Slovo ředitele

Milí žáci a rodiče,
máme za sebou první výjimečný týden. Děkujeme za spolupráci, zpětné vazby, je to i pro Vás rodiče hodně hodně náročné. Náš přístup je uvážlivý, pro některé žáky je úkolů mnoho, pro ostatní málo, plňte především ty úkoly, se kterými si víte rady. Nebojte se, že něco nedáte, pokusíme se většinu věcí spolu dohnat. Ale snažte se, prosím, co nejvíce.
Veškeré práce nyní probíhají z domu. Učitelé naší školy připravili a doručili úkoly svým žáčkům k samostudiu, v prvním týdnu jsme akcentovali především profilové předměty, náměty k výchovám teprve přijdou.  Škola byla zatím denně otevřená od 8-12 h, všichni vedoucí úseků jsme byli všechny dny v akci, vám děkujeme, že jste omezili vstupy do školy.
Všichni máme možnost komunikace e-maily nebo telefonem.
Děkujeme všem skvělým učitelům, kteří pomohou vychovatelkám a kromě práce na přípravách pro žáky se dobrovolně přihlásili  k zajištění hlídání dětí klíčových zaměstnanců státu, jsme  také určenou školou k zajištění péče dle krizového opatření vlády.
Připravujeme už zápisy do 1. tříd, budou probíhat bezkontaktně, čekáme ještě na podrobné pokyny. Jinak u nás ve škole není nikdo v povinné karanténě, nikdo není nakažený.
Informace přicházejí každou hodinu,  zasíláme je  učitelům, vychovatelkám i asistentkám, provozním zaměstnancům a některé i vám.

Například :

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).

Více zde: https://www.mzp.cz/cz/news_20201903-Doporuceni-pro-nakladani-pouzitymi-osobnimi-ochrannymi-pomuckami 
Ing. Jaroslav Doubek, vedoucí odboru životního prostředí
K této důležité informaci pouze doplňuji, že se jedná o manuál k používání jednorázových ochranných roušek.

U bavlněných roušek, které jsme si šili (díky vám z provozu, kuchařkám i učitelům), nebo obdrželi od někoho ještě trochu šikovnějšího, tak ty se také odkládají do igelitového pytle, či sáčku a poté se vyperou na minimálně 60°C a vyžehlí žehličkou nastavenou na vysokou teplotu, aby se mohly opětovně používat.
Přeji klidný víkend a všem nám přeji, ať to zvládneme.

Za vedení organizace J.Ptáček


20. 3. 2020


Zpět