Publicita

SVATÝ MARTIN

4. 12. 2021

Svatý Martin sice na bílém koni nepřijel, ale i tak jsme měli slavnostní den. Na každého prvńáčka čekalo překvapení – balíček se Slabikářem. Slabikář si musel každý sám odemknout svým klíčem. Všem se to podařilo a moc se všichni těší na další nové čtení. A protože to byl slavnostní den, tak jsme si i zatančili taneček svatého Martina.


Zpíváme si zvesela

4. 12. 2021

Zpívání má pro nás všechny velký význam , protože při zpěvu se hlavně uvolňuje hormon štestí – serotonin. A děti nejen rády zpívají, ale hrají i na hudení nástroje a tančí. A to vše jde v hudební výchově.


První sníh

4. 12. 2021

První sníh dělá všem radost a nejvíce dětem. Nejen o přestávce , ale i třeba v hodině prvouky si mohou vyběhnout před školu a ve sněhu si trochu zavyvádět.


Besedy v knihovně

1. 11. 2021

Četba knih nás ovlivňuje na celý život. U dětí hlavně rozvíjí jejich fantazii, obohacují slovní zásobu, pomáhají vytvářet vzorce chování. A proto s dětmi pravidelně chodíme do knihovny na besedy a knihovnické lekce. Tentokrát si pro nás knihovnice připravily besedu na téma ,,Jedna , dvě, Honza jde…Děti se seznámily s knihou Mikeš, jejím autorem a pro zpestření besedy si zahrály i naučné hry.


Návštěva v mateřské školce

1. 11. 2021

Prvňáčci se vydali za svými kamarády do zámecké mateřské školky Pastelka, aby se pochlubili svými prvními zážitky ze školy. Setkání se uskutečnilo na zahradě u školky a moc vydařilo. Děti si povídaly, pohrály si a nakonec se i vyfotografovaly.


PODZIMNÍ TVOŘENÍ

1. 11. 2021

Ve čtvrté třídě v pracovních činnostech vytvářely dekorace ze sušených rostlin a různých přírodnin. A konečný výsledek? Podívejte se.


HALLOWEEN

1. 11. 2021

I když je to americký svátek, tak jsme si vyrobili papírové masky...


PODZIMNÍ STEZKA

1. 11. 2021

Žáci 2.Z si své vědomosti z prvouky ověřili v úterý 26.10. na Podzimní stezce. Na 15 stanovištích získávali písmenka pro vyluštění tajenky. Všichni byli úspěšní a hodinu prvouky si užili.


BEZPEČNĚ DO ŠKOLY - BEZPEČNĚ ZE ŠKOLY

8. 10. 2021

Vždy na začátku školního roku si děti s paní policistkou připomenou základy správného chování po cestě do školy a ze školy. Zopakují si dopravní značky ,zkouší řešit různé dopravní situace a také si povídají o tom ,jak se mají chovat v určitých případech.


SPORTEM KE ZDRAVÍ – sportovní den

8. 10. 2021

Ve čtvrtek 23. září jsme využili poslední slunečné dny a udělali jsme si s dětmi sportovní den. Děti byly rozděleny do družstev a plnily různé úkoly, které pro ně připravili žáci páté třídy. Za úkol bylo třeba najít houby, překonávat překážky nebo házet přírodninou na cíl. Mezi soutěžením jsme si opékali párky , hráli hry s míčem, povídali si a nebo si jen tak hráli. Celá akce se vydařila a všichni byli spokojeni. Druhý den ve škole jsme si soutěž vyhodnotili a každý dostal malou odměnu.


Já stavitel

8. 10. 2021

Dobrovolníci ze 2., 3. a 5. třídy si v pondělí 27. 9. 2021 vyzkoušeli postavit podle vlastní fantazie nějaký statek ze stavebnice ROTO. Statek bylo téma, které se dozvěděli až na začátku soutěže. Na stavbu měli 60 minut. V závěru soutěže museli ještě svůj výtvor okomentovat. Všechny děti pilně pracovaly a jejich stavby nám teď zdobí chodbu školy. Ostatní žáci obodují jejich tvoření v průběhu týdne do 1. října.


Pasování na čtenáře

9. 9. 2021

Ve středu 8. září se žáci 2. třídy vypravili do knihovny. Zde je dva knižní skřítci pasovali na čtenáře. Každý z malých čtenářů obdržel možnost přihlásit se do knihovny na rok zdarma. Věříme, že většina druháčků tuto možnost využije a knihy jim umožní poznávat všechny rozmanitosti světa.


Archiv