Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016


OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

27. 11. 2019

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU


Před branami celorepublikového Finále Jr. NBA

22. 11. 2019

Až před branami celorepublikového finále skončilo působení žáků ZŠ Švermova v letošním Jr. NBA, ve kterém hráli v dresech Chicago Bulls. Z divizních turnajů postoupili do finále východní konference (Morava, Východní Čechy, Vysočina) a zde ukončil jejich pouť tým Boston Celtics (ZŠ Komenského Nymburk). Kluci a holky tak byli jedno vítězství od celorepublikového finále v Praze. I tak, po slzavém loučení s letošní Junior NBA, můžou kluci a holky chodit hrdě s hlavou nahoře. Skvěle reprezentovali naši školu při všech turnajích a utkáních a celkově obsadili 5.-6. místo, mezi všemi ZŠ v republice!!!! Bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit našemu přemožiteli - týmu z Nymburka, protože jeho šance na celkové vítězství jsou velké.


ÚSPĚCH SVATOVÁCLAVSKÉHO VÍCEBOJE

11. 10. 2019

Už dopředu jsme avízovali, že pořádáme tuto akci a zvali na ní, po žácích jsme posílali zvací lístečky. V různých novinách, časopisech i kabelové televizi jsme se objevili, ale to není to nejpodstatnější, výsledek překonal všechna naše optimistická očekávání i počasíčko nám přálo.
Čeho si ceníme nejvíce? Že všichni přiložili ruku k dílu a výsledek stál za to - stovky spokojených dětí, žáků, rodičů, dospěláků i našich polských přátel.
Všechny běhy jsme zvládli, štafety, hody, skoky vysoké i daleké také, medailí a cen a bylo mnoho, dorty, trička a kšiltovky s logem, baťohy, frisbee talíře, míčky a další. Vyhodnocování probíhalo průběžně, tudíž se z jedné strany ozýval povzbuzující řev a na druhé straně potlesk pro oceněné na stupních vítězů. Zvládnout se to dalo především díky skvělé organizaci a také výkonu moderátora pana Davida, který kupodivu i po čtyřech hodinách moderování stále srozumitelně mluvil.
Disciplíny byly opravdu pro všechny - tím myslím jak pro malé, tak velké, ale i hendikepované, tradiční i netradiční - neobvyklý prak a hod olympijskými kruhy jako připomínka naší zlaté Martiny.
Velkolepý byl výkon učitelského týmu ve štafetě, kdy všech deset sportovkyň a sportovců  za ohlušujícího fandění našich žáků podalo nadlidské výkony, ale vždy s úsměvem. Fantastičtí byli rodiče, kteří dokonce dali dohromady 4 běžecké štafety, v jedné se externě objevil i náš pan starosta. Strhující byly i štafety žďárských škol, kdy si to mezi sebou rozdaly týmy z 3.ZŠ , 4.ZŠ a 5. ZŠ. Díky za skvělé výkony a hlavně za hojnou účast.
Protože jsme si zároveň připomínali 45 let od založení školy,  tak škola měla celé odpoledne otevřenou náruč, panely byly plné retrofotek a ve vestibulu si trůnil několikapatrový dort s pětačtyřicítkou.
Ve třídách byly ukázky výuky, ale i soutěží ve znalostech, obratnosti, ohebnosti, logice,  o přírodě a další. Na tabulích se dalo také leccos vyzkoušet.
Dospěláčtí hosté byli vítáni v kavárničce, kde naše učitelky servírovaly kávu, čaj, buchtičky a další dobroty, všichni návštěvníci oceňovali bohatou nabídku školního bufetu i nevadnoucí úsměvy jeho obsluhy. Celého odpoledne s účastnilo i 15 našich polských kamarádů, kteří byli v 15 českých rodinách, sportovní výkony podali obdivuhodné, stejně jako jejich doprovod v čele s  ředitelem družební školy panem Zbyškem.
Krásné odpoledne to bylo, děkujeme všem, ještě dlouho  v nás pohoda, radost a spokojenost z naší společné akce zůstává.
Jaroslav Ptáček


