děvčata porazila soupeřky ze ZŠ Palachova. Celkově jsme obsadili 4. místo.

Naši školu reprezentovaly:
Adéla Reckziegelová,brankářka
Míša Vašíčková, kapitánka
Kája Doležalová, 
Nicoletta Cestarollo, 
Verča Červinková, 
Bára Košťálová, 
Eliška Nováková, 
Sára Fousová, 
Marta Sejkorová, 
Sofie Fňukalová, 
Děkujeme děvčatům za skvělou reprezentaci.
Zapsala: Jitka HOLEMÁŘOVÁ


FLORBAL – mladší děvčata

11. 12. 2022

Ve čtvrtek 24. listopadu se uskutečnila další florbalová soutěž. Tentokrát hrála naše děvčata okresní kolo ve Velkém Meziříčí.
V tělocvičně na ZŠ školní se sešlo 6 družstev dívek ze 6. a 7. ročníků. Naše děvčata hrála ve skupině se ZŠ Velká Bíteš (1 : 1, gól dala Verča) a se ZŠ Radostín nad Oslavou (0 : 2). V utkání o postup do finále holky prohrály se ZŠ Měřín (0 : 1).
V „boji“ o 3. místo naše děvčata vyhrála nad děvčaty z gymnázia Bystřice nad Perštejnem (0 : 1, gól dala Anežka) a tak naše družstvo obsadilo krásné 3. místo!!

Naši školu reprezentovaly:

Anežka Šustáčková,kapitánka
Pája Dobiášová, brankářka
Eďa Srnská, 
Kája Benešová, 
Barča Sáblíková, 
Míša Lojková, 
Verča Dvořáková, 
Áňa Novotná, 
Róza Plíšková, 
Domča Slámová, 
Terka Kočí, 
Adriana Blažejovská, 
Sára Bártová, 
Všem děkujeme za reprezentaci školy!
Zapsala: Jitka Holemářová


Archiv