Publicita

Vítězství v okresním kole Olympiády v německém jazyce

17. 2. 2019

Dne 14.2.2019 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce,  kterého se zúčastnily tři žákyně naší školy.
T.  Doležalová  z 9.ročníku se umístila  na pátém  místě, E. Formánková z 8.ročníku obsadila krásné třetí místo a v soutěži zvítězila P.  Musílková z 9.ročníku, která postupuje do krajského kola.
Všem třem děvčatům blahopřejeme  a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  P. Musílkové přejeme mnoho štěstí v krajském kole.


Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

12. 2. 2019

Dne 5. února 2019 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy.
V kategorii mladších žáků se A. Krobová z 5. třídy umístila na pěkném 3. místě. Soutěžila s žáky 6. a 7. tříd.
V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Z 26 žáků z celého okresu byla nejlepší.
Soutěž vyhrála a postupuje do krajského kola.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.


Párkové lyžařské závody.

12. 1. 2019

Škoda, že vás nepřišlo více, stálo to opravdu za to!
Ve středu 9. ledna 2019 se uskutečnily lyžařské závody pro žáky 1. stupně. Tentokrát netradičně v prostoru u „Rákosníčkova hřiště“ z důvodu rekonstrukce školního hřiště. Na start se dostavilo necelých 50 závodníků.  Soutěžilo se po ročnících, zvlášť v kategorii dívek a chlapců. Ti nejlepší obdrželi diplomy, medaile a ceny.
Nikdo z účastníků neodcházel zklamaný, protože každý dostal v cíli pamětní odznak s logem závodu a především párek v rohlíku a teplý čaj.

Oceňujeme, že dětem přišli fandit nejen rodiče, ale i prarodiče, sourozenci a ostatní kamarádi. Vzhledem k hezké „Ladovské zimě“ si všichni odpoledne příjemně užili. Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout i v prostorách školy. Děkujeme všem za účast a přízeň a příště na našem novém hřišti!
Za tým organizátorů  Mgr.Simona Kirchnerová

výsledky komplet


Předávání robotíků.

7. 1. 2019

V čase předvánočním navštívil pan učitel Miloš Sláma se svými žáky firmu Del. Přinesli vlastnoručně vyrobené dárečky, které byly takovým osobitým poděkováním za dlouhodobou spolupráci a podporu pracovních činností ve škole, ale také  za velkou pomoc při vydávání školního kalendáře.

Kromě firmy Del spolupracujeme i s ostatními firmami, které tímto způsobem pomáhají zatraktivnit nabídku technických oborů.

Z fotografií je vidět oboustranné nadšení z dárečků. Těšíme se na další spolupráci o v roce 2019.


SHREK

23. 12. 2018

Ve středu 19.12. sedmé, osmé a deváté třídy navštívily anglické divadelní představení Shrek, pořádané divadelním spolkem United Artists of Gymzr na Gymnáziu Žďár nad Sázavou. Představení vycházelo z filmového zpracování známé americké animované pohádky a bylo jedním slovem úžasné. Kulisy, živá kapela, scénář, choreografie, kostýmy, režie, kamera, střih, plakáty a v neposlední řadě herci byli profesionální a skvělí. Měli jsme velkou radost, že mnozí z tvůrců a herců pocházeli z řad našich bývalých žáků. A jsme na ně pyšní. Dělají nám radost. Všichni diváci – my učitelé a žáci – byli nadšeni. A my učitelé doufáme, že to všechny bude inspirovat k pilnějšímu studiu angličtiny. Spolku United Artists of Gymzr i vedení školy děkujeme za možnost představení shlédnout. Za kabinet AJ Mgr. Jitka Smažilová


Výroba vánočních přání do domovů pro seniory

16. 12. 2018

Dobrovolníci z řad žáků 2. stupně ZŠ Švermova 4 se připojili k projektu ,,Ježíškova vnoučata“. Vyrobili a zaslali vánoční přání, která budou prostřednictvím Českého rozhlasu předána s drobnými dárky opuštěným dědečkům a babičkám z domovů pro seniory, které jsou v projektu zapojeny.

"Mají srdce na pravém místě a jsem na tyto žáky náležitě pyšná", podotkla jejich paní učitelka Lenka Lidmilová.


Vítězství florbalistek v krajském kole

8. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo florbalové soutěže. Naše děvčata z 8. a 9. tříd postupně porazila soupeřky z Moravských Budějovic (3:1), ze ZŠ Rošického Jihlava (2:1), z Pelhřimova (4:1) a remizovala s děvčaty ze Světlé nad Sázavou 2:2.
Náš tým celou soutěž přesvědčivě vyhrál a postoupil do kvalifikačního kola přeboru ČR, který se bude konat příští rok po jarních prázdninách. Nejlepší hráčkou soutěže byla naše Nikola Sekničková, která dala 8 gólů.
Naši školu reprezentovaly:
Nikola Sekničková, Martina Přibylová, Adéla Ptáčková, Natálie Kubíková, Karolína Bílková, Kateřina Dvořáková, Tereza Pavlišová, Karolína Slámová, Tereza Večeřová, Lucie Sobotková. Jitka Holemářová, učitelka a trenérka


Mikuláš

8. 12. 2018

Dobrý den, chtěla jsem vám, ale hlavně dětem moc poděkovat za úžasnou mikulášskou nadílku v naší MŠ. Děti to měly krásně  nachystané, byly velice milé, moc jim ještě jednou poděkujte a pochvalte je. Děkuji. 
Jana Culková, Mateřská škola Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace, 4. MŠ Brodská 5

Každá pochvala naší práce a aktivit potěší. Tato přišla v poledne 5.12. 2018, hned po odchodu čertů, Mikulášů a andílků zpět k nám do školy. Ty děti, které to měly krásně nachystané, jak píše paní učitelka, byli naši deváťáci. Ze všech 4 tříd deváťáků vznikly 4 skupiny, které obešly čtyři mateřské školy, první stupeň na zámecké škole i na 4.ZŠ. Děkuji učitelům i žákům za krásné dopoledne, bylo plné dárků, příprav a milých překvapení. Fotografie řeknou mnohé.

