Aktuality

Archiv

Rok: 2018 | 2017 | 2016Republikové finále ve florbalu

10. 4. 2018

Naše mladší florbalistky se ve dnech 5. a 6. dubna 2018 zúčastnily republikového finále základních škol ve florbalu. Turnaj se konal v Uherském Brodě, kam jsme se díky podpoře vedení školy dopravily autobusem.
První den jsme hrály dva zápasy ve skupinách. Oba jsme vyhrály- se ZŠ Tlučná 5 : 0 a se ZŠ Dubí 4 : 2. Po vítězství ve skupině jsme hrály semifinále se ZŠ Opava, tentokrát jsme prohrály 1 : 4. V zápase o 3. místo jsme se opět setkaly se ZŠ Tlučná a zaslouženě jsme vyhrály 4:3 Nejvíce gólů nastřílela kapitánka týmu Niki Sekničková, Áďa Ptáčková se stala členkou „All stars“ teamu. Domů jsme si přivezly bronzové medaile a radost z velkého úspěchu. A také jsme se domluvily, že budeme v trénincích dál pokračovat.

Naši školu reprezentovaly:

Lenka Vejvodová „G“, Niki Sekničková „C“, Marťa Přibylová, Áďa Ptáčková,, Terka Pavlušová, Terka Večeřová, Anet Freyová, Lucka Sobotková, Kája Bílková, Johana Klementová, Káťa Dvořáková, Jana Grodlová a Verča Rousová


Ředitelské volno

10. 4. 2018

Na základě Zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, § 24 a Vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, § 2 vyhlašuji volný den pro žáky na pondělí 7. 5. 2018 z organizačních důvodů. Ve Žďáře nad Sázavou 28. 3. 2018 PaedDr. Jaroslav Ptáček ředitel školy
Zdůvodnění:
Je nezbytný pro činnost školy a realizaci vzdělávacích akcí pro pedagogy a vychovatele. Tento den je už dopředu omlouván rodiči, podniky dávají dovolené, absence žáků je hodně nadprůměrná. Zaměstnanci školy budou v uvedený den v práci, bude probíhat celodenní vzdělávání dle projektu.
Usnesení: 87. Rada města dne 9. 4. 2018 bere na vědomí předložený materiál (Mat.1486/2018/OŠKS) a vyhlášené volno pro žáky Základní školy Žďár nad Sázavou, Švermova 4 na den 7. 5. 2018.


Pozvánka

9. 4. 2018


Florbal – republikové finále

5. 4. 2018

Na této webové stránce se můžete dozvědět všechny informace o republikovém finále ve florbale, kterého se účastní i dívčí tým naší školy.

http://rfub.webnode.cz

Blahopřejeme k postupu a všichni budeme držet palce ve čtvrtek a v pátek  našim skvělým florbalistkám.

Velké poděkování patří ale také skvělým trenérům, kaučům, motivátorům a obětavým učitelům, tedy Mgr. Jitce Holemářové a Mgr. Milanu Prokopovi.


28.březen - Den učitelů.

29. 3. 2018
Dnešní den byl milý a příjemný. Ráno zaklepala na dveře malá delegace ze sedmácké třídy a předala kytičku a milé přáníčko k dnešnímu svátku. Moc to potěšilo, stejně jako občasná přáníčka od žáčků na chodbě nebo v jídelně. Dále nás mile překvapil žákovský parlament, který zorganizovali DEN NARUBY (viz. plakátek). Naštěstí mne v hodině nezkoušeli, neboť jsem upřeně pozoroval desku lavice a ne slečnu učitelku. Ale pomůcky jsem měl v pořádku a při cestě na oběd jsem nezlobil a nepředbíhal. A dnešní den bude završen krásným setkáním s bývalými zaměstnanci, kdy společně jedeme na krátkou prohlídku historického centra Jihlavy, ochutnat nějaké dobroty v Hotelu Mahler a poté do divadla zhlédnout Černou komedii. Tak to je náš Den učitelů. Děkujeme za několik přáníček a my všem na oplátku přejeme pěkné velikonoční svátky i následující jarní dny. Za vedení školy Jaroslav Ptáček.   

Den otevřených dveří

5. 3. 2018

Děkujeme Vám všem za účast na našem DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
Všechny, kteří tuto akci pro Vás připravili, to moc potěšilo.
Za vedení školy ředitel Jaroslav Ptáček


Únorové informace pro vás.

