Publicita

VUŘTÍKOVÁNÍ s rodiči

28. 9. 2019

V pátek nám přálo počasí a my jsme si mohli užít pěkné odpoledne v areálu Zámku a na školním dvorku. Paní vychovatelka pro nás připravila zajímavé úkoly. Po jejich splnění na nás čekalo razítko na cedulku, kterou jsme si vyrobili v družině, sladká odměna, balonek a možnost opéci si vuřtík. Dvorním kuchařek byl tentokrát tatínek Kryštofa a posilou při fotbalovém zápase tatínek Adama.


Turnaj ve šprtci

28. 9. 2019

Na konci školního roku proběhlo v naší družině dlouho očekávané finále ve šprtci o putovní pohár. Po napínavých soubojích skončil na 3. místě Míša . Ve finálovém boji vybojovala 1. místo Veronika nad Daníkem a odnesla si domů putovní pohár. O cenu útěchy v podobě zmrzliny se postarali rodiče skvělých hráček Aničky a Terezky. Pro zpestření turnaje proběhly i exhibiční zápasy: Malí hráči vyzvali ke hře své maminky a tatínky.


REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ JEŘABINKA

22. 9. 2019

V úterý 17. září jsme se zapojili do akce Jeřabinka, která byla tradičně v areálu Zámku a po naučné stezce kolem Konventského rybníka. A tentokrát hodně aktivně. Nejstarší žáci páté třídy pomáhali na stanovištích a čtvrťáci se věnovali v areálu sportovním a výtvarným aktivitám, do kterých se mohli zapojit soutěžící, aby si zkrátil čekání na soutěž.Třetí a první třída se vydala po stopách soutěže a potom si na školní dvorku opekla buřtíky. Za naši školu soutěžili ze čtvrté třídy Adam Blažíček a Hana Bukáčková a z páté třídy Michal Milichovský a Markéta Němcová. Vyhráli v mladší kategorii 2. místo Kromě diplomu si odnesli i odměny a určitě i velikou radost z vítězství.


Sportovní dopoledne druháků

22. 9. 2019

V úterý 17.9. se druháci zúčastnili sportovního dopoledne v areálu nového hřiště za ZŠ Švermova. Své síly a možnosti si společně s ostatními druháky poměřili při štafetovém běhu a bez pozornosti také nezůstala skluzavka. Prohlédli si budovu školy např. třídy, tělocvičny, školní družinu a bufet, kde si mohli koupit zdravou svačinu. Dopoledne bylo zakončeno společným obědem ve školní jídelně.


Dopravní hřiště pro čtvrťáky

22. 9. 2019

Ve čtvrté třídě většina dětí bude mít nebo má 10 let. Od deseti let mohou jezdit děti samy na kolech. Aby jízdu zvládly, dělají řidičský průkaz na kolo. Dnešní podzimní lekce na dopravním hřišti byla první příprava . Děti si opakovaly dopravní značky, řešily křižovatky a nakonec měly zkušební jízdy na kolech. Děti si vyzloušely jízdy na kruhovém objezdu, na křižovatkách nebo na vlakovém přejezdu. Samy tak zjistily co zvládnou a co ne.


BESIP – besedy s policistkou

15. 9. 2019

K zahájení nového školního roku patří už tradičně besedy s policistkou paní Dagmar Pálkovou.  Ty jsou zaměřeny na osvojování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky , ale také na bezpečnost nejen v silničním provozu , ale i na osobní bezpečí.


Ukázka juda

15. 9. 2019

Žďárští judisté zavítali mezi žáky zámecké školy.  V sokolovně v tělocvičně zapojili všechny děti do sportovních aktivit formou her, které mají děti nejraději. Hra na rybáře a rybičky s různými obměnami byla jednou z nich.  Základem juda je kotoul , který zvládli všichni. Potom si děti vyzkoušely  základní postoje a pády pod dohledem trenérů. Ukázka byla bezvadná.  A třeba se někdo rozhodne a začne judo trénovat .


Výlet 5.Z

9. 6. 2019

Bylo pondělí 3.6.2019 a žáci 5. třídy se vydali na dlouho očekávaný a jednou odložený výlet! Všechno nakonec klaplo podle plánu a všichni si výlet do Outdoorparku Domanín u Bystřice nad Pernštejnem opravdu užili. Někteří si vyzkoušeli lanovou dráhu, jiní si zahráli paintball nebo airsoft a také se snažili překonat pevná gumová lana – bungeerunning. Opravdu vedro nám bylo až na zpáteční cestě na autobusovou zastávku, ale překonali jsme i to a odměnou nám byl krásně klimatizovaný pohodlný autobus. Prostě skvělá tečka za posledním společným výletem.


Mladý cyklista zámek

9. 6. 2019

16. 5. čtyřčlenné družstvo žáků 4. a 5. třídy vybojovalo v dopravní soutěži mladých cyklistů krásné 3. místo. Blahopřejeme.


 


Jr. NBA pro školní basketbalový tým

9. 6. 2019

Lebron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Britney Grinner, Matěj Rosecký, David Sláma, Otto Polívka či Markéta Němcová…. Mají tato jména vůbec něco společného? Mají, na podzim totiž pro všechny začíná další sezóna NBA. Zatímco pro některé za mořem, pro ty ostatní v České republice v podobě Jr. NBA, které se zúčastní i kluci a holky ze ZŠ Švermova. Svůj postup definitivně stvrdili v druhém kvalifikačním turnaji Školní Basketbalové Ligy v Pardubicích na konci května.

