Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016


Svatováclavský víceboj

22. 9. 2019

Dne 27.9.2019 – Svatováclavský víceboj


Okénko ředitele školy

22. 9. 2019

Milí žáci a kolegové,
krásné a teplé léto skončilo, je 2. září 2019, a proto bych vás chtěl v novém školním roce za sebe i za vedení přivítat opět ve škole a popřát hodně úspěchů.
Tak tato slova se ozvala z reproduktoru v naší škole 2. září. Všichni byli ještě v mysli někde na prázdninách, ale čas běží a dnes pro vás máme nové hlášení, které oznamuje, že nastal poslední týden září a s ním přichází rekapitulace všeho, co jsme ve škole za tu dobu stihli.
Prvňáčci i šesťáci se začali seznamovat nejen se svými spolužáky, ale i se svými učiteli.
6.ročník vyrazil hned od 3.9. na Harmonizační dny na Kuklík a všichni si pochvalují, jak to krásně zvládli : vylezli na skálu, zahráli si různé hry, zjistili, jakou mají kondici, i když mnohé po tom výkonu bolely nohy.
Stejně tak těžké to měli jejich mladší i starší spolužáci, kteří zůstali ve škole a pokoušeli se si vzpomenout na vše, co se naučili v loňském roce. Je to ale dřina.
Kromě klasické výuky stihli naši žáci už navštívit dopravní hřiště, začít s návštěvami knihovny, provést naše druháky ze Zámku školou Švermova a naopak naše druháky ze Švermovy provést po zámecké škole, obojí bylo skvělé! V dalším týdnu se zúčastnit soutěže Jeřabinka, kterou naše škola pořádá, podívat se do Preventivního vlaku – bezpečí na železnici, prohlédnout si novou techniku v Novém Městě na Moravě na akci Zetor show, popovídat si s panem Josefem Chromým, který byl pro naše deváťáky určitě velkou inspirací. Tím vším byla proložena výuka v naší škole první tři týdny v září.
A ten čtvrtý týden? Ten bude ve znamení oslav 45. výročí založení naší školy, což si budeme určitě připomínat ve výuce, ale především Svatováclavským vícebojem, který proběhne 27.9. na naše nově zrekonstruovaném školním hřišti. Tady budou probíhat hlavně sportovní klání, kterých se během pátečního odpoledne zúčastní žáci naší školy, sousední školky i 15 polských žáků, kteří přijedou na výměnný pobyt do rodin našich žáků. A proto chceme pozvat i vás milí rodiče, prarodiči i ostatní přátelé naší školy, abyste se za námi přišli 27.9. od třinácti hodin podívat, protože kromě hřiště vám také otevřeme naši školu. Jaroslav Ptáček


Hlášení ve školním rozhlase.

2. 9. 2019

Milí žáci a kolegové,
krásné a teplé léto skončilo, je 2. září 2019, a proto bych vás chtěl v novém školním roce za sebe i za vedení přivítat opět ve škole a popřát hodně úspěchů.
Děkujeme za milá přáníčka, která nám od vás během prázdnin přišla, potěšilo nás, že jste si občas přišli před školu pohrát nebo jen tak posedět, že jste přišli pomoci i na školní pozemek. Toto i radostné výkřiky shledání dnes ráno na chodbě nás utvrzují v přesvědčení, že do naší školy chodíte rádi a to je moc důležité.
Máme za sebou náročné období příprav na školní rok. Vzduchotechnika v jídelně, vymalování, zajímavé schody s anglickými slovesy, úpravy v šatnách u tělocvičen, mnohé další věci se nám podařilo zmodernizovat a vylepšit. Ale spoléháme každoročně na to, že mnohé věci si, milí žáci a kolegové, vylepšíte a školní prostory zkrásníte, aby se nám tady dobře učilo a žilo. Úžasné je, že byla dokončena zásadní modernizace školního hřiště, určitě se vám bude líbit a sportování bude pro vás ještě přitažlivější, místa je tu dost i na volnočasové aktivity. Vezměte s sebou rodiče zítra v 15,00 hodin, aby se přišli podívat, nebo ať přijdou v pátek 27. září, kdy bude sportovní odpoledne – svatováclavský víceboj a otevřená škola.
Opět vám připomínám, abyste využívali přechody přes silnici, byli opatrní a upozornili svoje rodiče, že máte nožičky v pořádku a nemusí vás vozit až před vchod školy, protože se zde tvoří nepřehledné zácpy.
Všichni učitelé a vychovatelé na obou našich školách, zaměstnanci školy i jídelny se na vás těší a jsou připraveni na nový rok.
Dnes dostáváte na lavice tradiční kalendáře, kde jsou fotografie ze školy, z exkurzí, soutěží, seznamy zaměstnanců, kontakty na ně, údaje o škole, prázdninách, pedagogických radách, najdete v něm, kdy jsou schůzky s rodiči, konzultace, kurzy atd.

