Aktuality

Karanténa

17. 3. 2020

Vážení rodiče,

Současná situace bude pro všechny složitější, ale pokusíme si ji společně zvládnout tak, aby pro děti nenastal velký skluz ve výuce.

V pondělí jsme všem dětem roznesly do schránek pracovní sešity, popř. učebnice potřebné k výuce- samostudiu. Postupně budeme posílat na Vaše e- maily úkoly nebo odkazy na internet, kde si děti budou moci učivo procvičovat.

Pokud by někdo z rodičů potřeboval potvrzení na ošetření dítěte do 10 let, kontaktujte paní Pavlu Řeháčkovou rehackova@4zszdar.cz nebo telefon 566 503 961.

Pokud byste potřebovali pomoc nebo radu, kontaktujte třídní učitele. 

Přejeme pevné zdraví a pevné nervy.


Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR - určeno pro ZŠ

11. 3. 2020

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR - určeno pro ZŠ


Informace na měsíc březen

4. 3. 2020

Informace na měsíc březen


INFORMACE PRO ŠKOLY KE KORONAVIRU

2. 3. 2020

Vážení rodiče, mimořádnou situaci ohledně výskytu koronaviru stále sledujeme a doporučujeme vaši velkou opatrnost a především odpovědnost.
Přikládáme vyjádření MŠMT, s novými informacemi stále pracujeme. Jaroslav Ptáček

INFORMACE PRO ŠKOLY KE KORONAVIRU

Praha, 1. března 2020 - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy sleduje aktuální situaci a je ve spojení s Ministerstvem zdravotnictví a příslušnými krajskými hygienickými stanicemi, kterým je připraveno poskytnout veškerou součinnost. Apelujeme zejména na rodiče, kteří se se svými dětmi vrátili z dovolené v některé z rizikových oblastí, aby v případě jakéhokoliv podezření kontaktovali telefonicky svého lékaře či lékařskou pohotovostní službu. Rovněž doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu a řídit se jejich pokyny, zvláště v oblasti prevence před nákazou.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy komunikuje s Ministerstvem zdravotnictví, v jehož kompetenci je stanovit ochranná opatření před zavlečením vysoce infekčních onemocnění a mimořádná opatření při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Obdobné kompetence náleží na krajské úrovni také příslušné krajské hygienické stanici.  

Pro informace týkající se cestování do jednotlivých destinací nadále doporučujeme sledovat a řídit se pokyny a doporučeními uvedenými na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. 

V jednotlivých případech či podezřeních na výskyt koronaviru Covid‑19 je možné obrátit se také na příslušné krajské hygienické stanice, viz odkazy níže.

ODKAZY NA DŮLEŽITÉ WEBY:

Web Ministerstva zdravotnictví:  https://www.mzcr.cz/

Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviru: 
http://mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html


INFORMACE NA MĚSÍC ÚNOR 2020

28. 1. 2020

INFORMACE NA MĚSÍC ÚNOR 2020


Ohlas na vánoční vystoupení zámecké školy a školky

11. 1. 2020

Vánoční vystoupení v sokolovně 12.12. 2019 mělo u rodičů a veřejnosti kladné odezvy. Besídka byla moc hezká a rodiče vyjádřili své nadšení a pochvalu nejen dětem, ale i všem pracovníkům zámecké školy.


INFORMACE NA MĚSÍC LEDEN 2020

20. 12. 2019

INFORMACE NA MĚSÍC LEDEN 2020


Vánoční vystoupení

15. 12. 2019

12.12. v 17.00 hodin se zaplnil sál v sokolovně do posledního místečka. Rodiče a příznivci školy se přišli podívat na tradiční vánoční vystoupení zámecké školy a školky. Krásná výzdoba, ozvučení a osvětlení prostor , ale především vystoupení našich dětí, navodilo příjemnou vánoční atmosféru. Čertí rej, koledy, zpěv s doprovodem houslí a varhan, gymnastika, fólklórní a moderní tance a vánoční hra o narození Ježíše. Nakonec všechny děti zazpívaly Vánoční motlitbičku, která dojala rodiče k slzám a také k zamyšlění. Závěr písně zní ,,Mějte se rádi“.


Vánoce v družině zámek

15. 12. 2019

Dneska je sice pátek třináctého…to nám ale nezabránilo, udělat si v naší družině vánoční atmosféru, zazpívat si koledy a rozbalit si dárky! Dostali jsme i čtvrtý díl knihy od Ladislava Špačka, Dědečku vyprávěj o světě, na který se moc těšíme. Tak brzy proto, abychom si s novými hrami mohli ještě pohrát. Do vánoc si vyrobíme ještě spoustu přáníček a každý z nás si odnese i malého tučňáka nebo sněhuláčka. Přejeme krásný nový rok!


Pozvánka na vánoční vystoupení dětí ze zámecké školy

12. 12. 2019

Milí rodiče a příznivci zámecké školy,

zveme Vás na vánoční vystoupení dětí ZŠ a MŠ Zámek do sokolovny na Dvorské ulici ve čtvrtek 12.12.2019 v 17.00 hodin.


PLÁN NA MĚSÍC PROSINEC

6. 12. 2019

PLÁN NA MĚSÍC PROSINEC


Naši košíkáři

6. 12. 2019

Zámecké děti se zúčastnily celorepublikového finále Jr.NBA v Pardubicích a obsadily úžasné 5. - 6. místo z 80 týmů. Všichni ukázali , co umí a skvěle reprezentovali. Za odměnu získal každý hráč – Mia Špačková, Adam Blažíček, Marek Cik, Markéta Němcová a Tereza Zedníčková - triko Chicago Bulls . Skvělé.


Výuka ve středu

4. 11. 2019

Informace všem rodičům i žákům naší školy.
Ve středu 6.listopadu 2019 bude probíhat standardní výuka na obou pracovištích Základní školy, Švermova 4 i Zámek 4.
Jaroslav Ptáček, ředitel školy


Informace listopad 2019 zámek

3. 11. 2019

Informace listopad 2019 zámek


INFORMACE NA MĚSÍC ŘÍJEN zámecká škola

9. 10. 2019

INFORMACE NA MĚSÍC ŘÍJEN


Svatováclavský víceboj

9. 10. 2019

V pátek 27.9. 2019 u příležitosti 45. výročí otevření ZŠ Švermova se uskutečnil na novém hřišti Svatováclavský víceboj, kterého se zúčastnili také žáci čtvrté a páté třídy zámecké školy. Žáci soutěžili v hodu kriketovým míčkem, ve sprintu na 50 metrů a ve skoku dalekém. Všem se dařilo a dokonce někteří stáli na stupních vítězů. Blahopřejeme, protože 1. a 2. místo bylo velkým úspěchem.


Archiv

Úřední hodiny ve škole.
Všechny vaše požadavky rádi vyřídíme každé pondělí a středu vždy od 7,00 hodin do 11,00 hodin.