Po prvním kole ŠBL, a dvou vítězstvích, to měli kluci a holky z naší školy dobře rozehrané. V tom druhém pak úspěšně naplnili cíl i přání, se kterým do ŠBL vstupovali. I ve třetím a čtvrtém utkání dokázali zvítězit a postupují tak z prvního místa kvalifikační skupiny B.


OTEVŘENÉ ZAHRADY

2. 6. 2019

Žáci zámecké školy se zapojili do dnů otevřených zahrad (25.5. a 26.5.) a vyzdobili altánek v soukromých zahradách rodiny Kinských. Letošní téma znělo „Hvězda“. Jak se jim to podařilo, můžete sami posoudit.


Vuřtíkování

2. 6. 2019

Počasí nám "dovolilo" :)) a my jsme se s dětmi, pár rodiči a sourozenci vydali plnit úkoly po stezce okolo Konventského rybníka. Na stanovištích jsme poznávali známé rostliny a živočichy a museli jsme zasáhnout nasbíranými šiškami cíl.
 Celou cestou nás provázely ostré hvizdy píšťalky s pokyny: štronzo, povodeň, brouci, vláček, bomba a osvobozující portamento!
Do areálu naší školy jsme přišli hladoví. Rodiče nám pomohli s ohýnkem...pochutnali jsme si nejenom na vuřtíkách, ale i na koláčích a bábovkách, které pro nás maminky připravily. Celé odpoledne uteklo moc rychle a my se opět těšíme na další akce v naší družině!


DEN DĚTÍ V POLNIČCE

2. 6. 2019

Děti oslavily svůj svátek pěším výletem na Vagón v Polničce. Zde si za pěkného počasí užily atrakcí předplacených z Klubu rodičů Zámek. Zajezdily si na čtyřkolkách, lodičkách, svezly se vláčkem, vyřádily se na hopstrádě i kolotočích. Domů se vracely veselí a unavení. Některé děti také vypustily želvy po zimě do letního výběhu.


Jarní procházka Prahou

16. 5. 2019

Žáci třetí a čtvrté třídy se vydali na výlet do Prahy. Počasí bylo krásné.Někteří jeli poprvé vlakem, ale i metrem nebo tramvají. Výlet byl zaměřen na Karla IV. V Praze jsme nejdříve navštívili Pražský hrad, výstavu Cesta na hrad, prohlédli si katedrálu Sv. Víta, Vojtěcha a Václava, po zámeckých schodech došli na Karlův most, kde děti plnily pracovní listy. Odtud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí a stihli v 15.00 hodin orloj. Pak jsme pokračovali na Václavské náměstí a zpátky na nádraží na vlak. Samozřejmě nemohlo chybět občerstvení v McDonaldś, kde si to děti také užily. Celou dobu nás provázela Prahou průvodkyně Aneta, která si nemohla vynachválit děti, které se chovaly úplně úžasně. Výlet se vydařil a vše jsme zvládli v pohodě a klidu.


Procházka ZUŠ

16. 5. 2019

1. třída se vydala do ZUŠ, kde se děti seznámily s různými hudebními nástroji, zazpívaly si písničky a prohlédly si budovu ZUŠ. Akce se vydařila,


Kam páťáci půjdete?

16. 5. 2019

Duben byl měsíc, kdy se některé děti hlásily na víceletá gymnázia nebo do počítačových a matematických tříd. Ze zámecké školy se dostaly na státní gymnázium – Anna Koloušková, Anna Marie Novotná. Biskupské gymnázium - Anežka Vintrová, Adéla Petrová, Šárka Kovářová, Klára Kovářová. Třída s rozšířenou výukou informatiky na ZŠ Komenského 2 – Denis Brodský, Matěj Hansl. Matematická třída na ZŠ Švermova – Veronika Švomová, Izabel Morales. Ostatní žáci páté třídy budou přecházet na ZŠ Švermova .


Hudební pořad Večerníčky nedáme….

4. 5. 2019

Písničky z večeníčků, hádanky, zpěv, hra na nástroje a tancování – to byla náplň hudebního pořadu v podání pana Drahotského a paní Smékalové. Děti hádaly názvy večerníčků – Aja a Pája, Včelka Mája, Včelí medvídci, Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek, Pat a Mat, Krakonoš, maxipes Fík a další. Seznamovaly se s hudebními nástroji a také si zazpívaly. Pořad byl perfektní a všem se líbil.


Besipáček Žďárský 2019

21. 4. 2019

Nejúspěšnější řešitel třídního kola Besipáčka byl Michal Milichovský, který postoupil do dalšího kola a mile nás překvapil. V kategorii žáků čtvrtých tříd žďárských škol obsadil 3. místo. Míšo, bahopřejeme. V pátek 26.4. bude na radnici ve 13.00hodin slavnostní vyhlášení vítězů, kam jsou pozváni všichni účastníci soutěže i s pedagogy a rodiči.


Velikonoce zámek 2019

21. 4. 2019

Velikonoční svátky jsou spojeny nejen s tradicemi a zvyky, ale také s výtvarným tvořením. Děti si zdobily vajíčka, skládaly z papíru slepičky nebo ze dřeva vyráběly zajíčky Své výrobky věnovaly maminkám a babičkám nebo je použily na velikonoční výzdobu.


Archiv