PRŮBĚŽNÉ INFORMACE PRO VÁS, neděle 15.března 2020.

Chtěl bych Vás, milí žáci i rodiče, ubezpečit, že stále monitorujeme poslední vývoj a připravujeme vše potřebné (všimli jste si toho jistě na našich školních stránkách i vstupních dveří školy).
I během jarních prázdnin bylo širší vedení školy, administrativa, provoz i jídelna v zaměstnání, připravovali jsme potřebné formuláře, stanovovali rozpisy zaměstnancům a návrhy příprav pro žáky.
Všichni ředitelé žďárských základních škol jsme se sešli a domluvili na společném postupu v hlavních věcech. Tzn. pracovní doba, práce z domova, úřední hodiny, stravování, provoz tělocvičen a mnoho dalších záležitostí.

O co bych Vás chtěl požádat?

O soudnost, rozumnost i uvážlivost. Aby naše rozhodnutí byla co nejvíce dobrá, musí se jednat o rozhodnutí kolektivní.

Až v pondělí po prázdninách se sejdeme  se všemi spolupracovníky, kteří budou těmi nejdůležitějšími v kontaktu s žáky, nastaví systém pokynů, předávání informací i úkolů. Věřte, že máme dostatečně zkušené pedagogy, kteří  zvolí tu nejoptimálnější variantu. Navíc budou vycházet z úrovně žáků, jejich možností, přístupu k IT technice, i z našich možností a kapacity "ajťáků". A to nemluvím o obtížnosti zajistit individuální přístup všem potřebným a dalších souvislostech, které vám unikají a ani nemůžete postihnout.

A o co bych Vás chtěl ještě požádat?

O zdravý selský rozum. Například nehonit více zajíců najednou. Co to znamená? Zvolit (tady je nezastupitelná role Vás rodičů - motivovat, kontrolovat a dohlížet) jeden způsob domácího vzdělávání, tzn. doporučený ze školy a dále jenom jednu z mnohých nabídek, které se nyní vyrojily.

Věřte tomu, je to vyzkoušené. Kdo myslíte, že bude lepší, ten, kdo se učí poctivě jazyk z jedné (třeba i částečně neúplné) učebnice nebo listuje v mnoha různých a rozmanitých?
Tak hodně zdaru nám všem.   PaedDr. Jaroslav Ptáček ředitel


15. 3. 2020


Zpět