INFORMACE Z VEDENÍ ŠKOLY - 17.DUBNA 2020

Milí žáci, rodiče a kolegové,
apríl i aprílové počasí je za námi, nejraději bychom ale často pravili, že je to kolem nás snad apríl. Že?
Ale není a musíme se do toho zakousnout. Zkrátka to dáme. Pořád platí, co jsem o našem přístupu napsal v prvním vstupu na titulní stránku našeho školního webu. Osvědčuje se, ale děkujeme za podněty i zpětnou vazbu, zabýváme se jimi.
Stále spolu komunikujeme a posouváme se dále. Drtivá většina žáků spolupracuje (děkujeme, jste skvělí), využívá svých silnějších stránek, nápadů, kreativity i našich doporučení, která vycházejí ze zkušeností a našeho odhadu přiměřenosti a volby priorit. Ostatní si zvolili jinou cestu, tady je naše veškerá snaha marná.
Byli jsme kontrolováni Českou školní inspekcí, jak učíme, jaké volíme metody, jaké jsou zpětné vazby, jak jsme pořešili třičtvrtiletní pedagogickou radu, co  využíváme a jak se připravujeme na přechod na standardní výuku. Obstáli jsme, i pochvala zazněla. V pondělí půjdeme, stejně jako všechny školské příspěvkové organizace města, předkládat celoroční závěrku  za rok 2019 a na hodnocení organizace za toto období, tedy kolik projektů jsme  zpracovali, do jakých aktivit jsme zapojeni a především jaké máme pedagogické výsledky, jak škola vystupuje navenek. Myslím, že se nemáme za co stydět.  
Kromě nikdy nekončící práce s administrativou, údržbou a vypisováním nekonečných potvrzení, připravujeme prostory pro výuku ve třídách i venku. Můžete naši přípravu vidět na fotografiích (už se, milí žáci, také nemůžete dočkat pracovních činností?).
Dále už máme zapsáno hodně prvňáčků a ve zbývajících dnech jste u nás i ostatní vítáni a těšíme se na vás. Těší se na Vás i šikovné paní učitelky, které povedou první třídy: Bergerová Klára, Drahotská Zdenka, Popelová Zlatuše a Trojánková Martina a připravují se na první schůzku s dětmi i rodiči. Uvidíme, kdy nám to povolí. Možnosti letošního výjimečného zapsání jsou uvedeny v článku nade mnou. Snažíme se vám to usnadnit, jak opět vidíte na přiložených fotečkách.  Někteří z vás, především rodiče těch nejmenších z prvního stupně, si domlouváte schůzky s učiteli a ti vám předávají papírové úkoly a náměty na domácí výuku. Také připojuji fotečku. A já jsem si našel malou chvilku a odpočinul si a schoval se v  družině, poznáte mne podle účastnické placky z jednoho projektu. Pěkné jaro a vše dobré přeji za celé vedení školy.  

A připojuji praktickou tabulku výčtu nařízení, co můžeme a nemůžeme. Na všechny nové pokyny od ministerstev jsme připraveni.      Jaroslav Ptáček

Tabulka nouzového stavu – aktuální stav

Galerie fotografií – zápis


17. 4. 2020


Zpět