Přespolní běh

9. 10. 2019

2.10.2019 – PILSKÁ NÁDRŽ


Postup do Junior NBA a Draft

28. 9. 2019

V loňském roce si náš basketbalový tým vybojoval postup ze Školní Basketbalové Ligy do basketbalové Junior NBA. O tom, který z týmů té opravdové NBA budou reprezentovat v průběhu podzimních turnajů, rozhodne slavnostní Draft Jr. NBA. Ten proběhne ve středu 25. září v Praze, ve sportovní hale na Královce.
V basketbalové hale, která běžně hostí zápasy národních basketbalových týmů, nebo utkání mistrovského Nymburka v Lize mistrů proběhne pro 32 škol velká událost. Rozhodovat se bude, v jakých dresech jejich žáci v letošní Jr. NBA nastoupí. Aby mělo slavnostní odpoledne tu pravou atmosféru, vysílá na středeční Draft Jr. NBA, každá škole svoje zástupce – dva hráče z každého týmu, který si na jaře vybojoval postup při turnajích ŠBL. Kapitán a jeho asistent si tak přímo v hale přeberou dresy pro svoji školu a pak…. pod dohledem bývalých hráčů NBA Jirky Welsche a Audieho Norrise absolvují trénink s dětmi z ostatních škol.
Bude to ve středu velká událost, jako vlastně celá NBA ….. a to jsme teprve na začátku. Samotné turnaje Jr. NBA čekají na kluby z 5. a 4. tříd v průběhu podzimu 2019. Třeba se ZŠ Švermova probojuje až do samotného finále.
Roman Bednář


Branný kurz 8. ročníku - 2019

23. 6. 2019

Během června se uskutečnil branný kurz – Přechod Žďárských vrchů. Žáci 8. tříd putovali z Milov přes Dráteníčky, vesničku Kadov, Podmedlovský mlýn až na Tři Studně. Cestou plnili teoretické a praktické úkoly a na základě úspěchu či neúspěchu byli odměněni „platidlem“, za které si v kempu na Sykovci nakoupili suroviny na polévku.  První den byl zakončen stavbou stanů a vařením polévky.
Druhý den jsme pobalili stany a vyrazili opět „po svých“ do Žďáru nad Sázavou. Žáci s batohy na zádech během dvou dnů nachodili asi 25 km. Myslím, že všem se tyto dny vryly do paměti a že na zážitky během tohoto dvoudenního putování nezapomenou.
Děkuji provozovatelům kempu Sykovec za skvělou spolupráci při realizaci kurzu. Díky patří také učitelům a žákům, kteří tento přechod absolvovali.


Atletický čtyřboj

16. 6. 2019

Atletický čtyřboj – tak se nazývá soutěž nejvšestrannějších sportovců Ta se konala pro starší žáky a žákyně ve středu 5.6.2019 ve Velkém Meziříčí a pro mladší kategorii v úterý 11.6.2019 ve Žďáře n. S. Každý závodník absolvoval sprint na 60m, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí, skok daleký nebo vysoký a závěrečný vytrvalostní běh-dívky mladší na 600m, starší dívky a mladší kluci na 800 metrů a starší žáci na 1000m.


Orientační běh pro žáky čtvrtých ročníků

16. 6. 2019

Na konci školního roku si žáci čtvrtých ročníků rozšířili své znalosti ve sportovní kategorii, konkrétně v orientačním běhu. Vyučující přijaly nabídku paní Rosecké, která dětem přiblížila pravidla tohoto sportu. V teoretické části si děti procvičily orientaci v mapách, v praktickém cvičení si své znalosti prověřily. Tato velmi zdařilá akce je již tradiční příjemnou tečku za ukončení čtvrtého ročníku.


Jr. NBA pro školní basketbalový tým

9. 6. 2019

Lebron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Britney Grinner, Matěj Rosecký, David Sláma, Otto Polívka či Markéta Němcová…. Mají tato jména vůbec něco společného? Mají, na podzim totiž pro všechny začíná další sezóna NBA. Zatímco pro některé za mořem, pro ty ostatní v České republice v podobě Jr. NBA, které se zúčastní i kluci a holky ze ZŠ Švermova. Svůj postup definitivně stvrdili v druhém kvalifikačním turnaji Školní Basketbalové Ligy v Pardubicích na konci května.

