Publicita

Sport pro všechny okresní kolo pro žáky ZŠ ve čtyřboji

21. 10. 2018

Ve středu 17. října se konala na ZŠ Palachova ve Žďáře nad Sázavou sportovní soutěž Zimní čtyřboj. Soutěžilo celkem 215 žáků, z toho bylo 103 divek a 112 chlapců.
Z naší školy soutěžili vybraní žáci čtvrté a páté třídy. A výsledky?
Adam Bárta 4.Z – 26 místo, Tobiáš Pružinec 4.Z - 27. místo, Miriam Jurková 4.Z – 11. místo, Klára Haiduková 4.Z – 19. místo.
Matěj Hansl 5.Z – 16. místo, Václav Kobera 5.Z – 24. místo, Anna Koloušková 5.Z – 17. místo, Michaela Stejskalová 5. Z – 28. místo.


Dopravní hřiště

7. 10. 2018

Ve středu 26.9. jsme se vypravili na dopravní hřiště. Nejprve jsme si v učebně zopakovali pravidla silničního provozu, vyřešili spoustu křižovatek a pak jsme se vydali do terénu. Za chůze jsme se seznámili s celým dopravním hřištěm. Poté jsme dostali zánovní kola a vyrazili. Děti se velmi snažily a snad i zapamatovaly řešení dopravních křižovatek. Bude se jim to hodit v dubnu, kdy budou skládat zkoušky cyklisty.


Šermíři

26. 9. 2018

Ukázka šermířů z Pardubic byla zaměřena na historické zpracování  Starých pověstí  českých od Aloise Jiráska. Děti viděly scénky o příchodu Čecha na horu Říp, seznámily se s kněžnou Libuší, poznaly silného Bivoje, který skolil kance a  také se dozvěděly, jak to bylo s Horymírem a jeho koněm Šemíkem.

Jako vždy- šermíři nezklamali. foto


Pohybem ke zdraví

26. 9. 2018

Jedna z nejoblíbenějších akcí pro děti se uskutečnila v úterý 19.září v areálu Táborky. Žáci páté třídy připravili pro spolužáky různé soutěže  a  úkoly. Ostatní děti se rozdělily do družstev.  Čtvrťáci se ujali role vedoucích a postupně obcházeli stanoviště, kde plnili různé úkoly.  Úkoly byly různé. Např. ping –pongová dráha, paměť,třídění surovin,poznáváme podle čichu , hmatu, chuti atd. Mezi soutěžením si děti nasbíraly dříví, opékaly špekáčky, hrály různé hry, pobíhaly po lese nebo si jen tak povídaly. Po celou dobu bylo perfektní počasí i nálada. Den se opravdu vydařil.

 


Program Zdravý životní styl

13. 6. 2018

V pondělí 11.6. jsme měli preventivní program, který se týkal zdravého životního stylu. Děti byly rozděleny do skupin. Každá skupina byla zaměřena na určitou činnost. Např. správná zubní hygiena, čistota rukou nebo zdravá strava. Děti se aktivně zapojily do činností, hodně věděly, ale také se hodně dozvěděly. Třeba, že 80% všech infekčních nemnocí se šíří rukama a podáváním rukou se infekce šíří častěji než líbáním. Lektorky si děti pochvalovaly, že byly moc šikovné.


ZOO JIHLAVA

6. 6. 2018

Zámecká škola prožila Den dětí v ZOO v Jihlavě. Prohlídka zvířátek, výchovné programy pro jednotlivé třídy - ,, Opičí se opice?“, ,, Cesta kolem světa“ , ,, Mazlíčci“ nebo ,,Africké putování“ , ale i zmrzlinu a prolézačky si děti náležitě užily a moc se jim vše líbilo.


Vuřtíkování se školní družinou

31. 5. 2018

V pátek 25. května jsme ve školní družině vyrazili i s několika rodiči a mladšími či staršími sourozenci na ,,vuřtíkování“. Bylo krásné počasí, takže jsme obešli celý Konvenťák a užívali si stínu lesa. Naší vodiči Adam s Eliškou nám zpestřovali pochod povely, ze kterých nás následně museli osvobozovat. A protože nás bylo docela hodně, zahráli jsme si naši oblíbenou hru ,, Škatule, škatule hejbejte se…. Ve dvojicích. Zapojily se i maminky! A byla to pěkná mela! U ohýnku jsme si opekli vuřtíky, popíjeli vynikající limonádu a pokud nám zbylo místečko, ,,docpali“ jsme ho buchtami, které nám upekly mamky a opečenými ,,maršmelouny“. Ti , kteří chtěli, si ještě splmili několik úkolů….

Odpoledne uteklo strašně rychle. Po návratu zpět na školní dvorek jsme výlet ukončili pokřikem:,, Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!“


OTEVŘENÉ ZAHRADY – škola

31. 5. 2018

O víkendu 26. a 27. května se konaly Dny otevřených zahrad. Do této akce se zapojila i zámecká škola. V soukromé zahradě paní Thamary Kinský vyzdobila zahradní altán výtvarnými dílky dětí.