Milí žáci, přeji vám všem výborné vykročení do nového školního roku, jeho dobrý průběh i úspěšné zakončení.
2. září 2019, 7,55 hodin PaedDr. Jaroslav Ptáček, ředitel školy


První školní týden v novém školním roce 2019/2020

29. 8. 2019

2. 9. 2019

bude zkrácená výuka:

2. stupeň: 7:55 – 9:00h, poté oběd

1. stupeň: 1. třídy 7:55 – 8:40h, bez oběda i školní družiny

2. – 5. třídy 7:55 – 9:20h, poté oběd a přihlášené děti mohou do školní družiny

Upozornění: oběd na den 2. 9. lze odhlásit do 30. 8. 2019

3. – 4. 9. 2019

- 1. třídy 7:55 – 9:35h výuka, 9:40h oběd, přihlášené děti mohou do školní družiny

- od 2. ročníku výuka podle rozvrhu, na 2. stupni odpolední výuka odpadá

5.- 6. 9. 2019

- 1. třídy 7:55 – 10:35h výuka, 10:40h oběd, přihlášené děti mohou do školní družiny

Od 9. 9. 2019

- 1. třídy 7:55 – 11:30h výuka, 11:35h přihlášené děti mohou do školní družiny


Školní sbor 2019/20

29. 8. 2019

Informace o školním sboru


Vážení a milí rodiče, přátelé naší školy,

2. 7. 2019

vyřazení devadesáti devíti deváťáků na radnici úspěšně proběhlo. Bylo se slzičkami, a to nejen díky zdrcujícímu teplu, ale i díky dojetí z krásného slavnostního okamžiku. Tudíž jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Za vedení školy moc děkujeme za spolupráci, moc si vás aktivních rodičů vážíme a doufáme, že budeme stále spolupracovat a navzájem se podporovat a inspirovat. A našim žákům také přejeme vše dobré s poděkováním za dobrý školní rok plný zajímavých zážitků.  Stažení fotografií ZDE

Pěkné léto s odpočinkem na dovolených a prázdninách a těšíme se na milé setkání v září.

PaedDr.Jaroslav Ptáček


Výtvarná soutěž Jsme nad Sázavou

22. 6. 2019

Naši žáci slavili velký úspěch ve výtvarné soutěži Jsme nad Sázavou, která byla vyhlášena iniciativou Žijeme Žďárem. Zapojit se mohli žáci všech žďárských škol a školek.  Úkolem bylo výtvarně ztvárnit svůj názor na konkrétní místo tzv. Zelené páteře města (řeky Sázavy), navrhnout, jak prostor oživit nebo jakou mu přinést náplň.
Kategorie A – 1. stupeň:
4. místo: Nela Weidemannová
5. místo: Barbora Roušová
Kategorie B – 2. stupeň:
1. místo: Tereza Pavlišová
2. místo: Timotej Mierva
3. místo: Jan Turinský
Všem vítězům velmi gratulujeme a děkujeme za jejich skvělé nápady.   Lenka Lidmilová


Upozornění

16. 6. 2019

V pondělí dne 24. 6. 2019 bude z organizačních důvodů zkrácen provoz ŠKOLNÍ DRUŽINY do 15:00 hodin.
Děkujeme za pochopení
Mgr. Jarmila Hrdinová
zástupce ředitele školy


Schůzky budoucích prvňáků a šesťáků

24. 5. 2019

   


SBĚR PAPÍRU

21. 5. 2019

Ve dnech 22. – 23. 5. 2019 proběhne tradiční sběr papíru.
KDY:
středa 14:00 - 16:00 hodin
čtvrtek 7:00 – 8:00 hodin

Větší množství (60kg a více) prosím odvezte přímo na sběrný dvůr, kde je potřeba nahlásit, že je to za 4. ZŠ.
Prosíme o dodržení časů, aby bylo možné papír hned uložit do kontejneru.
Děkujeme a těšíme se na Vaši spolupráci!  Ekotým - organizátoři


Pěkný den. Čas nám letí neuvěřitelnou rychlostí, že?

