Jr. NBA - Finále konference je blízko

První turnaj letošní Jr. NBA mají za sebou kluci a holky z naší školy. V očekávání neznámého v něm předvedli výborné výkony a udělali významný krok směrem k finále východní konference. Výborných výkonů  našich kluků a holek si všimli i samotní organizátoři Jr. NBA a na stránkách projektu náš tým hrající jako Chicago Bulls pasovali do rolí favoritů na postup.  

https://jrnbaleague.cz/hekticky-tyden-prinesl-prvni-postupijici/    

Basketbalový tým naší školy, který je složený ze žáků 5., 4. ale i 3. tříd dokázal zvítězit ve všech čtyřech utkáních, které se hráli v Brně. K úspěchu v jednotlivých utkáních v průběhu pátečního dopoledne pomohlo i to, že se do hry zapojili všichni kluci a holky a měli jsme tak víc sil než soupeř, který vždy spoléhal jen na několik jednotlivců.


Chicago Bulls (ZŠ Švermova)  vs. Cleveland Cavaliers (ZŠ Pražká, Pelhřimov)  

34  :  8    (16:4)

Perfektní výkon v obraně a naprosto jednoznačné vítězství. Do hry se rovnoměrně zapojili všichni kluci a holky a hrou jsme se skvěle bavili.

    Chicago Bulls (ZŠ Švermova)  vs. Detroit Pistons (ZŠ Slov. nám., Brno) 

34    :  16    (12:10)

První půle utkání byla vyrovnaná i proto, že jsme nastoupili po svačině a ne zcela soustředění. V druhé půlce jsme se ale výrazně zlepšili a soupeře, kterému už trochu docházeli síly jsme přehráli. 

Chicago Bulls (ZŠ Švermova)  vs. Milwaukee Bucks (ZŠ Heyrovského, Olomouc)

36   :   21   (18:8)

V utkání dvou do té doby neporažených týmů se jednalo o malé finále prvního turnaje. Utkání jsme zvládli výborně hned od prvních minut. V druhém poločase jsme opět měli více sil i díky většímu počtu zapojených kluků a holek v průběhu dne a dobrou hrou jsme vybojovali i čtvrté vítězství.   

Všichni kluci i holky si za turnaj zaslouží pochvalu. Předvedli výborné výkony, všichni přispěli svou hrou k jednotlivým vítězstvím. I přes 4 vítězství ještě není nic hotovo. V pátek 8.11. nás čeká druhý druhý turnaj a tam se teprve rozhodne zda postoupíme do finále východní konference. To by nás čekalo ve středu 13.11. v Pardubicích. Postup do Pardubic a možnost hrát o celorepublikové finále v Praze je určitě obrovskou motivací pro všechny kluky a holky. 

text připravil: Roman Bednář 

trenér BK Vlci Žďár nad Sázavou - www.basketzdarns.cz

6. 11. 2019


Zpět