Po prvním kole ŠBL, a dvou vítězstvích, to měli kluci a holky z naší školy dobře rozehrané. V tom druhém pak úspěšně naplnili cíl i přání, se kterým do ŠBL vstupovali. I ve třetím a čtvrtém utkání dokázali zvítězit a postupují tak z prvního místa kvalifikační skupiny B.Květnový výlet do Vídně

22. 5. 2019

Na 16.5.2019 naplánoval Kabinet němčiny exkurzi do hlavního města Rakouska, jehož  se mohli zúčastnit žáci osmého ročníku, kteří si jako svůj druhý cizí jazyk zvolili  němčinu. Zájezd do Vídně má na naší škole  mnohaletou tradici a je vždy u žáků velice oblíbený. I tentokrát byl vybraný program velmi lákavý – návštěva jedné z nejkrásnějších Zoo v Evropě, prohlídka bývalého letního sídla Habsburků Schönbrunn a v neposlední řadě možnost vyzkoušet si na vlastní kůži některou z atrakcí v proslulém zábavním parku Prater.
Předpověď počasí nebyla pro tento den příliš příznivá, a tak jsme všichni vybaveni deštníky čekali již v 6.30 hodin na příjezd autobusu. Cesta do Vídně nám i přes chvílemi  silný déšť uběhla docela rychle, a to hlavně díky referátům, které si někteří žáci předem připravili. Během cesty jsme se tak dozvěděli zajímavosti o místech, kterými jsme projížděli, i různé informace o historii a současnosti Rakouska. Počasí se při našem příjezdu umoudřilo, a tak jsme cestu tam i zpět zvládli bez úhony a všichni se v pořádku a plni zážitků a dojmů vrátili ve 20.30 hodin domů. Věřím, že si každý z 55 žáků pobyt v Rakousku užil, o čemž svědčí jejich pozitivní reakce i příjemná atmosféra během zájezdu. Velké poděkování patří především paní učitelce Bajerové, která vše do nejmenších detailů připravila a zařídila. Zároveň děkuji i všem žákům za jejich vzorné chování a dochvilnost, bez kterých by nebyl možný hladký průběh naší exkurze a panu řidiči Uchytilovi za bezpečnou a klidnou přepravu.  Ivona Tomková


Výsledky atletické soutěže družstev Pohár rozhlasu

22. 5. 2019

14. května se naši starší žáci (z 8. a 9. ročníku) zúčastnili okresního kola atletické soutěže ve Velkém Meziříčí. Závodníci v chladném a velmi větrném počasí absolvovali tyto disciplíny: běh na 60 a 800  metrů (chlapci 1500), skok do dálky a do výšky, vrh koulí a štafetu na 4 x 60 metrů.
Mezi nejlepšími se umístili:
Petr Michut – 2. místo v běhu na 1500 m
Káťa Mičková -  3. místo v běhu na 800 m
Karolína Slámová – 3. místo ve vrhu koulí

Štafeta dívek – 3.místo
V celkovém hodnocení družstev děvčata obsadila krásné 3. místo, hoši skončili pátí.
Tato umístění jsou vynikající i proto, že v současné době je naše školní hřiště ve výstavbě. Naši školu reprezentovali také tito žáci: Eva Rusnáková, Karolína Bílková, Simona Štětková, Markéta Škarková, Nikola Neuerová, Romana Hrašková, Adéla Ptáčková, Theodor Müller, Jáchym Trávníček, Petr Dostál, Marek Malenovský, Ondřej Budík, Martin Šikula, Šimon Valenta   Zapsala: Jitka Holemářová


Finanční gramotnost a praxe

16. 5. 2019

V pondělí 6.5. proběhl pro žáky 9. ročníku další  seminář v rámci  Finanční gramotnosti  pod názvem Cesta z dluhu. Dozvěděli se, na koho se obrátit, pokud by se dostali do problémů s dluhy. Byly jim nastíněny  obecné postupy, které jsou používány při práci s dlužníky. Pracovníci, kteří se této činnosti věnují, jsou schopni zmapovat dluhy,  sestavit přehled věřitelů, zkontaktovat dlužníka s insolvenčním správcem, pomoci se sestavením rozpočtu, nastavit hospodaření s penězi a průběžně monitorovat situaci. Žáci vědí, že problémy mohou přijít. Nelze se ale závazkům vyhýbat. Vše se dá postupně řešit.  Lenka Trojanová


ZŠ Švermova je blízko postupu do Jr. NBA

16. 5. 2019

Skvěle se uvedli v prvním kole Školní Basketbalové Ligy (ŠBL) žáci naší školy ze 2., 3. a 4.ročníku. Při prvním turnaji v Pardubicích (skupna B) dokázali zvítězit v obou utkáních a jsou velice blízko postupu do podzimní části projektu České Basketbalové Federace - Junior NBA. 