16. 2. 2018

Jen ve stručnosti bych vás chtěl poinformovat o některých akcích, které ve škole pořádáme (je jich samozřejmě mnohem mnohem více). Například po návratu statečných lyžařů, kdy všechny sedmé ročníky strávily dva týdny na lyžařském kurzu ve Svratce, se zde na stránkách objeví podrobnější rekapitulace školní akce i pár foteček. Určitě zaslouží Vaši pozornost i uznání. A nyní k fotografiím.
V čítárně byli třeťáčci na bubnování a relaxaci. Všem bychom tu bezprostřednost a nadšení přáli zažít. Všem bychom přáli i tu bezradnost, se kterou se potkáváme, když musíme realizovat "geniální" nápad a program mléko a ovoce do škol a rozdělovat příděly našim žáčkům. Raději bychom se věnovali smysluplnější a potřebnější práci pro žáky. Valentýn má také ve škole tradici, je pěkné si navzájem dávat dárečky, přáníčka a sdílet navzájem radost. Dnešní popeleční středou se nese i ve vůni čerstvě připravovaných vdolečků, ke kterým si musely dnes paní kuchařky o hodně a hodně přivstat, aby jich více než 2 000 připravily včas pro naše vděčné strávníky. Děkujeme za ně. S našimi kuchařkami se mimochodem můžete seznámit i ve čtvrtek, kdy si v rámci dne otevřených dveří můžete objednat oběd a vyzkoušet naši školní jídelnu. Využijte toho a neváhejte. Přikládám pozvánku, kterou by vaše děti měly přinést domů. Vyzkoušet si můžete i nový bufet, kterým chceme vyjít vstříc náročnějším požadavkům našich školáčků. Také neváhejte s návštěvou. A když už budete ve škole, tak jste zváni na tradiční soutěž 1. stupně SUPERSTAR v tělocvičně. Ale zváni jste především do pavilonu 2. stupně, kam zanedlouho nastoupí naši páťáci. Uvidíte moderní vybavení, vstřícné prostředí plné obrazů, nástěnek, barev a žákovských výtvorů. Vyzkoušíte si některé úlohy, ale především zjistíte a uvědomíte si, proč jsou naši žáci i na druhém stupni tak úspěšní v soutěžích na krajské i celorepublikové úrovni, olympiádách a poté i při přijímačkách na střední školy.
Všichni se těšíme na viděnou a děkujeme za podporu naší činnosti.
 A samozřejmě strašně moc fandíme naší žákyni Martině, ať jí to vyjde na olympiádě. Ale už i to, že nyní byla (z malé České republiky a nevelkého Žďáru) čtvrtá na světě, je úžasné!!! Drž se, Martino a Petře!
Ptáček Jaroslav, ředitel školy


DVEŘE ŠKOLY OTEVŘENÉ

8. 2. 2018

Často slyšíme od rodičů i dalších zájemců o naši školu: „Chtěli bychom navštívit školu, podívat se do hodin.“
A proto jsme se rozhodli, že všem zájemcům vyjdeme vstříc a dne 22. února 2018 otevřeme ZŠ Švermova ve Žďáře nad Sázavou .

Naše nabídka :

  • nahlédnutí do vyučovacích hodin na 1. i 2. stupni,
  • možnost prohlédnout si odborné učebny i tělocvičny,
  • prověřit své znalosti se svými dětmi,
  • zahrát si deskové logické hry,
  • zhlédnout chemické pokusy,
  • zúčastnit se soutěže Superstar na 1. stupni,
  • navštívit školní družinu,
  • prohlédnout si nově otevřený školní bufet,
  • ochutnat zdravou svačinku.
  • Rodiče mohou poobědvat s dětmi ve školní jídelně a přijde i nějaké další překvapení.

Těšíme se na setkání s vámi.   Učitelé a žáci školy


Matematická třída

28. 1. 2018

Ve školním roce 2018/2019 bude opět otevřena v 6. ročníku MATEMATICKÁ TŘÍDA.
Do této třídy se mohou přihlásit žáci 5. ročníku základních škol. Při přijímací zkoušce prokážou znalosti z matematiky a českého jazyka.
Přijímací zkoušky se uskuteční 25. dubna 2018 v budově ZŠ Švermova 4 ve 14:00h.
Ke zkoušce budou žáci potřebovat:
psací potřeby, rýsovací potřeby (tužku, kružítko, pravítko, trojúhelník s ryskou).
Přihlášky do této třídy najdete na našich stránkách v dokumentech školy.
Vyplněné přihlášky doručte do školy do 20. dubna 2018.

Přihláška ke stažení


MALÉ HLÁŠENÍ ŠKOLNÍHO ROZHLASU

9. 1. 2018

Hlásíme, že do nového roku 2018 jsme vstoupili v plném počtu, všichni jsou natěšeni a nikdo není nemocen. Tak si držme palce a hurá do učení, neb se blíží pololetí. A především Vás zveme na konzultace o prospěchu a chování. Na závěr přikládám přání - foto z našich vchodových dveří.  J.Ptáček


Konzultace s třídními učiteli

7. 1. 2018

Vážení rodiče,
zveme Vás na konzultace s třídními učiteli a vyučujícími Vašich dětí.
Konzultace se uskuteční dne 18. ledna 2018 od 15:00 do 17:00 hodin ve třídách  ZŠ Švermova.Zpět