Publicita

Výlet 5.Z

9. 6. 2019

Bylo pondělí 3.6.2019 a žáci 5. třídy se vydali na dlouho očekávaný a jednou odložený výlet! Všechno nakonec klaplo podle plánu a všichni si výlet do Outdoorparku Domanín u Bystřice nad Pernštejnem opravdu užili. Někteří si vyzkoušeli lanovou dráhu, jiní si zahráli paintball nebo airsoft a také se snažili překonat pevná gumová lana – bungeerunning. Opravdu vedro nám bylo až na zpáteční cestě na autobusovou zastávku, ale překonali jsme i to a odměnou nám byl krásně klimatizovaný pohodlný autobus. Prostě skvělá tečka za posledním společným výletem.


Mladý cyklista zámek

9. 6. 2019

16. 5. čtyřčlenné družstvo žáků 4. a 5. třídy vybojovalo v dopravní soutěži mladých cyklistů krásné 3. místo. Blahopřejeme.


 


Jr. NBA pro školní basketbalový tým

9. 6. 2019

Lebron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Britney Grinner, Matěj Rosecký, David Sláma, Otto Polívka či Markéta Němcová…. Mají tato jména vůbec něco společného? Mají, na podzim totiž pro všechny začíná další sezóna NBA. Zatímco pro některé za mořem, pro ty ostatní v České republice v podobě Jr. NBA, které se zúčastní i kluci a holky ze ZŠ Švermova. Svůj postup definitivně stvrdili v druhém kvalifikačním turnaji Školní Basketbalové Ligy v Pardubicích na konci května.

Po prvním kole ŠBL, a dvou vítězstvích, to měli kluci a holky z naší školy dobře rozehrané. V tom druhém pak úspěšně naplnili cíl i přání, se kterým do ŠBL vstupovali. I ve třetím a čtvrtém utkání dokázali zvítězit a postupují tak z prvního místa kvalifikační skupiny B.


OTEVŘENÉ ZAHRADY

2. 6. 2019

Žáci zámecké školy se zapojili do dnů otevřených zahrad (25.5. a 26.5.) a vyzdobili altánek v soukromých zahradách rodiny Kinských. Letošní téma znělo „Hvězda“. Jak se jim to podařilo, můžete sami posoudit.


Vuřtíkování

2. 6. 2019

Počasí nám "dovolilo" :)) a my jsme se s dětmi, pár rodiči a sourozenci vydali plnit úkoly po stezce okolo Konventského rybníka. Na stanovištích jsme poznávali známé rostliny a živočichy a museli jsme zasáhnout nasbíranými šiškami cíl.
 Celou cestou nás provázely ostré hvizdy píšťalky s pokyny: štronzo, povodeň, brouci, vláček, bomba a osvobozující portamento!
Do areálu naší školy jsme přišli hladoví. Rodiče nám pomohli s ohýnkem...pochutnali jsme si nejenom na vuřtíkách, ale i na koláčích a bábovkách, které pro nás maminky připravily. Celé odpoledne uteklo moc rychle a my se opět těšíme na další akce v naší družině!


DEN DĚTÍ V POLNIČCE

2. 6. 2019

Děti oslavily svůj svátek pěším výletem na Vagón v Polničce. Zde si za pěkného počasí užily atrakcí předplacených z Klubu rodičů Zámek. Zajezdily si na čtyřkolkách, lodičkách, svezly se vláčkem, vyřádily se na hopstrádě i kolotočích. Domů se vracely veselí a unavení. Některé děti také vypustily želvy po zimě do letního výběhu.


Jarní procházka Prahou

16. 5. 2019

Žáci třetí a čtvrté třídy se vydali na výlet do Prahy. Počasí bylo krásné.Někteří jeli poprvé vlakem, ale i metrem nebo tramvají. Výlet byl zaměřen na Karla IV. V Praze jsme nejdříve navštívili Pražský hrad, výstavu Cesta na hrad, prohlédli si katedrálu Sv. Víta, Vojtěcha a Václava, po zámeckých schodech došli na Karlův most, kde děti plnily pracovní listy. Odtud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí a stihli v 15.00 hodin orloj. Pak jsme pokračovali na Václavské náměstí a zpátky na nádraží na vlak. Samozřejmě nemohlo chybět občerstvení v McDonaldś, kde si to děti také užily. Celou dobu nás provázela Prahou průvodkyně Aneta, která si nemohla vynachválit děti, které se chovaly úplně úžasně. Výlet se vydařil a vše jsme zvládli v pohodě a klidu.


Procházka ZUŠ

16. 5. 2019

1. třída se vydala do ZUŠ, kde se děti seznámily s různými hudebními nástroji, zazpívaly si písničky a prohlédly si budovu ZUŠ. Akce se vydařila,


Kam páťáci půjdete?

16. 5. 2019

Duben byl měsíc, kdy se některé děti hlásily na víceletá gymnázia nebo do počítačových a matematických tříd. Ze zámecké školy se dostaly na státní gymnázium – Anna Koloušková, Anna Marie Novotná. Biskupské gymnázium - Anežka Vintrová, Adéla Petrová, Šárka Kovářová, Klára Kovářová. Třída s rozšířenou výukou informatiky na ZŠ Komenského 2 – Denis Brodský, Matěj Hansl. Matematická třída na ZŠ Švermova – Veronika Švomová, Izabel Morales. Ostatní žáci páté třídy budou přecházet na ZŠ Švermova .


Hudební pořad Večerníčky nedáme….

