Jeden z úspěchů našich deváťáků., kteří byli opět velmi kvalitně připraveni. Podrobnější informace přineseme brzy!  Blahopřejeme.

16. 3. 2019

V pátek 1. 3. 2019 bylo ve školní družině veselo. Chlapci i děvčata si dali záležet a připravili si různé masky, do kterých se převlékli. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a utvořily masopustní průvod školou, který se na chvíli proměnil v dlouhý „vláček“. Páteční odpoledne se opravdu vydařilo.

Ohlédnutí za Superstar 2019

9. 3. 2019

Tato hudební soutěž proběhla s podobným programem jako každoročně, navíc jsme se zaposlouchali do nástrojových doprovodů. Žáci soutěžili ve třech věkových kategoriích.
Děti se ve třídách i doma připravovaly na sólový zpěv. Za každou třídu byli vybráni 2 nejlepší zpěváci. Některé třídy se vrhly i na oblíbenou soutěž skupin, při které někteří soutěžící instrumentálně i pohybově doprovodili svoje vystoupení. A ti, kteří nemohli být na pódiu, se účastnili diváckého hlasování a ohodnotili výkon svých spolužáků.
K pěkné atmosféře soutěže přispěl školní pěvecký sbor se svými písněmi a také vystoupení dvou hudebně nadaných žáků 2. stupně A. Březiny a D. Musiola.
Děkujeme všem zúčastněným za přípravu a vzorné chování během soutěže, gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník SUPERSTAR.
Za organizátory K. Bergerová

Děvčata ZŠ Švermova slaví florbalový úspěch

1. 3. 2019

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhla v Brně kvalifikace o postup do republikového finále ve florbalu starších žákyň. Naši školu reprezentoval tým ve složení : Lenča Vejvodová, Kája Slámová, Niki Sekničková, Marťa Přibylová, Áďa Ptáčková, Kája Bílková, Terka Pavlišová, Lucka Sobotková, Káťa Dvořáková, Naty Kubíková a Terka Večeřová.
Po úvodní prohře s mikulovskými soupeřkami musely naše holky vyhrát se ZŠ Jablonné o 4 branky. V hektickém závěru to naše děvčata po bojovném a fyzicky náročném výkonu dokázala a vybojovala si po roce opět účast mezi 6 nejlepšími žákovskými družstvy z celé republiky. Celému družstvu patří obrovské poděkování za předvedený výkon a skvělou reprezentaci naší školy.
Držte nám palce za 3 týdny, kdy budeme obhajovat loňské bronzové medaile na přeboru České republiky v Otrokovicích.

Lyžařský kurz 7. ročníku

23. 2. 2019

Lyžařské kurzy pro žáky 7. ročníku proběhly v termínech 4.2.-8.2. (pro žáky 7.AB) a 11.-15.2. 2019 (7.C)na známém místě: skiareál Svratka a stejnojmenný hotel . Žáci mají na výběr mezi výukou pro sjezdaře a snowboardisty. Lyžařů bylo tentokrát v obou kurzech přibližně třikrát víc než snowborďáků.

V letošní zimě bohaté na sníh se nám podařilo v dobrých podmínkách uskutečnit kurzy, provést výuku podle plánu, hodně se toho naučit a užít si kamarády a spoustu legrace na svahu, v chatkách, ale i v hotelovém bazénu, který jsme navštívili dokonce dvakrát.

Matematická olympiáda

22. 2. 2019

Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo Matematické olympiády žáků 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová, Adam Stejskal, Petr Sklář a Martin Petr .

V silné konkurenci základních škol a víceletých gymnázií se na krásném  děleném 2.-3. místě umístila Tereza Doležalová , Adam Stejskal byl čtvrtý.

Všem reprezentantům děkujeme a Tereze a Adamovi blahopřejeme ke skvělému výsledku.

Vítězství v okresním kole Olympiády v německém jazyce

17. 2. 2019

Dne 14.2.2019 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce,  kterého se zúčastnily tři žákyně naší školy.
T.  Doležalová  z 9.ročníku se umístila  na pátém  místě, E. Formánková z 8.ročníku obsadila krásné třetí místo a v soutěži zvítězila P.  Musílková z 9.ročníku, která postupuje do krajského kola.
Všem třem děvčatům blahopřejeme  a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  P. Musílkové přejeme mnoho štěstí v krajském kole.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

12. 2. 2019

Dne 5. února 2019 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy.
V kategorii mladších žáků se A. Krobová z 5. třídy umístila na pěkném 3. místě. Soutěžila s žáky 6. a 7. tříd.
V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Z 26 žáků z celého okresu byla nejlepší.
Soutěž vyhrála a postupuje do krajského kola.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.

Párkové lyžařské závody.

12. 1. 2019

Škoda, že vás nepřišlo více, stálo to opravdu za to!
Ve středu 9. ledna 2019 se uskutečnily lyžařské závody pro žáky 1. stupně. Tentokrát netradičně v prostoru u „Rákosníčkova hřiště“ z důvodu rekonstrukce školního hřiště. Na start se dostavilo necelých 50 závodníků.  Soutěžilo se po ročnících, zvlášť v kategorii dívek a chlapců. Ti nejlepší obdrželi diplomy, medaile a ceny.
Nikdo z účastníků neodcházel zklamaný, protože každý dostal v cíli pamětní odznak s logem závodu a především párek v rohlíku a teplý čaj.

Oceňujeme, že dětem přišli fandit nejen rodiče, ale i prarodiče, sourozenci a ostatní kamarádi. Vzhledem k hezké „Ladovské zimě“ si všichni odpoledne příjemně užili. Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout i v prostorách školy. Děkujeme všem za účast a přízeň a příště na našem novém hřišti!