19. 5. 2019

Vím, že na webu kromě prospěchu a jídelního lístku sledujete i průběžné zprávy z naší školy. Naše aktivity jsou velké, a tak jezdí naši žáci na rozmanitá místa, mají úžasné výsledky ve florbalu, v běhu, vybíjené, házené i basketbalu. Dále jezdí na exkurze, na šachová mistrovství , pro sportovní medaile i ocenění v olympiádách, které jim poté pomáhají  v přijetí na vybrané čtyřleté střední školy. Čímž blahopřejeme našim úspěšným deváťákům, kteří se v drtivé většině dostali na svoje vytoužené školy. Děkujeme všem nastupujícím prvňáčkům, že si  vybrali naše školičky a budou mít brzy první schůzku se svými třídními učitelkami a poté od 1.září nastoupí do našich dvou škol už naostro. Sejdeme se také s rodiči šestých ročníků, protože se vytvářejí nové kolektivy 6.A, 6.B (tímto jim blahopřeji, že po úspěšném složení zkoušek byli zařazeni do této matematické třídy), 6.C a 6.D třídy, kdy je nezbytné vám předat  důležité informace o systému výuky, učitelích a například o tradičních harmonizačních dnech, které budou v prvním a druhém týdnu v září.

A ještě jedna dobrá zpráva. Jsme účastni v několika projektech, několikaměsíční přípravy na ně nebyly  marné,  znamenají opět lepší servis jak pro žáky, tak pro učitele. Projekt šablony podporuje práci psychologa, a také speciálního pedagoga na škole. Ten pomáhá učitelům s problémy u jednotlivých žáků a navíc můžeme poskytnout pro naše žáky neplacenou službu s biofeedbackem. Dále se projekty týkají podpory čtenářské i matematické gramotnosti, inkluze a vzdělávacích akcí pro pedagogy.

Tak to byly jenom některé střípky ze všedních dnů naší školy, o dalších se dočtete v dalších zprávičkách na našich stránkách a v červnu se těším opět na tomto místě s dalšími střípky. Zajímavé aktivity vymýšlejí i rodiče ze SRPŠ, nepřehlédněte je!

 Pěkné dny přeje PaedDr. Jaroslav Ptáček, ředitel školy.


Abeceda peněz / projekt 4. ročníků

8. 5. 2019

Zapojením do programu s akreditací MŠMT  a s podporou České spořitelny rozjeli žáci 4. ročníků vlastní podnikání. Získali jedinečnou příležitost přemýšlet o správě peněz, o spolupráci a zodpovědnosti. Učili se rozumět světu financí - kde a jak vznikají peníze, jak se vydělávají, jaká je hodnota peněz a proč nestačí jen pro ně zajít k bankomatu. A jak to fungovalo?
Vše začalo 25. 10. 2018 přihlášení tříd do projektu. Následovalo nahlédnutí do tajů banky, kde se žáci seznámili s jejím prostředím. Po té si vymysleli vlastní podnikatelský plán, který postupně realizovali. Vše vyvrcholilo prodejem výrobků na Jarmarku 6. a 7. května. Díky vydělaným penězům jsou bohatší nejen o prostředky např. na školní výlet, ale hlavně o zážitky a získané vědomosti. Část výdělku se některé třídy rozhodly věnovat organizacím, které pomáhají nemocným nebo zdravotně postiženým dětem. Děkujeme České spořitelně.

 


Den Země

4. 5. 2019

Den Země jsme oslavili trochu s předstihem - už ve středu 17. 4. A jaký letos byl? Myslíme si, že se povedl. Snad jsme trochu pomohli s úklidem našeho města v rámci zapojení do akce Čistá Vysočina. Sedmáci se seznámili s tím, jak složité a nákladné je čištění vody. Osmáci už dnes vědí, jak to vypadá na vodní přehradě Vír a jak se vyrábí energie ve vodní elektrárně. Druháci byli na návštěvě na sběrném dvoře ve Žďáře nad Sázavou. Prvňáci a šesťáci budou třídit odpad přesně tak, jak se naučili na besedě Tonda Obal na cestách. A co naši deváťáci, kteří už prošli všemi zmíněnými oblastmi během svého studiu na naší škole? Pomohli při organizaci přírodovědné soutěže pro žáky 3. a 4. ročníku přímo na jednotlivých stanovištích nebo na sportovním doprovodném programu, kde si vyzkoušeli, jak náročná je práce s dětmi. Všem děkujeme za elán, kterým přispěli k úspěšnému zvládnutí celé akce!
Koordinátorky EVVO


