Aktuality a publicita

Letní biatlon

23. 5. 2024

Naše škola tradičně pořádá v závěru školního roku soutěž pro žáky prvního stupně s názvem " Letní biatlon". Do soutěže se žáci přihlašují u svých třídních učitelů. Těšíme se na všechny sportovce. Sportu zdar!

OSLAVA 50 LET ZALOŽENÍ ŠKOLY

10. 5. 2024
Děkujeme všem, kteří připravili úžasnou akademii. Učitelům, vychovatelům, asistentům, kuchyni, provozu, ekonomickému úseku a obětavým rodičům a především našim skvělým žákům.
A tisícovce návštěvníků, kteří vytvořili neopakovatelnou atmosféru. A polským hostům z družební školy. A významným hostům v čele s panem starostou, panem senátorem a naší žákyní Martinou Sáblíkovou se svým trenérem Petrem Novákem.
Bylo to moc milé odpoledne a nabilo nás energií do dalších let.
Jaroslav Ptáček

Fotografie a videa uvidíte po rozkliknutí článku.HUSITÉ – PERNŠTEJNI

8. 4. 2024

Agentura Pernštejni připravuje pro děti interaktivní a zábavné programy, které dětem přibližují život v minulosti. Tentokrát se děti zapojily do doby husitských válek – vyzkoušely si husitské zbraně, vozovou hradbu, viděly válečníky v akci…program se dětem moc líbil a  jsme zvědaví, čím nás Pernštejni překvapí příště.


VELIKONOČNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ

29. 3. 2024

Tradiční turnaj před Velikonoci se vydařil. Děti si zahrály s chutí a i když nevyhrály, měly radost ze hry. Nejstarší žáci páté třídy získali putovní pohár, který byl naplněn sladkostmi. Tak za rok zase….


TALENTY pro firmy

25. 3. 2024

VELIKONOČNÍ PŘÍBĚH

18. 3. 2024

Edukační program v BAZILICE nám přiblížil Velikonoce.


Bruslení nás baví…

11. 3. 2024

I tento školní rok jsme využili zimní stadion na výuku bruslení. Nejmenší děti se naučili základy a starší děti si své bruslařské dovednosti upevnily a prohloubily. Trenéři se dětem věnovali a hodiny bruslení dětí bavily.  Poslední bruslení jsme připravili pro děti závody. První tři nejrychlejší závodníci z každé třídy dostali diplomy a malou sladkou odměnu. Tak zase za rok…..


Vítej, jaro!

11. 3. 2024

Zima končí a začíná jaro. Všechno se probouzí k životu – ozývá se zpěv ptáků, začínají kvést první jarní kytičky, užíváme si slunečného počasí. Edukační program v zámku byl zaměřený na pozorování přírody, práci s hlínou, malování, vnímání hudby a  hry. Nejvíce se dětem líbilo zaplétání stužek na májce.


MASOPUST V DRUŽINĚ

19. 2. 2024

„Na ostatky lužky - budou jabka, hrušky“.


ŠPLH

8. 2. 2024

Cimbálová muzika RÉVA

8. 2. 2024

Jazz, klasiku, filmové melodie, lidové písničky i rock zahraje cimbálová muzika Réva.


Zámecký slavík

1. 2. 2024

Ve středu 31.1. proběhla hudební soutěž Zámecký slavík, které se zúčastnilo 19 zpěváků a 15 hráčů na hudební nástroje.


KOLIK co stojí?

4. 1. 2024

Preventivní program ve třetí třídě byl zaměřen na význam peněz v běžném životě. Děti si uvědomily, že peníze jsou pro život důležité, ale že se s nimi musí správně využívat a také si peníze musí  vydělat. Pracovaly ve skupinách, byly hodně  komunikativní a na závěr si zahrály na výrobce zákusků a sladkostí, které by měly vyrobit, ocenit a prodat. Program se dětem líbil a bavil je.


UKONČENÍ ADVENTU

4. 1. 2024

V pátek jsme ve škole ukončili společně ADVENT.


ZA BETLÉMSKOU HVĚZDOU

23. 12. 2023

V letošním roce uplynulo 800 let od prvního živého betléma. Jak to všechno začalo, proč se betlémy stavěly, koho a co můžeme v betlémě vidět  - to vše se děti dozvěděly na výukovém programu v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše.


Úspěch žáků 5. Z

15. 12. 2023

V sobotu 9. prosince 2023 proběhlo na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou vyhlášení nejúspěšnějších projektů zapojených do soutěže Žďár - město budoucnosti pořádané firmou Hettich. Vyhlášení proběhlo v rámci akce Baroko v srdci: Santiniho památka ve Žďáře.Archiv