4. 5. 2019

Písničky z večeníčků, hádanky, zpěv, hra na nástroje a tancování – to byla náplň hudebního pořadu v podání pana Drahotského a paní Smékalové. Děti hádaly názvy večerníčků – Aja a Pája, Včelka Mája, Včelí medvídci, Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek, Pat a Mat, Krakonoš, maxipes Fík a další. Seznamovaly se s hudebními nástroji a také si zazpívaly. Pořad byl perfektní a všem se líbil.


Besipáček Žďárský 2019

21. 4. 2019

Nejúspěšnější řešitel třídního kola Besipáčka byl Michal Milichovský, který postoupil do dalšího kola a mile nás překvapil. V kategorii žáků čtvrtých tříd žďárských škol obsadil 3. místo. Míšo, bahopřejeme. V pátek 26.4. bude na radnici ve 13.00hodin slavnostní vyhlášení vítězů, kam jsou pozváni všichni účastníci soutěže i s pedagogy a rodiči.


Velikonoce zámek 2019

21. 4. 2019

Velikonoční svátky jsou spojeny nejen s tradicemi a zvyky, ale také s výtvarným tvořením. Děti si zdobily vajíčka, skládaly z papíru slepičky nebo ze dřeva vyráběly zajíčky Své výrobky věnovaly maminkám a babičkám nebo je použily na velikonoční výzdobu.


Matematický KLOKAN - zámek

13. 4. 2019

Dne 22. března se konala matematická soutěž – Klokan 2019. V kategorii Klokánek byl maximální počet bodů 120. Soutěže se účastnila 4A,4B,4C,4Z ,5A,5B,5C,5D,5Z. Nejúspěšnější řešitelé zámecké školy byli: Denis Brodský 5.Z / 97 bodů/- celkově byl na druhém místě ze všech žáků . Novotná Marie Anna 5.Z / 93 bodů/ a Milichovský Michal 4.Z / 89 bodů/. Blahopřejeme .


Tonda Obal

13. 4. 2019

Chránit přírodu, šetřit papírem a třídit odpad je hlavní úkolem akce Tonda Obal. Zábavnou formou a zapojením do různých činností se děti učí správně třídit odpad. Také se dozví, jak se některé matriály mohou recyklovat a proč je potřeba odpad třídit.


Staré pověsti české

13. 4. 2019

Divadelní vystoupení v podání Jana Přeučila a Evy Hruškové nezklamalo. Pověsti O Faustovi a O Horymírovi hrané pomocí loutek, veselých písniček a pohybových doprovodů byly perfektní. Dětem se divadlo moc líbilo. Věříme , že vystoupení nebylo poslední.


Den naruby

7. 4. 2019

Akce žákovského parlamentu k připomenutí si Dne učitelů 28. března – někteří žáci si vyměnili role s učiteli a převzali jejich úkol. U nás ve škole si tak pozice vystřídali ve 4. a 5. Z. Čtvrťáci si vyzkoušeli učit tělocvik a páťáci si vzali matematiku, češtinu a angličtinu. Sami nakonec naznali, že býti učitelem není jednoduché.


Vědomostní soutěž Všeználek

7. 4. 2019

Ve čtvrtek 28.3. se čtyřčlenné družstvo – Denis Brodský, Adéla Krejčová, Marie Anna Novotná a Adrian Staněk - utkalo s dalšími družstvy 5. ročníků. Soutěž se konala v Active clubu ve Žďáře n.S. Ostatní žáci své kamarády nadšeně povzbuzovali. Po téměř dvouhodinovém vědomostním souboji se naši umístili na 4. místě.


Hravá Aj v 5.Z

30. 3. 2019

V pondělí a úterý si žáci 5. třídy donesli plyšáky, vytvořili si cedulky s cenami a zahráli si na obchod. Tentokrát ale nakupovali v angličtině. Za pomoci učebnice si nakonec nakoupili všichni.


Soutěžíme

24. 3. 2019

Nejen sportovní, ale i vědomostní soutěže mají u dětí velký úspěch. Zapojili jsme se do přírodovědné soutěže Divočina blízko nás, kterou pořádá stanice Pavlov. Děti vyplňují pracovní listy, kam zapisují různé informace, které získávají z encyklopedíí, ze školy nebo od rodičů. Oceňuje se snaha dětí, které tak získávají kladný vztah k přírodě a ke zvířatům. Ukázka prací : foto


Okresní kolo šplh

24. 3. 2019

V březnu se konalo okresní kolo ve šplhu, kam postoupili z okrskového kola nejúspěšnější závodníci. Mezi nimi byla Mia Špačková, Jakub Anděl, Isabel Morales a Martin Šandera.
I zde děti zabodovaly. Mia Špačková získala 3. místo a Jakub Anděl také 3. místo. Blahopřejeme.


Závody na bruslích

3. 3. 2019

Poslední hodinu na zimním stadioně pro nás připravili trenéři závody. Děti soutěžili po jednotlivých třídách. Ukázaly, co se naučily nebo v čem se zdokonalily. Bylo to príma. A výsledky pro radost.
První tři z každé třídy získali diplom a malou odměnu.1. třída: Šimon Blažek, Vojtěch Doležal aLaura Morales, 2. třída: Matouš Forst, Luklie Honisová a Jan Štěpánek, 3. třída: Aleš Kment, Jakub Anděl a Oskar Píbil, 4. třída: Michal Milichovský, Adam Staněk a Klára Haiduková,5. třída: Matěj Hansl, Adéla Krejčová a Michaela Stejskalová. A heslo závodů – Za rok zase na ledě.


Archiv