Seznam žáků přijatých do třídy s rozšířenou výukou matematiky

29. 4. 2019

Ředitelské volno

27. 4. 2019

Na základě Zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, § 24 a Vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, § 2 vyhlašuji volné dny pro žáky na čtvrtek a pátek 9. a 10.5. 2019 z organizačních důvodů.   PaedDr. Jaroslav Ptáček, ředitel školy


Zápis 2019 - nově přijatí žáci

17. 4. 2019

Zápis 2019 – nově přijatí žáci


Den učitelů

30. 3. 2019

Vážení rodiče, je 28.březen a končí náš významný den, Den učitelů.
Je připomínkou toho, že učitelství, toto poslání i práce, která nás baví a věnujeme se jí naplno, je hodně důležitá a ustanovením Dne učitelů především tímto způsobem oceňovaná.
Musím ale uvést jeden překvapivý postřeh. Letos se mně totiž stalo poprvé, že nepřišlo ani jedno přáníčko od žáků ani rodičů. Tak jsem byl chvíli smutný, ale jenom chvíli, protože jsme si užili společné setkání všech zaměstnanců naší organizace, na které zveme i aktivní důchodce, naše bývalé kolegy. Je to úžasná zpětná vazba, kdy si uvědomíme, že mnohé věci nejsou tak samozřejmé, jak vypadají. Pochvaly našich bývalých kolegů vždy potěší, i to, jako ocení vylepšování školy a doplňování našeho sboru šikovnou a zapálenou omladinou. Jenom je škoda, že už se nikdy nedostaví na naše pravidelná vánoční, ani na tato setkání ke Dni učitelů, můj výborný předchůdce, pan ředitel Jiří Bohuněk.
Stejně vydařená byla i oslava Dne učitelů, kterou organizoval pro svoje příspěvkové organizace náš zřizovatel - Město Žďár nad Sázavou. Jednalo se o divadelní představení skvělých žďárských ochotníků, slavnostní zdravici, projevy a přání, poté následovalo diskutování i povídání si u připravených dobrot. Toto setkání se stalo již dobrou tradicí. Děkujeme za to.

Dovolte  ještě několik poznámek. Ve škole jsme dnes měli Den naruby, což je aktivita žákovského parlamentu, kdy žáci, kteří chtějí, vedou hodinu a sami nás učitele i svoje spolužáky zkouší. Musím podotknout, že jsou často mnohem přísnější, než mnozí učitelé. Opravdu. Těším se každoročně na jejich nápady, stejně jako na jejich barevný den a další aktivity. Jsou bezvadní.

Navíc nyní vrcholí různé soutěže a olympiády, mluvím především o druhém stupni. Můžete se o těchto excelentních výsledcích našich žáků dočíst v ostatních článcích i fotodokumentacích na školních stránkách. Příspěvky připravují učitelé, vaše děti se ale určitě doma pochlubí a barvitě vylíčí svoje úspěchy i  náročnou přípravu, kterou musí absolvovat před soutěžemi. Jenom připomínám, že naši žáci pravidelně vítězí nad svými vrstevníky z gymnázií i z ostatních základních škol okresu, ale i kraje.
A je to zásluhou jak jejich zodpovědného přístupu a vědomostí, tak
především systematické  a promyšlené podpoře našich učitelů.

Například děvčata, florbalistky, byly na čtvrtém místě v republikové soutěži, úžasné, že? Kluci, házenkáři, třetí v krajské soutěži.
Abych vstřebal atmosféru těchto soutěží, doprovodil jsem dva žáky na krajskou chemickou olympiádu do Jihlavy - získali první a čtvrté místo a jednoho žáka na dějepisnou olympiádu do Pelhřimova - získal skvělé sedmé místo. A navíc slušně reprezentovali školu. V ostatních předmětech na krajská kola čekáme, ale na prvních místech okresních kol jsou naši i v jazycích, matematice i fyzice.

Zmiňuji to i proto, že si myslíme, že nabízíme většině našich žáků na druhém stupni minimálně stejnou a v lecčems i lepší péči, než víceletá gymnázia. Kromě vědomostí a sociálních dovedností naši žáci vstřebávají i schopnosti najít si své místo v kolektivu. A to je hodně důležité.

Připravujeme zápisy do prvních ročníků, chtěli bychom zdůraznit, že nás těší vaše důvěra, se kterou se na nás obracíte. Také již jsou připraveny přijímačky do matematické třídy, kam se mnozí z vás hlásíte.

