Na Den dětí se celá naše škola vydala do jihlavské zoologické zahrady. Prohlídka zvířat, výukové programy pro jednotlivé třídy, průlezky , tobogán a samozřejmě nákup dárečků a občerstvení -to vše si děti náležitě užily. Z výletu jsme se vrátili všichni spokojeni a třeba příští školní rok vyrazíme zase…

Prvnáčci se vydali do městské knihovny ve Žďáře nad Sázavou. Tam je pohádkoví skřítci ,,Knihomolky´´ zkoušeli ze čtení, dávali jim různé hádanky a úkoly, učili je vracet vypůjčené knihy do regálů a ukázali jim celou knihovnu. Všechny děti předvedly, jak umí číst a skřítci Knihomolky je pasovali obrovskou záložkou na čtenáře. Každý dostal také přihlášku do knihovny, kam se může přihlásit a dokonce na celý rok zdarma. Dětem se v knihovně moc líbilo a rodiče je určitě do knihovny přihlásí, protože stále platí - Kniha – přítel člověka.

5. 4. 2022

Informace pro rodiče na Duben 2022 zámecká škola

Okrskové kolo ve šplhu

5. 4. 2022

Ve čtvrtek 31.3. se konalo okrskové kolo ve šplhu na tyči na  Základní škole  Komenského 2 ve Žďáře nad Sázavou. Na soutěž byli vybráni vítězové školního kola. Za každou třídu jeden chlapec a jedna dívka.   A jak to dopadlo? Prvňáčci Adam Kryštof a Mia Pohanková získali 4. místo. Ve třetí třídě Sára Špačková obsadila také 4. místo. Nejúspěšnější byl Matouš Forst, který získal 1. místo a postupuje do dalšího kola.  Gratulujeme.

Krajské kolo soutěž T- PROFI

5. 4. 2022

V třebíčském Alternátoru se 17.3. konala soutěž T- Profi. Soutěž pořádá hospodářská komora  pro týmy žáků a studentů.  Sestrojit   funkční model tepelné elektrárny ze stavebnice Merkur. Těžko představitelný úkol .   A naši žáci  - Vladimír Jan Dostál, Matouš Forst, Vojtěch Doležal a Barbora Koloušková – tento úkol zvládli a  získali krásné druhé místo. Úspěch nás všechny potěšil.

Tělocvik na ledě

14. 3. 2022

Také letos jsme v rámci tělesné výchovy chodili bruslit na zimní stadion.  Děti pod vedením trenérů -  hokejistů -  zvládly základy bruslení, ti starší se zdokonalili v technice a  bruslařských dovednostech . Na závěr měly děti bruslařské závody. A výsledky? 1. třída 1. - 3. místo Magdalena Kmentová, Adam Ondra, Marek Bílek. 2. třída 1. - 3. místo Veronika Doležalová, Karel Fiala,
Filip Jan Hendrych, 3. třída 1. - 3.  Marek Anděl, Sára Špačková,  Kryštof Haiduk, 4. třída 1. - 3. místo Filip Strnad, Šarlota Novotná, Matěj Blažek, 5. třída Matouš Forst, Julie Honusová, Robert Kadlec. Vítězové dostali medaile, diplomy a ostatní malou sladkost za snahu a odvahu.

PREVENCE

23. 2. 2022

Každý rok navštíví pracovníci Charity školu, kde pod jejich vedením probíhají preventivní programy. Letos si první třída vybrala téma Táhneme za jeden provaz. Děti tráví ve školním kolektivu hodně času a je důležité, aby si navzájem pomáhaly, aby se respektovaly a uměly spolu vycházet. Proto byly veškeré aktivity zaměřeny na spolupráci a vzájemnou domluvu. Z programu vyšlo dětem ponaučení, že je potřeba nejen spolupracovat, ale také naslouchat druhým.

SOUTĚŽ MLUVENÝ PROJEV školní kolo

23. 2. 2022

Hezké datum 22.2.2022 jsme si spojili se soutěží Mluvcený projev, ve kterém děti ukázaly, jak se umí vyjadřovat, vyprávět nebo recitovat . První třída přednášela básničky. A vítězové? 1. místo Šarlota Jurková, 2. místo Jakub Brabenec a 3. místo Jan Mokrý. Druhá třída měla za úkol převyprávět pohádku. Zvítězil 1. místo Jan Filip Hendrych, 2. místo Veronika Anežka Doležalová a 3. místo Štěpán Sejkora. Třetí třída vyprávěla podle obrázkové osnovy příběhy. 1. másto Adam Jelínek, 2. místo Martin Svoboda, 3. místo Sára Špačková. Čtvrťáci vyhledávali v encyklopedii a potom povídali , co zajímavého se dozvěděli. 1. místo Václav Dvořák, 2. místo Vojtěch Doležal a 3. místo Barbora Koloušková. Pátá třída vynýšlela příběh na daná slova. 1. místo Jan Štěpánek, 2. místo Martin Bukáček a 3. místo Sára Vaňkátová. Soutěž byla docela náročná, ale děti se snažily, aby předvedly co nejlepší výkony.