Slovo ředitele a tabulka nouzového stavu

Milí žáci a rodiče,
navazuji na slova z minulého týdne a přikládám důležitou tabulku nouzového stavu od paní  tajemnice MĚÚ. Navíc po vystoupení ministra školství máme další důležité informace, se kterými můžeme pracovat.
Je zpřesněna předpokládaná doba uzavření škol. Naši učitelé i vy sami si můžete lépe rozvrhnout množství látky, o kterém předpokládáme, že je tou nejdůležitější.
Padly první informace o pravděpodobných termínech přijímacích zkoušek. Proto jsme pro vás uveřejnili podrobnosti o naší tradiční matematické třídě, přihláškách do ní a termínech a podmínkách přijetí.
Vím, že učitelé devátých ročníků intenzivně komunikují s žáky i rodiči, kteří jsou nyní hlavními motivátory a přesvědčovátory, kteří s bičíkem i bez něj vysvětlují, že vzdělání je dost důležité. Přijímačky na střední školy budou výjimečně jenom v jednom termínu.
A co výchovy? Myslím, že náměty si všichni rodiče hledají, někdy i zoufale, sami. Malování, zpívání, pomoc při vaření i v dílně, sport i zahrádka. Výchov je až až, nemyslíte? Máte to ve svých rukou. Samozřejmě zadání od učitelů na stránkách školy také najdete.
Nastávající Den učitelů. Získává najednou nové dimenze. Těšili jsme se na posezení se všemi zaměstnanci i důchodci, na podvečer plný příběhů, fotopoznávačky, prohlídky školy, povídání co je nového a tak. Ale člověk míní … Letošní Den učitelů bude jiný a jsme rádi, že můžeme tentokráte a poprvé popřát i Vám, našim externím kolegům. Vše nejlepší a přejeme Vám radost z drobných pedagogických radostí.
A protože právě máme po pravidelné dlouhé poradě vedení školy, tak bych Vám chtěl za nás všechny popřát vše dobré v nastávajících časech.
K tomu vám posílám i mail na našeho školního psychologa (druwyd@centrum.cz), se kterým jsme se dohodli, že na všechny vaše dotazy bude reagovat, případně by se s vámi mohl spojit i telefonicky.

A kdyby to nepomohlo, tak určitě pomůže zítřejší skvělá akce moudrých pánů SVĚRÁKA a UHLÍŘE, kdy si s nimi ve 12,30 hodin společně zazpíváme jejich písničku NENÍ NUTNO.

...hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo ... chceš-li, trap se ... nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí…

Jaroslav Ptáček


24. 3. 2020


Zpět