Abeceda peněz / projekt 4. ročníků

8. 5. 2019

Zapojením do programu s akreditací MŠMT  a s podporou České spořitelny rozjeli žáci 4. ročníků vlastní podnikání. Získali jedinečnou příležitost přemýšlet o správě peněz, o spolupráci a zodpovědnosti. Učili se rozumět světu financí - kde a jak vznikají peníze, jak se vydělávají, jaká je hodnota peněz a proč nestačí jen pro ně zajít k bankomatu. A jak to fungovalo?
Vše začalo 25. 10. 2018 přihlášení tříd do projektu. Následovalo nahlédnutí do tajů banky, kde se žáci seznámili s jejím prostředím. Po té si vymysleli vlastní podnikatelský plán, který postupně realizovali. Vše vyvrcholilo prodejem výrobků na Jarmarku 6. a 7. května. Díky vydělaným penězům jsou bohatší nejen o prostředky např. na školní výlet, ale hlavně o zážitky a získané vědomosti. Část výdělku se některé třídy rozhodly věnovat organizacím, které pomáhají nemocným nebo zdravotně postiženým dětem. Děkujeme České spořitelně.

 


Den Země

4. 5. 2019

Den Země jsme oslavili trochu s předstihem - už ve středu 17. 4. A jaký letos byl? Myslíme si, že se povedl. Snad jsme trochu pomohli s úklidem našeho města v rámci zapojení do akce Čistá Vysočina. Sedmáci se seznámili s tím, jak složité a nákladné je čištění vody. Osmáci už dnes vědí, jak to vypadá na vodní přehradě Vír a jak se vyrábí energie ve vodní elektrárně. Druháci byli na návštěvě na sběrném dvoře ve Žďáře nad Sázavou. Prvňáci a šesťáci budou třídit odpad přesně tak, jak se naučili na besedě Tonda Obal na cestách. A co naši deváťáci, kteří už prošli všemi zmíněnými oblastmi během svého studiu na naší škole? Pomohli při organizaci přírodovědné soutěže pro žáky 3. a 4. ročníku přímo na jednotlivých stanovištích nebo na sportovním doprovodném programu, kde si vyzkoušeli, jak náročná je práce s dětmi. Všem děkujeme za elán, kterým přispěli k úspěšnému zvládnutí celé akce!
Koordinátorky EVVO


Kroužek Míčové hry

4. 5. 2019

Úspěchy chlapců a dívek ve sportovních soutěžích v školním roce 2018/19

Chlapci 3. – 5. tříd se zúčastňují školské ligy v Miniházené. Tato soutěž probíhá během školního roku ve čtyřech turnajích. Z toho 3 turnaje škola organizuje s TJ NOVÉ VESELÍ v tělocvičnách naší školy. Závěrečný turnaj proběhne v květnu v házenkářské hale v Novém Veselí. V soutěži nás reprezentují 4 družstva (2 družstva mladších žáků a 2 družstva starších žáků). Z celkového počtu 22 družstev máme výborné výsledky. Zatím získala družstva mladších žáků 1. a 4. místo a družstva starších žáků 1. a 9. místo. Na okresním finále ve vybíjené MIX, které se uskutečnilo 2. 4. 2019 obsadili žáci 8. místo z šestnácti družstev. Žáci se připravují rovněž na turnaj v malé kopané Mc Donalds Cup, který se pořádá v průběhu května. Všem našim účastníkům sportovních turnajů držíme palce a přejeme, aby se v soutěžích dobře umístili. Všem výhercům gratulujeme . Máme radost, že je v naší škole stále spousta dětí, které rády sportují a soutěží.   Vedoucí kroužku: Mgr. Marek Koudela


KRAJSKÉ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY 9. ROČNÍKU

21. 4. 2019

V úterý 19. 3. 2019 se na Gymnáziu v Jihlavě konalo krajské kolo Matematické olympiády 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová a Adam Stejskal. V silné konkurenci nejlepších specialistů této věkové kategorie se neztratili. Tereza obsadila 7. místo a Adam 16. místo v kraji. Oběma reprezentantům blahopřejme ke skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci  školy.   