Chýnovské jeskyně - výlet

31. 5. 2018

V úterý 22. května 2018 se žáci 4. a 5. třídy naší školy vydali prozkoumat podzemí. První labyrint podzemních chodeb, který jsme navštívili, vznikl pouze přirozeně – Chýnovské jeskyně. Ten druhý – středověké podzemí pod městem Tábor, byl lidmi vybudovaný původně jako úkryt před požáry. Později byl využívaný k uchovávání jídla, ale i pro domácí zvířata v zimě nebo pro osamělé ženy s dětmi. Po prohlídkách pod úrovní země nás vždy ohřálo sluníčko na povrchu. V Táboře jsme si prohlédli historické náměstí a děti se osvěžily u krásné velké kašny. Výlet se vydařil!


Krajské kolo ORIENTAČNÍ BĚH

20. 5. 2018

Krajské kolo v orientačním běhu se konalo v novém Městě na Moravě 11. května 2018. Za naši školu se zúčastnili Jakub Boušek  -  získal 7. místo, Marta Sejkorová – 12. místo a Matouš Forst -13.místo. Závod byl náročnější, ale všichni účastníci ho zvládli.


MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ

20. 5. 2018

Český svaz zahrádkářů pořádal 14.5.2018 soutěž Mladý zahrádkář. Děti soutěžily v oboru botaniky, ekologie,zelinářství a ovocnářství,. Poznávaly pokojové a okrasné  rostliny,ovoce, zeleninu, semínka rostlin  a  klíčená semínka. V kategorii žáků 4.- 6. ročník, které se zúčastnilo 38 účastníků ,získali žáci 4.třídy krásná místa - Tomáš Sládek sedmé a Václav Kobera  jedenácté . Blahopřejeme.


Dopravní soutěž

20. 5. 2018

Ve středu 16. května se konala dopravní soutěž Mladých cyklistů na dopravním hřišti. Ze zámecké školy jsme na soutěž vyslali jedno družstvo – Ondřej Kamarád, Matěj Hansl, Anežka Vintrová a Anna Koloušková. Soutěž byla zaměřena na jízdu na kolech, dopravní značky a první pomoc. Naši žáci získali 5. místo.Ronov skládka odpadu

20. 5. 2018

V úterý 15.5.2018 se zámečtí čtvrťáci jeli podívat do Ronova na skládku odpadu. Celý program, který jsme zahájili na sběrném dvoře ve Žďáře nad Sázavou, proběhl pod záštitou MěÚ Žďár nad S. Děti se přesvědčily o tom, že heslo „Třiďte odpad, má to smysl“ není jen reklama. Vše, co se nevytřídí skončí na skládce a tu jsme si právě prohlédli zblízka.


Malování s výtvarnicí

5. 5. 2018

I letos přijela výtvarnice  paní Matoušková do zámecké školy, kde společně s dětmi vyráběla dárky pro maminky. Děti malovaly chňapky  na vaření a lahvičky na tekutá mýdla. Všem se dařilo a výrobky dětí určitě potěší všechny maminky.  Dostanou  je ke Dni matek. 


ŠEL TUDY…..

5. 5. 2018

Hudební pořad Šel tudy, měl dudy měl velký úspěch a ohlas. Dětem se moc líbilo seznámení s hudebními nástroji, hra na nástroje, tancování a vůbec celý hudební pořad, který měl bezva atmosféru. Těšíme se, co nám hudebníci připraví na příští rok.


ORIENTAČNÍ BĚH okresní kolo

5. 5. 2018

25. dubna se konal orientační běh. Naši žáci se také zúčastnili a přestože byli v soutěži nováčci, nikdo nebyl diskvalifikován. A jak to dopadlo?
D3 – 600 m , 5 kontrol:  Isabel Morales 5. místo, Anna Dobrovolná 9. místo a Mia Špačková 10. místo.
H3  - 600m, 5 kontrol: matouš Forst 3. místo, Tobiáš Pružinec 4. místo, Martin Bukáček 5. místo, Jan Štěpánek 6. místo, Jakub Jelínek 7. místo.
D5 – 800 m, 7 kontrol: Marta Sejkorová 4. místo, Anna marie Novotná 7. místo, Vanesa Augustová 8. místo, Hana Bukáčková 12. místo.
H5 -900m, 7 kontrol jakub Boušek 4. místo, Tomáš Štourač 6. místo.
V hodnocení družstev v I. kategorii jsme získali 1. místo  a ve II. Kategorii 2. místo. 
V květnu se bude konat krajské kolo v Novém Městě na Moravě, kde školu budou reprezentovat Matouš Forst, jakub Boušek  a Marta Sejkorová.


Procházka ZUŠ

30. 4. 2018

První třída byla na návštěvě v ZUŠ ve Žďáře nad Sázavou. Děti se seznámily zábavnou formou s hudebními nástroji, zazpívaly si písničky, poslechly si různé hudební skladby a prožily si hezké dopoledne plné hudby a pohyby.


Besipáček

30. 4. 2018

Do dalšího kola BESIPÁČEK ŽĎÁRSKÝ postoupila ze čtvrté třídy Anna Koloušková. Soutěž zaměřena na zdravovědu,výbavu kola, dopravní cyklistiku atd zvládla Anička na jedničku a získala tak v I. Kategorii 1. místo. Blahopřejeme. Slavnostní vyhodnocení bude na Staré radnici.


Archiv