Pěkné jaro přejeme, taktéž veselého apríla a těšíme se na viděnou na třídních schůzkách.

PaedDr. Jaroslav Ptáček ředitel


6. setkání žákovksých parlamentů Kraje Vysočina

30. 3. 2019

Přijeďte „nastartovat“ svůj školní parlament pro další školní rok. Nejlepší je, když „Vaši parlamenťáci“ uvidí, co se daří jinde. Přijeďte si pro inspiraci, přijeďte se pochlubit, inspirovat ostatní. Přijeďte se společně ohlédnout za končícím školním rokem.

Pozvánka


Třídní schůzky

29. 3. 2019

Vážení rodiče,
zveme Vás na třídní schůzky v budově Švermova 4 ve čtvrtek 4. 4. 2019
- 1. stupeň - většina tříd v 15:30 hodin
- 2. stupeň - v 16:00 hodin


Úspěchy - chemická olympiáda

22. 3. 2019

Jeden z úspěchů našich deváťáků., kteří byli opět velmi kvalitně připraveni. Podrobnější informace přineseme brzy!  Blahopřejeme.
Příloha 1
Příloha 2


Krajské kolo Soutěže v anglickém jazyce

16. 3. 2019

Dne 11. března 2019 proběhlo v Jihlavě krajské kolo Soutěže v anglickém jazyce. Za každý z pěti okresů se mohl zúčastnit pouze jeden soutěžící. Náš okres Žďár nad Sázavou reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Její výborný projev, bohatou slovní zásobu a všestranné schopnosti a vědomosti porota ocenila krásným druhým místem. Žákyně postupuje do ústředního celostátního kola Soutěže v anglickém jazyce. Zaslouží si veliké poděkování za snahu, odvahu, vědomosti a milý projev.  Děkujeme.


Krajské kolo Olympiády v německém jazyce

16. 3. 2019

V Jihlavě se 25. 2. 2019 konalo krajské kolo Olympiády v německém jazyce, kterého se z naší školy zúčastnila Petra Musílková. Ve velké konkurenci nejlepších němčinářů z celého kraje obsadila 5. místo. Blahopřejeme!


Přihláška do matematické třídy

13. 3. 2019

Ve školním roce 2019/2020 bude otevřena v 6. ročníku MATEMATICKÁ TŘÍDA.
Do této třídy se mohou přihlásit žáci 5. ročníku základních škol. Při přijímací zkoušce prokážou znalosti z matematiky a českého jazyka.
Přijímací zkoušky se uskuteční 24. dubna 2019 v budově ZŠ Švermova 4 ve 14:00 h.
Ke zkoušce budou žáci potřebovat:
psací potřeby, rýsovací potřeby (tužku, kružítko, pravítko, trojúhelník s ryskou).
Přihlášky do této třídy najdete na našich webových stránkách v rubrice RODIČE – MATEMATICKÁ TŘÍDA.
Vyplněné přihlášky doručte do školy do 23. dubna 2019.


Pozvánka k zápisu do 1. třídy

9. 3. 2019

P O Z  V  Á N K A k  zápisu žáků do 1. třídy
Haló, haló, volá duben, u zápisu s Vámi budem.
Poradíme, pomůžeme, zápisem Vás provedeme.
Kamarádi z 5. třídy

Milí budoucí školáci, přijďte se svými rodiči k zápisu do 1. třídy do Základní školy ve Žďáře nad Sázavou, Švermova 4
v  pátek 12. 4. 2019 od 14 – 17 hodin nebo
v  sobotu 13. 4. 2019 od 9 – 11 hodin.

Čekají tu na Vás pohádkové postavičky s připravenými zajímavými úkoly, které hravě zvládnete.


Děvčata ZŠ Švermova slaví florbalový úspěch

1. 3. 2019

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhla v Brně kvalifikace o postup do republikového finále ve florbalu starších žákyň. Naši školu reprezentoval tým ve složení : Lenča Vejvodová, Kája Slámová, Niki Sekničková, Marťa Přibylová, Áďa Ptáčková, Kája Bílková, Terka Pavlišová, Lucka Sobotková, Káťa Dvořáková, Naty Kubíková a Terka Večeřová.
Po úvodní prohře s mikulovskými soupeřkami musely naše holky vyhrát se ZŠ Jablonné o 4 branky. V hektickém závěru to naše děvčata po bojovném a fyzicky náročném výkonu dokázala a vybojovala si po roce opět účast mezi 6 nejlepšími žákovskými družstvy z celé republiky. Celému družstvu patří obrovské poděkování za předvedený výkon a skvělou reprezentaci naší školy.
Držte nám palce za 3 týdny, kdy budeme obhajovat loňské bronzové medaile na přeboru České republiky v Otrokovicích.