 

Jiří Sedlák


Žáci 2.C třídy luští MAKOVICI

13. 4. 2019

Od začátku školního roku jsme se rozhodli rozšířit si své znalosti luštěním osmisměrek, popletených synonym a rčení, doplňovaček s čísly, popletených textů, sudoku, řetězovek a dalších luštěnin. Zapojili jsme se také do soutěží tohoto časopisu a posílali jsme správná řešení Rosteme s knihou a Velkou filmovou soutěž. V Makovici z čísla 189 jsme slavili úspěch-naše spolužačka Terezka byla vylosována ve Velké filmové soutěži a dostala od časopisu krásné ceny. V luštění s časopisem budeme pokračovat a věřit, že opět někteří z nás vyhrají. Věrní luštitelé časopisu MAKOVICE.  Žáci 2.C třídy


Hudební vystoupení

7. 4. 2019

Dne 29. března 2019 nás navštívili muzikanti pan Drahotský a paní Smékalová. Připravili pro naše prvňáčky krásné hudební vystoupení. Žáci si nejen zazpívali, ale viděli i slyšeli spoustu hudebních nástrojů, něco nového se o nich dověděli a naučili se novou písničku. Mnoho prvňáčků se těší, že taky jednou budou navštěvovat ZUŠ ve Žďáře, na které oba kantoři působí.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Republikové finále ve florbalu

30. 3. 2019

Ve čtvrtek 21.3.2019 se vydaly starší žákyně ZŠ Švermova do dalekých Otrokovic, aby se zde utkaly o co nejlepší umístění v republikovém finále ve florbalu. Do tohoto turnaje se probojovalo 6 nejlepších školních týmů z celé republiky. Po soubojích ve skupině děvčata postoupila do bojů o medaile. V zápase o finále sehrály vyrovnané utkání s pozdějšími vítězkami ZŠ Campanus Praha.Poté je čekal boj o bronzové medaile. Po zranění dvou hráček jim na medaili chyběly síly. Čtvrté místo je přesto skvělým úspěchem pro naši školu.
Velké poděkování patří všem děvčatům i oběma pedagogům – paní učitelce J.Holemářové a panu učiteli M.Prokopovi.


Matematický klokan 2019

30. 3. 2019

Kategorie Benjamín
1. GRODLOVÁ JANA    97 b.
2. HRDINA JAKUB        94 b.
3. MAREK PETR            93 B.

Kategorie Kadet

1. STEJSKAL ADAM  120 B.
2. BUDÍK ONDŘEJ    116 b.
3. ŠTORKOVÁ JANA  103 b.
Z ostatních tříd – nejlepší Zuzana Danihelková  81 b.  nejlepší Sebastián Kusý  77 b.


Úspěchy - chemická olympiáda

22. 3. 2019

Jeden z úspěchů našich deváťáků., kteří byli opět velmi kvalitně připraveni. Podrobnější informace přineseme brzy!  Blahopřejeme.
Příloha 1
Příloha 2


Masopust ve školní družině

16. 3. 2019

V pátek 1. 3. 2019 bylo ve školní družině veselo. Chlapci i děvčata si dali záležet a připravili si různé masky, do kterých se převlékli. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a utvořily masopustní průvod školou, který se na chvíli proměnil v dlouhý „vláček“. Páteční odpoledne se opravdu vydařilo.


Ohlédnutí za Superstar 2019

9. 3. 2019

Tato hudební soutěž proběhla s podobným programem jako každoročně, navíc jsme se zaposlouchali do nástrojových doprovodů. Žáci soutěžili ve třech věkových kategoriích.
Děti se ve třídách i doma připravovaly na sólový zpěv. Za každou třídu byli vybráni 2 nejlepší zpěváci. Některé třídy se vrhly i na oblíbenou soutěž skupin, při které někteří soutěžící instrumentálně i pohybově doprovodili svoje vystoupení. A ti, kteří nemohli být na pódiu, se účastnili diváckého hlasování a ohodnotili výkon svých spolužáků.
K pěkné atmosféře soutěže přispěl školní pěvecký sbor se svými písněmi a také vystoupení dvou hudebně nadaných žáků 2. stupně A. Březiny a D. Musiola.
Děkujeme všem zúčastněným za přípravu a vzorné chování během soutěže, gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník SUPERSTAR.
Za organizátory K. Bergerová


Děvčata ZŠ Švermova slaví florbalový úspěch

1. 3. 2019

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhla v Brně kvalifikace o postup do republikového finále ve florbalu starších žákyň. Naši školu reprezentoval tým ve složení : Lenča Vejvodová, Kája Slámová, Niki Sekničková, Marťa Přibylová, Áďa Ptáčková, Kája Bílková, Terka Pavlišová, Lucka Sobotková, Káťa Dvořáková, Naty Kubíková a Terka Večeřová.
Po úvodní prohře s mikulovskými soupeřkami musely naše holky vyhrát se ZŠ Jablonné o 4 branky. V hektickém závěru to naše děvčata po bojovném a fyzicky náročném výkonu dokázala a vybojovala si po roce opět účast mezi 6 nejlepšími žákovskými družstvy z celé republiky. Celému družstvu patří obrovské poděkování za předvedený výkon a skvělou reprezentaci naší školy.
Držte nám palce za 3 týdny, kdy budeme obhajovat loňské bronzové medaile na přeboru České republiky v Otrokovicích.


