Publicita

Bruslení na stadionu a závody

4. 3. 2020

Poslední bruslení děti ukončily malými závody. Trenéři připravili pro závodníky bruslařskou trasu a hurá jdeme. Nejrychlejší závodníci naší školy jsou v první třídě Marek Anděl, Ian Hernandez, Kryštof Haiduk. Ve druhé třídě Václav Dvořák, Šarlota Novotná, Matěj Blažek, ve třetí třídě Matouš Forst, Julie Honusová , Antonín Chorvát, čtvrtá třída Aleš Kment, Jakub Anděl, Oskar Píbil a v páté třídě Markéta Němcová, Patrik Marek, Milichovský Michal. Blahopřejeme nejen vítězům, ale i poraženým. A těšíme se zase za rok na bruslení.


Malá návštěva z Malého Tibetu

29. 2. 2020

Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Organizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováDo školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana OlšiakováOrganizace Brontosauři v Himalájích umožnila třem lidem z Malého Tibetu návštěvu České republiky. Protože byli ubytovaní ve věži u Kinských, využili příležitosti navštívit naši školu.

Našim dětem povídali o jejich dětech a o jejich škole. Promítli jim i krátkou prezetaci Tibetu a prohlédli si školu.Dozvěděli jsme se, že u nich se děti  učí tři jazyky – anglištinu, hinduištinu a jejich jazyk, kterým hovoří v určité oblasti, že děti chodí do školy v uniformách a že si musí nosit své jídlo na oběd. I svačinu. Do školy chodí i v sobotu. Zima tam trvá pět měsíců . Právě mají prázdniny, protože je tam teplota mínus 20 stupňů. Beseda byla příjemná a snad si naše děti uvědomily, jak dobře se jim žije.  Hana Olšiaková


OKRSKOVÉ KOLO VE ŠPLHU

21. 2. 2020

V úterý 18.února jsme se zúčastnili okrskového kola soutěže ve šplhu v tělocvičně na ZŠ Komenského 2 ve Žďáře nad Sázavou. A celkem se nám dařilo. Hlavně děvčatům. Sára Špačková získala 2. místo, Mia Špačková 2. místo a Šartlota Novotná 3. místo. Blahopřejeme .


Školní kolo ve šplhu

8. 2. 2020

Poslední úterý v měsíci lednu se uskurtečnila sportovní soutěž ve šplhu. Soutěžili vybraní žáci ze tříd a výsledky?

1, třída: 1. místo Tomáš Zedníček 2. Místo Sára Špačková 3. místo Marek Anděl
2. třída: 1. místo Šarlota Novotná 2. místo Martin Šandera 3. místo Lucie Sládková
3. třída: 1. místo Matouš Forst 2. místo Jan Štěpánek 3. místo Robert Kadlec
3. třída: 1. místo Rozárie Plíšková 2. místo Edita Srnská 3. místo Sára Vaňkátová
4.. třída a 5. třída: 1. místo Liliana Slámová 2. místo Tereza Zedníčková 3. místo Klára Haiduková
4. třída a 5. třída : 1. místo Jakub Anděl 2. místo Andrej Plíšek 3. místo Adam Bárta
Všehni vítězové dostali diplom a sladkou odměnu. Blahopřejeme.


Zvířata kolem nás

26. 1. 2020

V pátek jsme s účastnili akce Zvířátka kolem nás, kde se děti seznámily s různými zvířaty. Viděly dravce – sovy, orla , ale také jezevce, který hrál v seriálu Krejzovi. Děti se dozvěděly hodně zajímavostí a uvědomily si, že pořídit si domácího mazlíčka vyžaduje každodenní péči a starost o něj.


Ukončení Adventu a vánoční besídky

20. 12. 2019

V pátek jsme se naposledy sešli u adventního kalendáře, kde jsme si společně zazpívali píseň ,,Vánoční motlitbičků. Popřáli jsme si hezké svátky a ve třídách jsme si nadělili společně dárečky. Zpívali jsme koledy, povídali si, pojídali cukroví , které napekly maminky a ukončili tak kalendářní rok 2019. Sejdeme se až v novém roce 2020 a tak si přejeme , aby byl aspoň takový jako ten letošní.


Zámecký slavík

20. 12. 2019

Poslední školní den před Vánocemi soutěžily děti ve zpěvu a hře na hudební nástroje. Děti ukázaly, co dovedou, občas se objevila i tréma a nervozita, ale nakonec jsme si Zámeckého slavíka užili. A jak to dopadlo? Zpěv:

1. třída -1. místo Vanessa Tomková, 2. místo Sára Špačková, 3. místo Adam Jelínek. 2. třída – 1. místo Julie Kuncová, 2. místo Václav Dvořák, 3. místo Matěj Blažek. 3. třída – 1. místo Valentina Burešová, 2. místo Jan Štěpánek, 3. místo Sára Vaňkátová. 4. třída – 1. místo Pavla Kynclová, 2. místo Liliana Slámová, 3. místo Ema Zdeňka Morales. 5. třída – 1. místo Markéta Němcová, 2. místo Eliška Nováková, 3. místo Adam Staněk.

Hra na hudební nástroje:

1. místov Tomáš Cicálek, 2. místo Kateřina Filipová, 3. místo Hana Bukáčková. Odměnou za výkony byly diplomy a hračky.