Matematická olympiáda

22. 2. 2019

Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo Matematické olympiády žáků 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová, Adam Stejskal, Petr Sklář a Martin Petr .

V silné konkurenci základních škol a víceletých gymnázií se na krásném  děleném 2.-3. místě umístila Tereza Doležalová , Adam Stejskal byl čtvrtý. 

Všem reprezentantům děkujeme a Tereze a Adamovi blahopřejeme ke skvělému výsledku.


Alternátor Třebíč

21. 2. 2019

Včera jeli všichni sedmáci, dnes jsou na řadě šesťáci a zítra , v pátek, jedou páťáci. Podrobnější informace rádi dodáme a přineseme, dnes pro Vás alespoň básnička jedné šikovné sedmačky.


Vítězství v okresním kole Olympiády v německém jazyce

17. 2. 2019

Dne 14.2.2019 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce,  kterého se zúčastnily tři žákyně naší školy.
T.  Doležalová  z 9.ročníku se umístila  na pátém  místě, E. Formánková z 8.ročníku obsadila krásné třetí místo a v soutěži zvítězila P.  Musílková z 9.ročníku, která postupuje do krajského kola.
Všem třem děvčatům blahopřejeme  a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  P. Musílkové přejeme mnoho štěstí v krajském kole.


Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

12. 2. 2019

Dne 5. února 2019 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy.
V kategorii mladších žáků se A. Krobová z 5. třídy umístila na pěkném 3. místě. Soutěžila s žáky 6. a 7. tříd.
V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Z 26 žáků z celého okresu byla nejlepší.
Soutěž vyhrála a postupuje do krajského kola.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.


POZOR ZMĚNA V PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ !

12. 1. 2019

Přijímací termíny – jednotná zkouška


Lyžařské párkové závody

7. 1. 2019

Zveme žáky 1. stupně na tradiční lyžařské párkové závody, které se uskuteční ve středu 9. ledna 2019. V tomto roce se závody nebudou konat na školním hřišti, které je v rekonstrukci , ale v prostranství „Rákosníčkova hřiště“ mezi parkovištěm za Komerční bankou a Relaxačním centrem.

Předpokládaný start 1. kategorie (1. – 3. ročník) je plánován ve 14 hodin, 2. kategorie (4., 5. ročník) ihned po odjetí 1. kategorie (přibližně ve 14,45 hodin).

Pro každého účastníka je připraveno občerstvení, pro ty nejlepší diplomy, medaile a drobné ceny.

Fanoušci mají tímto vstup bez jakéhokoliv omezení. Děti si mohou lyže přinést do školy již ráno a se zavazováním lyžáků a nasazením lyží pomohou prvňáčkům a druhákům kamarádi ze školního parlamentu. Vstup do školy bude v době závodů možný brankou vlevo od Relaxačního centra a následně přes šatny u tělocvičen.

Držme si všichni společně palce, ať nám přeje počasí a závody bude možné uskutečnit. V případě nepříznivého počasí a zrušení závodů bude toto sděleno školním rozhlasem.


Zápisové lístky

6. 1. 2019

Vážení rodiče,
zápisové lístky žáků 9.tříd si prosím osobně vyzvedněte v některém z následujících termínů, popř. po osobní domluvě, u výchovné poradkyně 2.stupně PhDr. J.Bajerové ( kabinet NJ, pavilon C,2.poschodí, tel. : 730 519 284):

16.1.2019 - 13:45 – 15:00
22.1.2019 - 13:45 – 15:00
30.1.2019 - 13:45 - 15:00
1.2.2019 - 8:00 – 11:00
6.2.2019 - 14:15 – 15:00
13.2.2019 - 14:00 – 15:00


Konzultace s rodiči 1.stupeň

6. 1. 2019

Dne 17. 1. 2019 od 15:00 do 17:00 hodin se uskuteční na 1. stupni ZŠ Švermova 4 konzultace s rodiči. Upozorňujeme rodiče, že konzultace proběhnou POUZE NA 1. STUPNI.Zpět

Úřední hodiny ve škole.
Všechny vaše požadavky rádi vyřídíme každé pondělí a středu vždy od 7,00 hodin do 11,00 hodin.