Jaroslav Ptáček, ředitel školy


Zprávy z florbalových soutěží

2. 12. 2018

V listopadu se uskutečnila okrsková a okresní kola florbalové soutěže dívek.
Družstvo starších dívek ( 8. – 9.ročník )zvítězilo v okrskovém kole. Dívky postupně porazily družstvo žďárského gymnázia a ZŠ Palachova. Nejvíce gólů nastřílela Nikola Sekničková.
27. listopadu se v hale Na Bouchalkách uskutečnilo okresní kolo. Naše děvčata sehrála utkání s nejlepšími celky z okrskových kol:


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

2. 12. 2018

MLADŠÍ ŽÁCI – 28.11.2018 VELKÉ MEZIŘÍČÍ


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

2. 12. 2018

29.11.2018 - Bystřice nad Pernštejnem , starší žáci


Bobřík informatiky

28. 11. 2018

Ve dnech 5. - 16.11.  se na ZŠ Švermova konala tradiční soutěž Bobřík informatiky.
Soutěže se zúčastnilo celkem 499 žáků z 4.-9. tříd. Z toho 125  žáků bylo úspěšnými řešiteli a získali diplom.


Soutěž „Vytvoř stavbu ze stavebnice Teifoc“

28. 11. 2018

Žáci základních škol kraje Vysočina, včetně žáků naší školy, se sjeli do Třebíče, aby zde opět předvedli, jak umějí stavět z cihel stavebnice Teifoc. Dvoučlenné týmy nápaditě a precizně vystavěly originální stavby a na všech bylo vidět při práci, s jakým nadšením se do soutěže pouští. Naši školu výborně reprezentovali stavaři David Musiol a Dominik Paul pod vedením stavbyvedoucího pana učitele Miloše Slámy. Z 23 soutěžních týmů se naše družstvo umístilo na krásném 9. místě.
 


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU

3. 11. 2018

OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALU  1.11.2018 – Žďár nad Sázavou
V CELKOVÉM POŘADÍ NAŠE DRUŽSTVO OBSADILO 2.MÍSTO A POSTOUPILO DO KOLA OKRESNÍHO, KTERÉ SE USKUTEČNÍ V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

28. 10. 2018

V říjnu proběhla soutěž Logická olympiáda, kterou pořádaná společnost Mensa. Mensa je mezinárodní společenská organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. V celé republice se do soutěže zapojilo 11 616 řešitelů.
Z naší školy postupuje 6 žáků do krajského kola, které se koná v Havlíčkově Brodě.
Na prvním stupni to jsou :
Tadeáš Jadrný
Agáta Kobylková
Na druhém stupni to jsou :
Veronika Přikrylová
Eliška Chmelařová
Petra Musílková

Děkujeme všem zúčastněným za snahu a postupujícím soutěžícím přejeme hodně štěstí a bystrou mysl.  Mgr. Lenka Trojanová


REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

28. 10. 2018

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v areálu Stříbrného rybníka u Hradce Králové republikové finále v přespolním běhu. Po vítězství v krajském kole se představila 4 děvčata z naší školy ve složení Káťa Mičková 9.C, Markéta Košetická 9.B, Peťa Musílková 9.B a Markéta Škarková 9.A. Na rovinaté, písčité trati se naše holky neztratily a v celkovém pořadí obsadily nádherné 4.místo z celkových 15 družstev celé republiky.
V jednotlivcích byla nejlepší Káťa na 5.místě, Markéta K. získala 7.místo. Peťa s Markétou Š. obsadily 44. a 45.místo. V tomto závodu startovalo 90 závodnic.
ZA VELKÝ ÚSPĚCH PATŘÍ DĚVČATŮM VELKÉ PODĚKOVÁNÍ A JEŠTĚ VĚTŠÍ GRATULACE


DALŠÍ SKVĚLÝ ÚSPĚCH ZŠ ŠVERMOVA

20. 10. 2018

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU 10.10.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 10.10.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo starších dívek . Po vítězství v okresním kole děvčata obhajovala loňské 1. místo. To se s velkým náskokem v součtu umístění podařilo !!! Tímto si holky vybojovaly postup do republikového finále, které proběhne 18.října 2018 NA STŘÍBRNÉM RYBNÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ .


Divadelní představení One Day in London

2. 10. 2018

Dne 26.9.2018 se žáci osmých a devátých tříd naší školy zúčastnili divadelního představení One Day in London divadelní společnosti The Easy English Theatre. Celá hra měla vysokou profesionální úroveň, kterou ocenili vyučující i žáci.

Mile nás překvapil následný email od pořádající společnosti, jehož znění uvádíme:


OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

2. 10. 2018

26.9.2018 – Pilská nádrž
Ve středu 26.9.2018 proběhlo v areálu Martina Koukala okresní kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala 4 družstva mladších i starších dívek a chlapců. Lépe se vedlo děvčatům. Mladší obsadily 8.místo a starší vyhrála. Tímto si vybojovala postup do krajského kola, které proběhne 10.října 2018 opět na Pilské nádržce.
Družstva chlapců vybojovala 11. místo starší a 17. místo mladší .


Archiv