Vánoční vystoupení

15. 12. 2019

12.12. v 17.00 hodin se zaplnil sál v sokolovně do posledního místečka. Rodiče a příznivci školy se přišli podívat na tradiční vánoční vystoupení zámecké školy a školky. Krásná výzdoba, ozvučení a osvětlení prostor , ale především vystoupení našich dětí, navodilo příjemnou vánoční atmosféru. Čertí rej, koledy, zpěv s doprovodem houslí a varhan, gymnastika, fólklórní a moderní tance a vánoční hra o narození Ježíše. Nakonec všechny děti zazpívaly Vánoční motlitbičku, která dojala rodiče k slzám a také k zamyšlění. Závěr písně zní ,,Mějte se rádi“.


MIKULÁŠ

6. 12. 2019

Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni…. říkanka, kterou jistě všichni známe, protože je spojena s mikulášskou nadílkou. A ta byla dnes. Do školy přišlo hejno čertů ,andělů a samozřejmě i Mikuláš. Děti si tento den užily, dostaly nadílku a malé zlobivce čertíci i pomalovali.


Zahájení ADVENTU

5. 12. 2019

Začíná prosinec – začíná advent. I děti naší školy se začaly scházet u adventního kalendáře a vánočního stromku. V kalendáři na ně čekají dárečky v podobě plnění různých úkolů – zpívání vánočních písní a koled, zdobení tříd, příprava vánočního stolování ve školní jídelně a povídání o tradicích a vánočních zvycích.


Expedice Borneo

4. 12. 2019

Žáci čtvrté a páté třídy se vydali na EXPEDICI BORNEO.

Kateřina Motani nás tentokrát zavedla napříč Malajským poloostrovem, kde hlavním cílem byl ostrov Borneo. Ukázala nám Hadí jeskyně plné rozmanitých druhů plazů, rezavé orangutany, nosaté a břichaté opice kahau, které žijí jen na Borneu a také trpasličí slony. Zavedla nás také mezi mořské cikány, kteří žijí na tyrkysovém moři v dřevěných chatách na kůlech. Mimo jiné, tito lidé umí dříve plavat než chodit. Děti se dozvěděly hodně zajímavostí o životě na Borneu. Na závěr proběhla soutěž, vítězové byli odměněni a děti si mohly zakoupit cizokrajné drobnosti. Akce opravdu skvělá.


Návštěva planetária v Brně

4. 12. 2019

Ve středu 4. prosince se žáci 4. a 5. třídy vypravili do planetária v Brně na Kraví hoře. V digitáriu pořad zahájili prohlídkou hvězdné oblohy . Poté se již v rámci 2D programu Cesta sluneční soustavou rozletěli vesmírem a navštívili Měsíc, Mars a všechny velké planety. Dostali se až k trpasličí planetce Pluto. Před planetáriem si pak prohlédli vozidlo, které zkoumá povrch Marsu a je dálkově řízeno ze Země. Výlet do planetária se vydařil.


BOBŘÍK INFORMATIKY

3. 12. 2019

Žáci pátých tříd se zúčastnili celostátní soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY. Mezi nejúspěšnější řešitele patří Miriam Jurková, žákyně 5.Z. Za odměnu získala diplom a flashdrive. Blahopřejeme.


Knihovna

1. 12. 2019

Během listopadu navštívily postupně všechny třídy naší školy žďárskou knihovnu. Paní knihovnice měly pro žáky připravený pořad o pohádkách a jejich zpracování ve filmu. V ukázkách mohly děti poznat i některé hrady a zámky. Ve druhé části programu poznávaly ve skupinách mladší děti pohádky podle obrázků a starší je vyprávěly tak, aby ostatní poznali, o které pohádky se jedná. Na jaře se budeme těšit na další knihovnické lekce.


Výuka na svatého Martina

22. 11. 2019

11.11. děti čekaly, že Martin přijede na bílém koni, ale nestalo se. A tak si povídaly o tom, že se Martin narodil roku 316 n.l., že byl vojákem, který se dle legendy podělil s žebrákem o svůj vojenský plášť. Později se stal biskupem. Jeho svátek je spojován s prvním sněhem, svatomartinskou pečenou husou, mladým vínem a pečenými rohlíky s mákem.


Ukázka dravců

22. 11. 2019

v sokolovně se uskutečnila akce – ukázka dravců. Velice zajímavou formou povídání o orlech, káňatech, sovičkách a ostatních dravcích se děti dozvěděly mnoho zajímavostí. Ale ne jen děti. Jednou ze zajímavostí bylo seznámení s čimangem, kterého jsou v naší republice už jen 3 kusy. Orel bělovlasý pochází z Ameriky, ale je téměř vyhuben, k hnízům by se neměla přidělávat bidýlka, a tak by se dalo pokračobvat dál a dál. Ukázka se všem moc líbila a hlavně nás něco přiučila.


Krajské kolo Zimní čtyřboj

20. 11. 2019

V sobotu 16.11. se konalo krajské kolo soutěže Zimní čtyřboj v Havlíčkově Brodě. Z naší školy postoupily z okresního kola dvě děti – Mia Špačková a Jakub Anděl. Docela se jim dařilo. Jakub získal ve své kategorii 5. místo a Mia 13. místo. Blahopřejeme.


Archiv

Úřední hodiny ve škole.
Všechny vaše požadavky rádi vyřídíme každé pondělí a středu vždy od 7,00 hodin do 11,00 hodin.