Lyžařský kurz 7. ročníku

23. 2. 2019

Lyžařské kurzy pro žáky 7. ročníku proběhly v termínech 4.2.-8.2. (pro žáky 7.AB) a 11.-15.2. 2019 (7.C)na známém místě: skiareál Svratka a stejnojmenný hotel . Žáci mají na výběr mezi výukou pro sjezdaře a snowboardisty. Lyžařů bylo tentokrát v obou kurzech přibližně třikrát víc než snowborďáků.

V letošní zimě bohaté na sníh se nám podařilo v dobrých podmínkách uskutečnit kurzy, provést výuku podle plánu, hodně se toho naučit a užít si kamarády a spoustu legrace na svahu, v chatkách, ale i v hotelovém bazénu, který jsme navštívili dokonce dvakrát.

 


Matematická olympiáda

22. 2. 2019

Ve středu 30. 1. 2019 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo Matematické olympiády žáků 9. ročníku. Naši školu reprezentovali Tereza Doležalová, Adam Stejskal, Petr Sklář a Martin Petr .

V silné konkurenci základních škol a víceletých gymnázií se na krásném  děleném 2.-3. místě umístila Tereza Doležalová , Adam Stejskal byl čtvrtý. 

Všem reprezentantům děkujeme a Tereze a Adamovi blahopřejeme ke skvělému výsledku.


Vítězství v okresním kole Olympiády v německém jazyce

17. 2. 2019

Dne 14.2.2019 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce,  kterého se zúčastnily tři žákyně naší školy.
T.  Doležalová  z 9.ročníku se umístila  na pátém  místě, E. Formánková z 8.ročníku obsadila krásné třetí místo a v soutěži zvítězila P.  Musílková z 9.ročníku, která postupuje do krajského kola.
Všem třem děvčatům blahopřejeme  a  děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  P. Musílkové přejeme mnoho štěstí v krajském kole.


Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

12. 2. 2019

Dne 5. února 2019 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy.
V kategorii mladších žáků se A. Krobová z 5. třídy umístila na pěkném 3. místě. Soutěžila s žáky 6. a 7. tříd.
V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovala Z. Limlová z 8. ročníku. Z 26 žáků z celého okresu byla nejlepší.
Soutěž vyhrála a postupuje do krajského kola.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.


Párkové lyžařské závody.

12. 1. 2019

Škoda, že vás nepřišlo více, stálo to opravdu za to!
Ve středu 9. ledna 2019 se uskutečnily lyžařské závody pro žáky 1. stupně. Tentokrát netradičně v prostoru u „Rákosníčkova hřiště“ z důvodu rekonstrukce školního hřiště. Na start se dostavilo necelých 50 závodníků.  Soutěžilo se po ročnících, zvlášť v kategorii dívek a chlapců. Ti nejlepší obdrželi diplomy, medaile a ceny.
Nikdo z účastníků neodcházel zklamaný, protože každý dostal v cíli pamětní odznak s logem závodu a především párek v rohlíku a teplý čaj.

Oceňujeme, že dětem přišli fandit nejen rodiče, ale i prarodiče, sourozenci a ostatní kamarádi. Vzhledem k hezké „Ladovské zimě“ si všichni odpoledne příjemně užili. Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout i v prostorách školy. Děkujeme všem za účast a přízeň a příště na našem novém hřišti!
Za tým organizátorů  Mgr.Simona Kirchnerová

výsledky komplet


Předávání robotíků.

7. 1. 2019

V čase předvánočním navštívil pan učitel Miloš Sláma se svými žáky firmu Del. Přinesli vlastnoručně vyrobené dárečky, které byly takovým osobitým poděkováním za dlouhodobou spolupráci a podporu pracovních činností ve škole, ale také  za velkou pomoc při vydávání školního kalendáře.

Kromě firmy Del spolupracujeme i s ostatními firmami, které tímto způsobem pomáhají zatraktivnit nabídku technických oborů.

Z fotografií je vidět oboustranné nadšení z dárečků. Těšíme se na další spolupráci o v roce 2019.Zpět